L.Pleskytė vėl siekia pasaulio taurės

Kaunietė Lina Pleskytė, pernai iškovojusi plaukimo su plaukmenimis pasaulio taurę, skina pergales ir šį sezoną.

Potsdame (Vokietija) surengtame Tarptautinės povandeninio sporto konfederacijos (CMAS) plaukimo su plaukmenimis pasaulio taurės 4-ajame etape L.Pleskytė laimėjo dvi rungtis: 100 m nuplaukė per 51,28 sek., o 200 m – per 1 min. 53,83 sek. Antrąsias vietas užėmė atitinkamai rusė Anastasija Nikitina (52,91 sek.) ir čekė Marketa Svozilova (1 min. 55,81 sek.). Į abiejų rungčių dešimtukus pateko kita kaunietė Dovilė Narkevičiūtė: 100 m – 5-oji vieta (54,60 sek.), o 200 m – 7-oji vieta (2 min. 01,56 sek.).

2-ajame pasaulio taurės etape, kuris kovo pabaigoje vyko Italijoje, L.Pleskytė taip pat laimėjo 100 m ir 200 m plaukimus.

50 m plaukimą Potsdame laimėjo Europos čempionė rusė Jana Kasimova – 22,97 sek. L.Pleskytė užėmė 2-ąją vietą – 23,62 sek., egiptietė Esraa Shama – 3-iąją (24,27 sek.), D.Narkevičiūtė – 11-ąją (26,53 sek.).

Vyrų varžybose dalyvavęs kaunietis Vaidotas Jasiulevičius 200 m distancijoje pasiekė 9-ąjį rezultatą – 1 min. 51,18 sek. Jaunių grupėje į dešimtukus pateko Kauno plaukimo mokyklos (PM) auklėtiniai Gintarė Peterytė (100 m – 56,92 sek., 9-oji vieta bei 200 m – 2 min. 04,72 sek., 7-oji vieta) ir Ričardas Eimontas (200 m – 1 min. 53,74 sek., 9-oji vieta, naujas Lietuvos rekordas).

Komandų įskaitoje tarp 52 klubų Kauno PM atstovai su 456 taškais užėmė 37-ąją vietą. Nugalėjo Rusijos „Ural“ ekipa (2139), antrąją vietą užėmė vokiečių „SC DHfK Leipzig“ (1491), trečiąją – egiptiečių „Police club“ (1186). Potsdame varžėsi ir Klaipėdos „Gintaro“ klubo plaukikai – jų komanda liko 37-ojoje pozicijoje (118).

Spalį Prancūzijoje vyks finalinis pasaulio taurės etapas, kuriame trenerės Virginijos Juodeikienės auklėtinė L.Pleskytė stengsis pakartoti 2009-ųjų sėkmę.

Šiame straipsnyje: PleškytėKauno PMCMAS