LSŽF metų laureatai - treko dviratininkė bei vyrų krepšinio atstovai

Sporto žurnalistai geriausiais 2010-ųjų Lietuvos atletais pripažino dviratininkę S.Krupeckaitę, krepšininką L.Kleizą, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę ir jos trenerį K.Kemzūrą.

Dviratininkė įvertinta už pasaulio ir Europos treko čempionatuose iškovotus medalius, o pasaulio vyrų krepšinio čempionate laimėta bronza garantavo titulus net trijose nominacijose.

Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) tradicinėje savo narių apklausoje geriausiais 2010 metų šalies sportininkais išrinko 28 metų dviratininkę Simoną Krupeckaitę ir 25-erių krepšininką Liną Kleizą.

Šeštąjį kartą surengtame šalies sporto žurnalistų balsavime Metų komanda pripažinta Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, o Metų treneriu -40-metis Kęstutis Kemzūra.

Sporto žurnalistų išrinkti Metų laureatai bus pagerbti antradienį, gruodžio 14 d. 16 val. Vilniuje, Lietuvos radijo ir televizijos kavinėje (Konarskio 49) rengiamose iškilmėse.

Kartu su sportininkais bus pasveikinti ir 2010-ųjų Lietuvos sporto žurnalistikos laureatai, kuriems bus įteiktos tradicinės šviesios atminties kolegų Romos Grinbergienės ir Aleksandro Krukausko premijos.

LSŽF prezidiumo sprendimu R. Grinbergienės premija, kurią įsteigė loterijų firma "Olifėja", už ryškiausius metų darbus paskirta jaunam žurnalistui Mindaugui Augusčiui, kuris keletą metų dirbo "Vilniaus dienos" dienraštyje, o neseniai ėmė rašyti naujienų portale "delfi.lt".

A. Krukausko premija, kurią įsteigė Lietuvos sporto draugija "Žalgiris", už gyvenimą, pašvęstą sporto žurnalistikai, skirta šalies sporto komentatorių patriarchui Virgilijui Mundriui.

"Sporto žurnalistai balsuodami patvirtino, kad Lietuva neatsitiktinai vadinama krepšinio šalimi. Krepšininkų pasaulio čempionate Turkijoje iškovota bronza ir gražus žaidimas padarė įspūdį ne tik krepšinio mėgėjams, bet ir sporto žurnalistams, kurie net trijose kategorijose daugiausia savo balsų atidavė krepšinio atstovams. Ta proga galima pajuokauti - gerai, kad mes renkame ne vieną Metų sportininką, bet du, kaip įprasta visame pasaulyje rengiamuose rinkimuose. Todėl vienas prizas atiteks dviratininkei Simonai Krupeckaitei, kuri šiemet pasaulio ir Europos čempionatuose surinko didžiausią apdovanojimų kolekciją. Nors šiemet Lietuvos sportininkai dėl krizės negalėjo džiaugtis pakankama finansine valstybės parama, savo rezultatais jie įrodė, kad yra verti didelės pagarbos. 14 medalių olimpinėse sporto šakose teikia didelių vilčių prie Londono olimpines žaidynes. Dėkojame visiems kolegoms, partneriams ir rėmėjams už bendradarbiavimą", - sakė LSŽF prezidentė ir Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) viceprezidentė Laima Janušonytė.

Metų laureatus Lietuvos sporto žurnalistai renka nuo 2005-ųjų. Geriausiems metų sportininkams iškilmėse bus įteikti laureatų diplomai ir LSŽF rėmėjų įsteigti prizai, kuriuos pagamino bendrovė "ARX Baltica". Žurnalistai dar gaus ir pinigines premijas.

S. Krupeckaitė Metų sportininke išrinkta antrus metus iš eilės. Nors metų pabaigoje pasaulio taurės etape Australijoje Simonai nepavyko laimėti, įvairių spalvų medaliai pasaulio ir Europos čempionatuose garantavo jai pirmąją vietą rinkimuose.

Treko dviratininkė pasaulio čempionate kovo mėnesį Danijoje iškovojo net keturi medalius - auksą olimpinėje keirino rungtyje, sidabrą asmeninėse lenktynėse, bronzą sprinte ir komandiniame sprinte. Rudenį Europos čempionate Lenkijoje ji pelnė sidabrą keirino rungtyje ir bronzą sprinte.

Apklausoje S.Krupeckaitė surinko 71 proc. balsų.

