Mokinių olimpiniame festivalyje rekordas – dar net neprasidėjus kovoms

Marijampolės „Sūduvos“ gimnazijoje iškilmingai atidarytas rekordinį dalyvių skaičių sutraukęs šeštasis Lietuvos mokinių olimpinis festivalis.

Lietuvos mokinių olimpinį festivalį globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Mūsų šalies vadovė festivalio dalyviams atsiuntė sveikinimą, kurį atidarymo iškilmėse ketvirtadienį perskaitė Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorė Ona Babonienė, rašo sportas.info.

Marijampolės „Sūduvos“ gimnazijos direktorius Alvydas Zdanys prisipažino, kad ta diena jiems išskirtinė, nes ne visiems lemta atidaryti mokinių olimpinį festivalį ir sulaukti tiek garbingų svečių.

Salėje buvo susirinkęs visas gimnazijos jaunųjų sportininkų elitas, būsimieji Lietuvos olimpiečiai, o kartu su jais – Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinio direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas ir Kūno kultūros strategijos skyriaus vedėja Milda Laurutėnaitė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovai Artūras Poviliūnas ir Vytautas Zubernis, Olimpinio švietimo direkcijos direktorius Algimantas Gudiškis, LMSSC direktorė O. Babonienė su savo komanda.

Kiek pavėlavęs į atidarymą atvyko ir Marijampolės meras Vidmantas Brazys, kuris pasidžiaugė, kad Marijampolė – sportiškas miestas, kad čia auga daug talentingų sportininkų ir kad jiems buvo patikėta atidaryti šeštąjį mokinių olimpinį festivalį, o kitąmet – gal ir septintąjį. Atidarymo iškilmėse taip pat dalyvavo miesto sporto, švietimo vadovai.

„Sūduvos“ gimnazija visą dieną gyveno jaunųjų sportininkų švente. Dar gerokai prieš festivalio atidarymą koridoriuose jau buriavosi gimnazijos meniniai kolektyvai, mokiniai gausiai rinkosi į salę ir kuo anksčiau stengėsi užsiimti sėdimas vietas. Gimnazijos direktorius svečiams parodė prieš porą metų renovuotą gimnaziją, sporto salę, kurioje vyksta kūno kultūros pamokos.

Per festivalio atidarymą salėje buvo ir gimnazijos krepšininkai, jų merginų ir vaikinų komandos, kurios tapo penktojo Lietuvos mokinių olimpinio festivalio čempionais ir dabar yra pasirengusios apginti čempionų titulus. Jie su kitais mokiniais (jų gimnazijoje mokosi 1 tūkst.) klausėsi svečių sveikinimų. 

Iškilmingos akimirkos, kada į salę reikės įnešti olimpinį deglą, jaudindamiesi laukė geriausi gimnazijos sportininkai – Europos jaunių karatė čempionato sidabro medalininkas Tomas Brazys ir pasaulio bei Europos jaunių irklavimo čempionato dalyvė Roberta Daunoraitė.

Ką gali žinoti, kas bus po kelerių metų, kokio lygio sportininkais išaugs šiandienos mokinių olimpinio festivalio dalyviai. Gal olimpinių žaidynių čempionai ar medalininkai? LTOK prezidentas A. Poviliūnas gausiai susirinkusiems salėje linkėjo, jog marijampoliečiai taptų ir Lietuvos olimpinės rinktinės nariais.

LTOK vadovas įtaigiai sakė: „Pas mus dažnai sakoma, jog svarbu ne laimėti, bet dalyvauti. Tačiau to maža. Reikia kovoti dėl pergalės. Nebūtinai dėl pirmosios, antrosios ar trečiosios vietos, bet, gal būt, dėl pergalės prieš save. Tas jausmas neapsakomai geras. Kada jūs išmoksite kovoti ne tiktai sporto aikštelėse ar bėgimo take, bet ir už save gyvenime - tai yra labai svarbu. Tie žmonės, kurie pabūna sporto pasaulyje, jie iš tikrųjų lengviau atranda vietą gyvenime, be jokios abejonės, - ir moksle“.

A.Poviliūnas pasidžiaugė, kad olimpiniame festivalyje dalyvauja beveik 50 proc. visų Lietuvos mokinių. Olimpiniu festivaliu, kurie vyksta Lietuvoje, susidomėjo ir Tarptautinis olimpinis komitetas, jau nekalbant apie mūsų kaimynus latvius ir estus, kurie neturi tokio mokinių festivalio, ir norėtų atvykti pas mus pasisemti patirties bei organizuoti kažką panašaus pas save.

LTOK prezidentas šalies olimpinės šeimos, varžybų organizatorių vardu paskelbė 6-ąjį Lietuvos mokinių olimpinį festivalį atidarytą.

Kiek vėliau, LTOK vadovai „Sūduvos“ gimnazijai įteikė olimpinę vėliavą, kuri puoštų šią mokymosi įstaigą, o gimnazijos direktoriui A. Zdaniui – žalius sportinius marškinėlius, jog jis irgi įsilietų į olimpinį sąjūdį.

R.Vaiginas savo sveikinimo kalboje akcentavo, kad šio projekto pagrindinio įgyvendintojo – Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro – dėka olimpinis festivalis įgavo pagreitį ir dabar galima džiaugtis šiuo renginiu.

„Pagrindinė šio festivalio idėja – kad kuo daugiau mokinių ateitų į sporto aikšteles, kad kuo daugiau vaikų būtų atitraukta nuo televizorių ir kompiuterių. Tas tikslas, manau, jau pasiektas – per pirmąjį festivalį dalyvavo apie 160 tūkst. moksleivių, o prieš porą metų buvo pasiektas rekordas, kai rungtyniavo apie 250 tūkst. moksleivių. Tai – tikrai įspūdingi skaičiai, kuriais mes džiaugiamės. Ne visi festivalio dalyviai, žinoma, taps tarptautinio lygio sportininkais, ne visi gal žais profesionaliose komandose, bet tie sporto žingsniai, žengti mokinių olimpiniame festivalyje, turėtų išlikti visam gyvenime“, - kalbėjo KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas.

R.Vaiginas dėkojo Lietuvos mokinių ir studentų sporto centrui, kuris, nepaisant sumažėjusio finansavimo, sugeba sėkmingai organizuoti olimpinį festivalį, deda daug pastangų ir jėgų, jog jis išliktų. „Sūduvos“ gimnazijai KKSD generalinio direktoriaus pavaduotojas padovanojo stalo teniso rakečių ir kamuoliukų.

O. Babonienė tikisi, jog šeštasis mokinių olimpinių festivalis turėtų būti irgi labai įdomus, nes jame pareiškė norą dalyvauti 59 savivaldybių mokyklos. Tai – festivalio rekordas. „Pradžia labai gera, tikėkimės, kad tokia pat gera bus ir pabaiga. Pirmasis etapas – varžybos  mokyklose jau prasidėjo“, - sakė LMSSC vadovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių