„Montepaschi“ pergalę aptemdė R.Kaukėno trauma

Šeštą pergalę aštuntose Italijos elitinės krepšinio lygos (Lega Basket) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo ir septyniolikos komandų turnyro lyderiu tapo šalies čempionas Sienos „Montepaschi“ klubas su Rimantu Kaukėnu ir Kšyštofu Lavrinovičiumi, sekmadienį svečiuose 102:66 (32:20, 18:15, 23:20, 29:11) sutriuškinęs keturioliktojoje pozicijoje esančią Kremonos „Vanoli Braga“ (2 pergalės ir 6 pralaimėjimai) ekipą.

Čempionų pergalę aptemdė Rimanto Kaukėno antrajame kėlinyje gauta kairiojo kelio trauma, dėl kurios, pasak šaltinių klube, lietuviui sezonas jau baigėsi. Iki to laiko Lietuvos rinktinės krepšininkas pelnė 11 taškų, sugriebė 1 ir perėmė 4 kamuolius bei dusyk suklydo. Per 13 aikštelėje praleistų minučių R. Kaukėnas pataikė 1 tritaškį iš 2, 3 dvitaškius iš 4 bei abu baudų metimus.

K. Lavrinovičiaus indėlis į pergalę - 7 taškai, 4 atkovoti ir 1 perimtas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, blokuotas varžovo metimas, 3 klaidos ir 2 pražangos. Per 25 žaidimo minutes jis prametė visus 3 dvitaškius, pataikė 2 tritaškius iš 4 bei realizavo 1 baudos metimą iš 2.

19 taškų prie pergalės prisidėjo Davidas Andersenas, 13 - Bo McCalebbas, 12 - Pietro Aradoris, 11 - Davidas Mossas.

Šeimininkų gretose išsiskyrė Daniele Cinciarinis, Vonas Waferas (po 12 tšk.), Jonathanas Tabu ir Jasminas Perkovičius (po 10 taškų).

Viena pergale nuo lyderio atsilieka net penkios ekipos.

Trečiąją nesėkmę septintosiose rungtynėse patyrė ir į aštuntąją poziciją smuktelėjo Pezaro „Scavolini“ komanda su Tautvydu Lydeka, savo aikštelėje 72:82 (14:18, 17:24, 21:14, 20:26) nusileidusi šeštojoje pozicijoje esantiems Avelino „Sigidas“ (5/3) krepšininkams.

Lietuvis šeimininkams pelnė 10 taškų, po krepšiais atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, dusyk suklydo ir triskart prasižengė. Per 26 minutes T. Lydeka pataikė 5 dvitaškius iš 7.

Šį turą laisvas buvęs Deivydo Gailiaus Bolonijos „Canadian Solar“ (4/3) klubas smuktelėjo į dešimtąją vietą.