L. Kleiza šiomis dienomis renka taškus NBA arenose Toronto "Raptors" komandai ir išgyvena, kad laimėti pavyksta rečiau nei pralaimėti.

Tačiau Europoje šiemet Linas buvo karalius. Jis su Pirėjo "Olympiakos" įspūdingai rungtyniavo ULEB Eurolygoje, bet visu gražumu atsiskleidė Lietuvos rinktinėje. Jis įrodė visiems, kad subrendo ir tapo žaidėju, kuris vertas vietos pasaulio čempionato simboliniame penkete.

Apie krepšininko brandą kalba ir faktas, kad Lietuvoje yra įkurtas L. Kleizos labdaros ir paramos fondas, kuris padeda sunkiai besiverčiantiems vaikams.

Metų sportininko rinkimuose už krepšininką balsavo 44,7 proc. rinkėjų.

Sporto žurnalistų apklausa įrodė, kad naujosios kartos bronzinė vyrų krepšinio rinktinė neatsiejama nuo jos kūrėjo Kęstučio Kemzūros. Todėl Metų komandos ir trenerio rinkimuose intriga išgaravo vos suskaičiavus pirmuosius balsus.

Pasaulio čempionate Turkijoje visus varžovus, išskyrus JAV, įveikusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė gavo 92,1 proc. balsų, o jos strategas K.Kemzūra - 86,8 proc.

LSŽF rinkimų rezultatai

Metų sportininkė - 2010
1. Simona Krupeckaitė (dviračių sportas, trekas) - 71 proc. balsų
2. Rūta Paškauskienė (stalo tenisas)             - 21,1
3. Donata Rimšaitė (šiuolaikinė penkiakovė)      -  7,9
Metų sportininkas - 2010
1. Linas Kleiza (krepšinis)                      - 44,7 proc.
2. Ričardas Berankis (tenisas)                   - 15,8
3. Aurimas Didžbalis (sunkioji atletika)         - 13,2
Metų komanda - 2010
1. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė              - 92,1 proc.
2. Lietuvos jaunimo (iki 18 m.) vaikinų krepšinio rinktinė - 7,9
3. Lietuvos jaunimo (iki 20 m.) regbio rinktinė  - 2,6
Metų treneris  - 2010
1. Kęstutis Kemzūra (Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė) - 86,8 proc.
2. Dmitrijus Leopoldas (dviračių sportas, trekas) - 10,4
3. Jurijus Moskvičiovas (šiuolaikinė penkiakovė)  -  5,2
   

Ankstesni LSŽF rinkimų laureatai

Metų sportininkės
2005 - Živilė Balčiūnaitė (lengvoji atletika)
2006 - Viktorija Čmilytė (šachmatai)
2007 - Viktorija Žemaitytė (lengvoji atletika)
2008 - Gintarė Volungevičiūtė (buriavimas)
2009 - Simona Krupeckaitė (dviračių sportas)
Metų sportininkai
2005 - Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)
2006 - V.Alekna
2007 - V.Alekna
2008 - Edvinas Krungolcas (šiuolaikinė penkiakovė)
2009 - Giedrius Titenis (plaukimas)
Metų komandos
2005 - Lietuvos vaikinų (iki 21 m.) krepšinio rinktinė
2006 - Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblis "Žuvėdra"
2007 - Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė
2008 - Lietuvos aklųjų riedulio (golbolo) rinktinė
2009 - Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšinio komanda
Metų treneriai
2005 - nebuvo renkamas
2006 - Jurijus Moskvičiovas (šiuolaikinė penkiakovė)
2007 - Ramūnas Butautas (krepšinis)
2008 - Jurijus Moskvičiovas (šiuolaikinė penkiakovė)
2009 - Rimas Kurtinaitis (krepšinis)
   

LSŽF premijų laureatai

R. Grinbergienės premija
2005 - Artūras Gimžauskas ("Spo")
2006 - Dovilė Kamarauskienė ("Kauno diena")
2007 - Rita Stankevičiūtė ("Lietuvos rytas"."Krepšinis")
2008 - Alfredas Pliadis ("Olimpinė panorama", KAM)
2009 - Eglė Šilinskaitė ("Lietuvos rytas", "Lietuvos ryto" TV)
A. Krukausko premija
2005 - Ginas Pinigis ("Sportas")
2006 - Regina Mundrytė ("Lietuvos rytas")
2007 - Vytautas Gudelis (Lietuvos sporto muziejus)
2008 - Marytė Marcinkevičiūtė ("Sportas")
2009 - Aleksandras Icikavičius

