Moterų rinktinė pradės atrankos turnyrą

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, pirmadienį išvykusi į Izraelį, po dviejų dienų pradės kovas Europos čempionato atrankos turnyre. Rūtenio Paulausko vadovaujamai komandai keliamas tikslas patekti į Europos moterų krepšinio čempionatą, kuris kitąmet vyks Rygoje (Latvija).

Atrankos turnyre lietuvės rungtyniaus A grupėje kartu su Izraelio, Ukrainos, Vokietijos ir Anglijos krepšininkėmis. Į Europos čempionatą pateks po dvi pirmąsias grupės komandas.

Komentuodamas dabartinę komandos žaidėjų sportinę formą, rinktinės R.Palauskas džiaugėsi tuo, kad pasiruošimo laikotarpiu pavyko įgyvendinti visus planus ir pasiekti optimalią formą.

„Turėjome pakankamai laiko pasirengti šiam turnyrui, žaidėme 8 kontrolines rungtynes, į rinktinę susirinko visos žaidėjos, kurias kvietėme", - prieš išvykdamas į Izraelį pasakojo R. Paulauskas.

„Tiesa, norėtųsi, kad Rinkevičiūtė ir Paugaitė būtų šiek tiek geresnės sportinės formos. Tačiau jos dalyvavo Europos čempionate su aštuoniolikmečių rinktine, todėl prie komandos prisijungė vėliau ir dar nespėjo kaip reikiant įsilieti į mūsų komandos žaidimą", - sakė treneris.

- Ar komandai pavyko išvengti traumų?

- Traumos toks dalykas, kurio negali prognozuoti. Krepšinis - kontaktinis žaidimas, kiekvieną dieną gali kas nors nutikti. Tačiau tikėkimės, kad viskas bus gerai ir mums toliau pavyks išvengti susižeidimų.

- Ką galėtumėt pasakyti apie Lietuvos rinktinės varžoves?

- Apie būsimas varžoves, išskyrus Izraelio rinktinę, kurią laikau viena grupės favoričių, kol kas žinome nelabai daug. Dabar ruošiamės artimiausiai dvikovai. Turime surinkę nemažai informacijos apie Izraelio komandą, esame sudarę rungtynių planą ir sieksime jį įgyvendinti.

Izraelio rinktinėje išsiskiria atakuojančios gynėjos, kurios žaidžia labai agresyviai, dažnai veržiasi po krepšiu. Taip pat jos pasižymi tolimais metimais, todėl jeigu leisime šioms žaidėjoms įsisiautėti, bus sunku.

Žinome, kad ir varžovės domisi mūsų žaidimu. Kontrolinėse rungtynėse lankėsi kai kurių rinktinių skautai ir stebėjo mūsų žaidimą.

- Kokios stipriosios Lietuvos rinktinės pusės?

- Manau, kad galime džiaugtis pajėgiomis vidurio puolėjomis ir turime gerų krašto puolėjų, kurios yra patyrę ir rungtyniauja labai stabiliai. Taip pat galime pataikyti iš toli.

Šiek tiek nerimo kelia įžaidėjų pozicija. Rima Valentienė klube ne visuomet rungtyniauja pirmojo numerio pozicijoje, tačiau rinktinėje ji yra pagrindinė įžaidėja. Labiau norėtųsi, kad ji ne įžaistų kamuolį, o demonstruotų savo snaiperės savybes. Tikimės, kad įžaidėjos pozicijoje turėtų atsiskleisti Aurimė Rinkevičiūtė.

- Atrankos turnyras vyks iki rugsėjo 13 dienos. Kaip pavyks išsaugoti jėgas beveik visą mėnesį trunkančių varžybų metu?

- Reikės derinti treniruočių, pasiruošimo rungtynėms grafikus, keliones. Privalėsim atitinkamai planuoti žaidėjų atstatymo procesą, aišku, daug darbo turės komandos pagalbinis personalas: masažistė, fizinio parengimo treneris.

Tačiau visoms komandoms sąlygos bus vienodos. Mūsų tikslas nesikeičia, sieksime patekti į Europos čempionato finalinį turnyrą.

Atrankos turnyro tvarkaraštis:

Rugpjūčio 13 d. Izraelis - Lietuva.

Rugpjūčio 16 d. Lietuva - Ukraina („Lietuvos ryto" krepšinio arenoje, Vilnius).

Rugpjūčio 20 d. Anglija- Lietuva.

Rugpjūčio 27 d. Lietuva - Vokietija (Druskininkai).

Rugpjūčio 30 d. Lietuva - Izraelis (Druskininkai).

Rugsėjo 3 d. Ukraina - Lietuva.

Rugsėjo 6 d. Lietuva - Anglija (Druskininkai).

Rugsėjo 13 d. Vokietija - Lietuva. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių