„Man City“ klubas po įtemptos kovos triumfavo Mančesterio derbyje

Dvi stipriausios šalies komandos žaidė „Old Trafford“ stadione, o pergalę rezultatu 2-1 iškovojo „Manchester City“ ekipa.

Pirmą smūgį į vartus atliko Danny Welbeckas, tačiau „Man City“ vartininkas Joe Hartas nesunkiai sugavo kamuolį. Po kelių minučių D.Welbeckas vėl pasileido į puolimą, bet šį kartą jis neįveikė paskutinio gynėjo.

Kitoje aikštės pusėje darbo gavo ir „Man Utd“ vartų sargas Davidas De Gea, kuris sustabdė pavojingą perdavimą iš krašto. 9 mačo minutę pasižymėti bandė rezultatyviausias „Manchester United“ žaidėjas Robinas van Persie, bet jis smūgiavo šalia vartų. Apibendrinant pirmas 10 minučių galima pasakyti, kad aikštėje abu klubai rungtyniavo labai aktyviai ir greitai.

Kitas dešimt minučių „Man City“ ilgiau valdė kamuolį ir spaudė namų komandą, bet jis sėkmingai gynėsi. 20 minutę Philas Jonesas nutraukė įvarčiu galėjusią pasibaigti „Miestiečių“ ataką.

Po šių išpuolių, kelias atakas sukūrė ir „Raudonieji velniai“, tačiau po jų „Man City“ ir toliau spaudė savo kaimynus. Visgi „Man Utd“ gynyba dirbo užtikrintai. Taip pat D.De Gea užtikrintai gaudydavo varžovų smūgius, kurie tikrai nebuvo labai pavojingi.

Sužaidus apie pusvalandį Davidas Silva už žaidimą ranka gavo geltoną kortelę, o po dviejų minučių ją prieš save išvydo ir Wayne‘as Rooney, kuris grubiai prasižengė prieš Jamesą Milnerį.

37 mačo minutę greitą kontrataką bandė atlikti „Manchester United“ klubas. Kraštu prasiveržęs Ashley Youngas smūgiavo į vartus, tačiau Matija Nastasičius puikiai blokavo smūgį ir neutralizavo pavojų.

Prieš pertrauką geltoną kortelę gavo ir „Man City“ vidurio gynėjas Vincentas Kompany. Po jos „Man Utd“ bandė surengti pavojingą standartinę situaciją, bet ji baigėsi netiksliu R.Van Persie smūgiu. 45 minutę labai pavojingą smūgį atliko „Manchester United“ gynėjas Rafaelis, bet kamuolys praskriejo šalia viršutinio vartų kampo. Per pridėtą pirmojo kėlinio minutę įvarčių įmušta taip ir nebuvo.

Antrąjį kėlinį aktyviau stengėsi pradėti „Manchester United“ klubas. Jis surengė keletą atakų, bet didelio pavojaus ir vėl nebuvo. Tuo metu „Man City“ sugebėjo įmušti įvartį. 52 minutę Garethas Barry pasinaudojo Ryano Giggso klaida ir perėmė kamuolį. Anglijos rinktinė saugas prasiveržė kraštu, perdavė kamuolį Samirui Nasri, o šis kamuolį atmetė Jamesui Milneriui, kuris dėka nedidelio rikošeto įveikė D.De Gea.

„United“ į šį įvartį labai greitai sureagavo, kadangi jau 59 minutę rezultatas tapo lygus. Tiesa, „Man Utd“ klubui šiek tiek pasisekė, kadangi Philo Joneso smūgiuotas kamuolys į vartus įskriejo nuo Vincento Kompany nugaros.

Po išlyginamojo įvarčio „Miestiečiai“ ir vėl susigrąžino iniciatyvą. 63 minutę Davidas Silva klastingu smūgiu kamuolį pasiuntė greta vartų. Po kelių minučių „Man City“ uždirbo ir kelis kampinius, bet „Man Utd“ nuo jų apsigynė.

71 minutę „Man City“ treneris Roberto Mancini į aikštę išleido puolėją Sergio Aguero, kuris aikštėje pakeitė Samirą Nasri. Visgi po šio keitimo aktyviau žaisti pradėjo „Man Utd“ ekipa. Visgi svečiai sėkmingai apsigynė. Negana to, „Man City“ dar kartą sugebėjo išsiveržti į priekį. Aikštėje po keitimo pasirodęs S.Aguero puikiai prasiveržė pro priešininkų gynėjus ir atliko idealų smūgį į viršutinį vartų kampą. Po šio įvarčio Seras Alexas Fergusonas vietoje D.Welbecko į aikštę išleido Antonio Valencia.

„Man Utd“ po šio įvarčio stačia galva pasinėrė į puolimą ir bandė išlyginti rezultatą, tačiau tanki svečių gynybą to neleido padaryti. Rungtynėms artėjant link pabaigos tarp žaidėjų kilo ne vienas konfliktas, tačiau jis buvo nuramintas, o mačo teisėjas Mike‘as Deanas geltoną kortelę parodė G.Barry. Po minutės geltoną kortelę gavo ir Pablo Zabaleta.

Prie pagrindinio mačo laiko buvo pridėtos keturios minutės, bet „Man Utd“ klubui to neužteko. Paskutinę minutę į vartus dar smūgiavo R.Van Persie, tačiau J.Hartas sugavo kamuolį ir pergalę šventė „Man City“ ekipa, kuri „Man Utd“ persvarą prieš juos sumažino iki 12 taškų.

• „Manchester United“ 1 – 2 „Manchester City“
  • 52‘ [0 – 1] James Milner
  • 59‘ [1 – 1] Vincent Konpany (į savus vartus)
  • 79' [1 – 2] Sergio Aguero