Maratono bėgikei Ž.Balčiūnaitei – Europos čempionato auksas

Lietuvos lengvaatletė Živilė Balčiūnaitė iškovojo Europos čempionato aukso medalį – ji laimėjo maratono bėgimo varžybas.

Trenerio Romo Sausaičio auklėtinės rezultatas – 2 val. 31 min. 14 sek. Antrąją vietą užėmė rusė Nailija Julamanova – 2 val. 32 min. 15 sek., trečioji finišavo italė Anna Incerti – 2 val. 32 min. 48 sek.

Į lyderių trejetą Ž.Balčiūnaitė išsiveržė maratonininkėms nubėgus 20 km, o pirmauti pradėjo bėgikėms įveikus 30 km. 15-ąją vietą užėmė kita Lietuvos lengvaatletė Rasa Drazdauskaitė - 2 val. 38 sek. 55 sek., 34-oji finšavo Renalda Kergytė - 2 val. 55 min. 12 sek. Iš 43 startavusiųjų maratonininkių distancijos nebaigė septynios.

Prieš ketverius metus Švedijoje įvykusiame Europos lengvosios atletikos čempionate Ž.Balčiūnaitė užėmė 4-ąją vietą.