Moterų krepšinio rinktinėje - vienintelis nuostolis

Moterų krepšinio rinktinės strategas Algirdas Paulauskas džiaugiasi, jog visos pajėgiausios šalies žaidėjos neatsisako ginti Lietuvos garbės. Tačiau treneriui teks kamšyti spragą įžaidėjos pozicijoje.

Sudėtyje - viena įžaidėja

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) paskelbė 2011 m. Europos čempionato atrankos turnyre dalyvausiančios nacionalinės moterų rinktinės kandidačių sąrašą, į kurį įtraukta penkiolika žaidėjų. Pasak komandos vyriausiojo trenerio Algirdo Paulausko, sudarytas sąrašas yra galutinis, ir jo papildyti nebeplanuojama.

Atstovauti rinktinei atsisakė vienintelė Iveta Marčiauskaitė, sugrįžtanti į didįjį krepšinį po motinystės atostogų. Vidurio puolėja savo sprendimą motyvavo noru sutvirtėti ir geriau pasiruošti sezonui.

Rinktinėje nežais ir ne itin sėkmingai šiemet rungtyniavusi Vilniaus TEO įžaidėja Aurimė Rinkevičiūtė, kuri šiuo metu gydosi rankos lūžį. Todėl komandos sudėtyje liko tik viena tikra įžaidėja - naudingiausia šio sezono Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) krepšininkė Rima Valentienė, žaidžianti „Cesis“ ekipoje.

„Malonu, kad krepšininkės pačios veržiasi į rinktinę. Galbūt į kandidačių sąrašą buvo galima įtraukti ir daugiau žaidėjų, bet pasirengimui neturėsime daug laiko, todėl pasirinkome optimaliausią krepšininkių skaičių“, - sakė A.Paulauskas.

Krepšininkės - kovingos

Lietuvos rinktinė dėl kelialapio į Europos pirmenybes rugpjūtį kovos su varžovėmis iš atrankos turnyro A grupės: Belgijos, Italijos, Kroatijos ir Olandijos krepšininkėmis.

„Mūsų tikslai bus patys aukščiausi: norime užimti pirmą vietą grupėje ir patekti į Europos čempionatą. Rinktinės pagrindas beveik nepakito - džiugu, kad visos susirenkame, puikiai pažįstame viena kitą“, - kalbėjo geriausia praėjusių metų šalies krepšininkė Gintarė Petronytė.

„Reikia pakelti Lietuvos moterų krepšinio lygį, todėl stengsimės pasiekti kuo daugiau pergalių“, - žadėjo po ilgos pertraukos prie rinktinės treniruočių prisidėsianti Vaida Sipavičiūtė, virtusi šio Eurolygos sezono lietuvišku atradimu. Segedo „Szeviep“ vidurio puolėja per rungtynes vidutiniškai pelnė po 15,6 taško.

„Vaida - naujoji mūsų viltis“, - V.Sipavičiūtės progresą gyrė A.Paulauskas.

Krepšininkės į pirmąją treniruočių stovyklą Palangoje susirinks birželio viduryje. Liepą rinktinė sužais aštuonis draugiškus mačus su Bulgarijos, Japonijos ir Ukrainos ekipomis.

Treneris nesijaudina

Visas Europos pirmenybių atrankos turnyro namų rungtynes rinktinė žais Kauno sporto halėje, kuria laikinosios sostinės savivaldybė leido naudotis nemokamai. „Iki šiol rinktinė daugiausia žaisdavo Vilniuje arba Druskininkuose, kur nesusirinkdavo labai daug žiūrovų. O Kaune vien Gintarė (Petronytė - red. past.) kiek gerbėjų turi... Todėl palaikymas turėtų būti geras. Tikiuosi, kad ištikimiausi vilniečiai nesupyks ir atvažiuos į Kauną“, - kalbėjo A.Paulauskas.

- Kodėl į kandidačių sąrašą neįtraukėte A.Rinkevičiūtės? - portalas pasiteiravo moterų rinktinės vyriausiojo trenerio.

- Jai reikia atsigauti po traumų - ir fiziškai, ir morališkai. Bet ji galės žaisti jaunimo rinktinėje.

- Sąraše yra tik viena tikra įžaidėja. Ar ši pozicija yra komandos silpnoji vieta?

- Įžaidėjas reikia patiems ugdytis - niekur jų dabar nėra. Visoje Europoje yra tik kelios tikros įžaidėjos. R.Valentienė šiemet atsigavo, sezonas jai buvo labai sėkmingas. Dedu į ją nemažas viltis. Rimą pakeisti galės M.Sauliūtė arba A.Bimbaitė, kuriai jau teko imtis įžaidėjos pareigų „Dinamo“ komandoje. Žinoma, tai nėra jos pozicija - rungtyniaudama įžaidėja Aušra negali išnaudoti savo galimybių puolant. Bet tokiu atveju sustiprėja gynyba. Iš kitos pusės, matėme praėjusių metų Europos čempionate, kaip vyrų rinktinei trūko įžaidėjo. Tačiau viliuosi, kad mūsų gynėjos mokės protingai palaikyti kamuolį.

- Į rinktinę kviečiate šį sezoną dėl traumos nerungtyniavusią Dainą Staugaitienę. Ar ji spės pasiruošti?

- Tikimės, kad iki pirmosios stovyklos pradžios (birželio 19 d. - red. past.) ji jau bus pasiekusi reikiamą sportinę formą ir galės rimtai treniruotis. Žiūrėsime, ar ji galės būti mums naudinga.

- Kuri varžovių komanda atrodo grėsmingiausiai?

- Nieko nežinau apie olandes, bet likusios ekipos yra tikrai pajėgios. Italijos rinktinės galimybės visiems žinomos, o Kroatijoje krepšinio tradicijos yra tokios pačios gilios, kaip ir Lietuvoje. Kroatija turi daug pajėgių krepšininkių, kurios išsibarsčiusios po visą Europą, tik klausimas, ar jas visas pavyks surinkti. Jeigu Belgijos rinktinei atstovaus Ann Wauters, ši komanda taip pat bus galinga jėga. Buvau susitikęs A.Wauters Jekaterinburge - trumpai šnektelėjome, bet tada dar jos neklausiau, ar ji padės Belgijos komandai. Kuo mažiau žinau, tuo ramiau miegoti (juokiasi - red. past.).

- O jūsų sugrįžimas į rinktinę leidžia jums išsimiegoti?

- Jau ne tas amžius, kad labai jaudintumeisi... Nemiegi prieš rungtynes, o dabar viskas gerai.

- Ar draugiškų rungtynių planas ir varžovės tenkina jus?

- Norėtųsi sudalyvauti kokiame nors turnyre, bet tokių galimybių neturėsime. Visada labai sunku žaisti su bulgarėmis - jos kapojasi, draskosi. Svarbu nepatirti traumų, bet, fizinio krūvio atžvilgiu, šios rungtynės turėtų būti labai naudingos. Japonės žaidžia kitokį krepšinį nei europietės, ir žaisti su jomis yra labai įdomu. Ukrainietės bus paskutinės mūsų varžovės prieš oficialias rungtynes. Manau, mačai su šia komanda taip pat duos mums naudos.


Moterų krepšinio rinktinės kandidatės:

Gynėjos:

Rima Valentienė - „Cesis“ (Latvija);

Aušra Bimbaitė - Kursko „Dinamo“ (Rusija);

Sandra Linkevičienė - Kursko „Dinamo“ (Rusija);

Milda Sauliūtė - Vilniaus TEO;

Greta Lukšytė - Šiaurės Karolinos universitetas (JAV);

Marina Solopova - Klaipėdos „Lemminkainen“;

Daina Staugaitienė - Vilniaus TEO;

Puolėjos:

Agnė Abromaitė - Saragosos „Mann Filter“ (Ispanija);

Eglė Staknevičienė - Vigo „RC Celta-Indepo“ (Ispanija);

Indrė Dudėnaitė - Vilniaus TEO;

Lina Aglinskaitė - Kauno „Laisvė“;

Vidurio puolėjos:

Giedrė Paugaitė - Vilniaus TEO;

Gintarė Petronytė - Atėnų „Athinaikos“ (Graikija);

Irena Vizbarienė - Atėnų „Athinaikos“ (Graikija);

Vaida Sipavičiūtė - Segedo „Szeviep“ (Vengrija).


Draugiškų rungtynių grafikas:

Liepos 9 d. Lietuva - Bulgarija (Druskininkai)

Liepos 10 d. Lietuva - Bulgarija (Druskininkai)

Liepos 11 d. Lietuva - Bulgarija (Druskininkai)

Liepos 16 d. Lietuva - Japonija (Vilnius arba Panevėžys)

Liepos 17 d. Lietuva - Japonija (Vilnius arba Panevėžys)

Liepos 18 d. Lietuva - Japonija (Vilnius arba Panevėžys)

Liepos 27 d. Lietuva - Ukraina (Kaunas)

Liepos 28 d. Lietuva - Ukraina (Kaunas)


Europos čempionato atrankos rungtynės:

Rugpjūčio 2 d. Lietuva - Olandija (Kaunas)

Rugpjūčio 5 d. Kroatija - Lietuva

Rugpjūčio 8 d. Lietuva - Belgija (Kaunas)

Rugpjūčio 11 d. Italija - Lietuva

Rugpjūčio 17 d. Olandija - Lietuva

Rugpjūčio 20 d. Lietuva - Kroatija (Kaunas)

Rugpjūčio 23 d. Belgija - Lietuva

Rugpjūčio 26 d. Lietuva - Italija (Kaunas)NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Trys lietuvės pateko į šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etapo finalą
  Trys lietuvės pateko į šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etapo finalą

  Sofijoje (Bulgarija) prasidėjo 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės IV etapas. Moterų atrankos varžybų barjerą sėkmingai įveikė visos trys jose dalyvavusios Lietuvos sportininkės: Ieva Serapinaitė, Gintarė Venčkauskaitė-Ju...

