LMKL favoritės sutriuškino savo varžoves 40 taškų skirtumu

Septintą pergalę iš eilės Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) reguliariojo sezono paskutinėse pirmojo rato rungtynėse iškovojo ir vienvaldės aštuonių komandų turnyro lyderės šalies čempionės Kauno „VIČI-Aistės“.

Penktadienį svečiuose kaunietės 89:49 (21:14, 26:13, 17:10, 25:12) sutriuškino septintojoje pozicijoje esančias Marijampolės „Sūduvos“ (2 pergalės ir 5 pralaimėjimai) krepšininkes.

Devyniese atvykusios į Suvalkiją, kaunietės legionierių pastangomis per pora pirmojo kėlinuko minučių susikrovė 8 taškų persvarą. Jo viduryje Vaida Sipavičiūtė dvitaškiu padidino komandos pranašumą iki 11 taškų (4:15). Viešnių gynybai problemas kėlė tik Margarita Bulanova, pelniusi 9 iš 14 komandos taškų.

Nors po Tatjanos Melnikovos taiklaus vieno baudos metimo, iš dviženklės „VIČI-Aisčių“ persvaros antrojo kėlinuko pradžioje liko 6 taškai (17:23), tačiau po 3 minučių „Sūduvos“ trenerė Elvyra Šablinskienė buvo priversta prašyti minutės pertraukėlės, kaunietėms laimėjus atkarpą 14:0. Viešniųsusikrauta 20 taškų persvara liko nepakitusi iki didžiosios pertraukos.

Antrojoje dvikovos pusėje 30 taškų ribą „VIČI-Aistės“ perkopė po dar vieno spurto trečiojo kėlinuko viduryje, kurį tolimu metimu užbaigė Aija Putnina - 31:62. Per paskutines 10 minučių kaunietės skirtumą dar padidino.

Nugalėtojoms 19 taškų pelnė Tatjana Lichtarovič, 17 - Courtnay Pilypaitis, 15 - Vaida Sipavičiūtė.

Šeimininkų gretose sėkmingiausiai žaidė Tatjana Melnikova (18 tšk.), Margarita Bulanova (9 tšk.) ir Renata Lenčiauskaitė (6 taškai).

LMKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Kauno "VIČI-Aistės"              7 7 0 633:349 14
2. Klaipėdos "Lemminkainen"         7 4 3 493:475 11
3. Kauno rajono "Sirenos"           7 4 3 444:455 11
4. Kauno "LKKA-Aistės"              7 4 3 431:463 11
5. Vilniaus "Kibirkštis-Tichė-IKI"  7 3 4 490:497 10
6. Utenos "Utena"                   7 3 4 483:540 10
7. Marijampolės "Sūduva"            7 2 5 442:538  9
8. Šiaulių "Rūta"                   7 1 6 471:570  8