Šiame straipsnyje: Simona KrupeckaitėLinas Kleiza

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kaire į finalą prasibrovė visos Lietuvos penkiakovininkės
  Kaire į finalą prasibrovė visos Lietuvos penkiakovininkės

  Egipto sostinėje Kaire įvyko 2017 metų pasaulio taurės II etapo moterų atrankos varžybos, kurių barjerą sėkmingai įveikė visos trys Lietuvos penkiakovininkės - Lina Batulevičiūtė, Ieva Serapinaitė ir Aurelija Tamašauskaitė. ...

 • Stipendijų – mažiau, bet jos didesnės
  Stipendijų – mažiau, bet jos didesnės

  Kauno miesto savivaldybė 2017-ųjų sporto stipendijas skirs 27 jauniesiems atletams, o paraiškų buvo beveik keturis kartus daugiau. ...

 • „Energijos“ ledo ritulininkai tapo Lietuvos čempionais
  „Energijos“ ledo ritulininkai tapo Lietuvos čempionais

  Lietuvos ledo ritulio čempionato finalo serijos trečiose rungtynėse Elektrėnuose trečiadienio vakarą vietos „Energija“ pratęsė rekordinę nepralaimėtų rungtynių sezone seriją iki 25-ių, 6:3 (2:0, 2:2, 2:1) nugalėjo „Juodupę&ldq...

 • D. Vaivada prasimušė į pasaulio taurės II etapo finalą
  D. Vaivada prasimušė į pasaulio taurės II etapo finalą

  Kaire prasidėjo 2017 metų pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės II etapo varžybos. Vyrų varžybų atrankoje dalyvavęs vienintelis lietuvis - kaunietis Dovydas Vaivada - sėkmingai įveikė šį barjerą ir penktadienį dalyvaus finale. ...

 • Lietuvos rankinio bendruomenė įtūžo po valstybinių sporto pinigų dalybų
  Lietuvos rankinio bendruomenė įtūžo po valstybinių sporto pinigų dalybų

  Keletą mėnesių Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD) buvo vertinamos Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui (KKSRF) pateiktos paraiškos. ...

 • Nauji metai – nauji ratai
  Nauji metai – nauji ratai

  Viena greičiausių Lietuvoje įvardijamų lenktynininkių Ernesta Globytė naująjį sezoną pasitinka su pasikeitusia komanda ir su Lietuvoje dar nematytu "VW Golf GTI TCR" automobiliu. ...

 • 40-asis Dakaras: smėlio pakaks visiems
  40-asis Dakaras: smėlio pakaks visiems

  Dakaras grįžta prie savo ištakų – sudėtingų smėlio etapų. Trečiadienį Paryžiuje buvo pristatyta 40-ojo Dakaro lenktynių trasa, kuri 2018 m. drieksis Peru, Bolivijos ir Argentinos teritorijomis. Daugiau nei trečdalį jos sudarys smėlyn...

  1
 • Trys Rusijos sportininkės atgaline data diskvalifikuotos dėl dopingo
  Trys Rusijos sportininkės atgaline data diskvalifikuotos dėl dopingo

  Iš 2012-ųjų Londono olimpinių žaidynių atgaline data buvo diskvalifikuotos trys rusų sportininkės, kurių pakartotinių dopingo testų rezultatai buvo teigiami, pranešė Rusijos pareigūnai. ...

 • Lietuvos rankininkų varžovė – ambicingoji Belgijos rinktinė
  Lietuvos rankininkų varžovė – ambicingoji Belgijos rinktinė

  Lietuvos vyrų rankinio rinktinė vėl žengs į aikštę. Rudenį griausmingai pasaulio vicečempionę Norvegiją įveikę lietuviai dabar priims ambicingosios Belgijos iššūkį. Pirmosios tarpusavio rungtynės gegužės 5 dieną įvyks sv...

 • Pasiektas susitarimas dėl pasirengimo olimpiadai
  Pasiektas susitarimas dėl pasirengimo olimpiadai

  Antradienį vyriausybės rūmuose Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos vyriausybės Lietuvos olimpinio sporto centro bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atstovai pasirašė susitarimą, kuriuo patvirtino sportininkų medi...

Daugiau straipsnių