 • „Rally Raid“ čempionatas: pirmas blynas neprisvilo
  „Rally Raid“ čempionatas: pirmas blynas neprisvilo

  Praėjusį savaitgalį Druskininkuose įvyko pirmosios Lietuvos "Rally Raid" čempionato varžybos, kuriose varžėsi ir motociklininkai. ...

 • Kauno triatlone galima dalyvauti ir nemokant plaukti?
  Kauno triatlone galima dalyvauti ir nemokant plaukti?

  Pernai Kaune surengtos pirmosios triatlono varžybos „Orion Tri-Fun“ sulaukė didžiulio susidomėjimo. Bene du šimtai dalyvių plaukė Kauno mariose, mynė dviračius ir bėgo grožėdamiesi vaizdinga Pažaislio miško parko panorama....

 • Kas išsidalins beveik 25 tūkst. eurų prizinį fondą?
  Kas išsidalins beveik 25 tūkst. eurų prizinį fondą?

  Lietuvos vyrų maratono rekordui jau daugiau nei 20 metų. Frankfurte dar 1997 metais jį pasiekė Česlovas Kundrotas (2.12:35 ). Kol kas šis laikas nepasidavė nei vienam šalies atletui. Jau šeštus metus naujo Lietuvos rekordo lau...

  3
 • Geriausi Lietuvos kovotojai jėgas suvienys turnyre Kaune
  Geriausi Lietuvos kovotojai jėgas suvienys turnyre Kaune

  Lietuvoje atgimstančio profesionalaus bokso meistrai suvienys jėgas su bušido žvaigždėmis. Tokią neįprastą sąjungą kovos menų gerbėjai išvys rugsėjo 21 d. Kaune vyksiančiame bendrame profesionalaus bokso ir bušido turnyre &bd...

  3
 • Žirgų lenktynės: 5 įdomūs faktai
  Žirgų lenktynės: 5 įdomūs faktai

  Lietuvoje ir pasaulyje prasidėjo žirgų lenktynių sezonas, kuris bus pilnas intrigos ir nenuspėjamų pergalių. Žirgų lenktynės – tai nauja unikali pramoga Lietuvoje, todėl suklusti turėtų ne tik žirgų sporto entuziastai, bet ir visi, m...

 • Smalininkuose – atkaklios kartingo lenktynininkų kovos
  Smalininkuose – atkaklios kartingo lenktynininkų kovos

  Savaitgalį netoli Jurbarko įsikūrusioje Smalininkų kartingo trasoje varžėsi gausus būrys greičiausių mūsų šalies kartingo lenktynininkų – šeštadienį, gegužės 19-ą  dieną čia vyko 2-ojo Lietuvos kartingo čempio...

 • Kauno sporto halėje – MMA kovos
  Kauno sporto halėje – MMA kovos

  Gegužės 19 d. Kauno sporto halėje vyko „King of the Cage Baltic Tour 3“ turnyras. Vakaras neapsiėjo be intriguojančių kovų: lietuvio netikėtas nokautas, fotomodelio skausmingi kojų smūgiai ir kovą nulėmęs sprando laužimas. ...

 • A. Gudžius pasiekė įspūdingą rezultatą
  A. Gudžius pasiekė įspūdingą rezultatą

  Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai laimėjo Tartu (Estija) vykusias 34-asias SELL studentų žaidynes. LSU studentai iškovojo 39 medalius, o pasaulio čempionas, LSU studentas Andrius Gudžius tapo SELL žaidynių rekordininku nusviedęs disk...

 • „Čempionų ralyje“ lietuvaičiai nusiteikė artėjančioms tarpusavio kovoms
  „Čempionų ralyje“ lietuvaičiai nusiteikė artėjančioms tarpusavio kovoms

  Savaitgalį Latvijoje vykusiame Talsio ralyje dešimtadalį visų dalyvių sudarė mūsų šalies atstovai. Lietuvaičiai čia apšilo kojas prieš artėjantį antrąjį Lietuvos ralio čempionato etapą Kelmėje, o tuo pačiu „pa...

Daugiau straipsnių