LKL: „Šiauliai“ – Kauno „Žalgiris“ 78:88

Paskutinėse Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliaraus sezono rungtynėse svečiuose Kauno „Žalgiris“ 88:78 įveikė „Šiaulių" komandą.

Sėkmingiau dvikovą pradėjo šiauliečiai - jie pirmavo 12:6, 18:14. Iki pirmo kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei pusę minutės, Paulius Jankūnas sumetė baudas ir išlygino – 20:20. Antrą kėlinį „Šiauliai“ pradėjo turėdami minimalią persvarą – 23:22. Du tritaškius iš eilės pataikė Tomas Delininkaitis, ataką dėjimu užbaigė Tadas Klimavičius ir į priekį išsiveržė „Žalgiris“ – 30:29. Netrukus kauniečiai padidino persvarą - 45:38. Pirmą rungtynių dalį rezultatyvia ataka užbaigė P.Jankūnas – 47:38.

Trečiame kėlinyje savo sąlygas diktavo „Žalgiris" – 54:44, 60:46. Mantas Kalnietis buvo pastebimiausia figūra – aštuoni jo taškai iš eilės padėjo Kauno ekipai įgyti solidų pranašumą – 68:48. Ketvirtame kėlinyje šiauliečiams pavyko tik sušvelninti skirtumą.

Iškovojęs 24-ą pergalę iš eilės, „Žalgiris“ trečią kartą LKL istorijoje reguliarų sezoną baigė be pralaimėjimų. Tai kauniečiai yra padarę ir 1998-1999 m. sezoną, kai laimėjo visas 18 rungtynių, bei 2008-2009 m. sezoną, kai iškovojo 20 pergalių.

Ketvirtfinalyje „Žalgiris“ susitiks su Klaipėdos „Neptūnu“, kurį šį sezoną yra nugalėjęs 98:83 ir 107:85. Pirmoji dvikova vyks balandžio 19-ąją Kaune, antroji – 21-ąją uostamiestyje.

Dėl kelialapių į pusfinalį serijose iki dviejų pergalių kausis dvi Vilniaus komandos – „Lietuvos rytas“ ir „Perlas“, taip pat Prienų „Rūdupis“ – Panevėžio „Techasas“ ir „Šiauliai“ – Utenos „Juventus“.

Į atkrintamąsias varžybas nepateko Kėdainių „Nevėžis“, „Kaunas“, Vilniaus „Sakalai“, Palangos „Naglis“ ir „Alytus“. Prieš dvejus metus „Nevėžis“, „Kaunas“ ir „Sakalai“ žaidė ketvirtfinalyje.

Dėl teisės kitą sezoną likti LKL „Naglio“ laukia pereinamosios rungtynės su Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionais, kurie šį savaitgalį paaiškės Garliavoje. „Alytus“ turėtų atsisveikinti su LKL ir pereiti į NKL.

Rungtynių statistika

„Šiauliai" – „Žalgiris" 78:88 (23:22, 15:25, 19:23, 21:18). D.Gvezdauskas 19 taškų, E.Ruzgas 15, R.Broadusas 13, V.Šarakauskas 12 (8 atkovoti kamuoliai), Ž.Janavičius 7 (7 rezultatyvūs perdavimai), R.Gumeniukas (6 atkovoti kamuoliai) ir D.Weaveris po 4, M.Žukauskas ir M.Delašas po 2/M.Kalnietis 18, T.Delininkaitis (4 perimti kamuoliai) ir P.Jankūnas (7 atkovoti kamuoliai) po 17, A.Milaknis 10, T.Klimavičius 8, M.Brownas 6, D.Collinsas 4, A.Čapinas, M.Kuzminskas, T.Watsonas (9 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos) ir O.Samhanas po 2. Komandų rodikliai: dvitaškiai – 18/38 (47 proc.) ir 24/52 (46 proc.), tritaškiai – 11/26 (42) ir 7/15 (46), baudų metimai – 9/14 (64) ir 19/19 (100), atkovota kamuolių – 33 ir 40, perimta – 9 ir 12, rezultatyvūs perdavimai – 18 ir 17, klaidos – 17 ir 14.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisLKL