LKL pusfinalis: Prienų „Rūdupis“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 69:96

Ambicingiems Prienų "Rūdupio" krepšininkams nepavyko pateikti staigmenos - LKL pusfinalyje sustabdyti Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Prieniškiai pralaimėjo vilniečiams ir antrąsias LKL čempionato pusfinalio rungtynes. Šį kartą savo aikštėje - 69:96. Pirmą susitikimą Vilniuje po atkaklios kovos 88:75 laimėjo „rytiečiai“.

Prienų komanda kovingai pradėjo revanšo mačą ir neleido svečiams diktuoti savo sąlygų. „Rūdupio" puolėjas Gediminas Orelikas tritaškiu buvo išlyginęs rezultatą - 17:17, tačiau po to aikštės šeimininkai pralaimėjo atkarpą 0:5 ir atsiliko - 17:22. Didžiausiu galvos skausmu prieniškiams buvo vilniečių vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas, per pirmą kėlinį pelnęs 12 taškų.

Antrame kėlinyje sėkmingo žaidimo estafetę iš varžovo buvo perėmęs „Rūdupio" puolėjas Povilas Butkevičius: jo pastangomis Prienų ekipa persvėrė rezultatą ir išsiveržė į priekį - 30:25. Deja, įtvirtinti iniciatyvos nepavyko: vėl blykstelėjęs J.Valančiūnas padėjo Vilniaus komandai susigrąžinti pranašumą - 46:36.

Trečiame kėlinyje prieniškių azartą prislopino klaidos ir varžovų tritaškiai - po Martyno Gecevičiaus ir Artūro Jomantų tolimų šūvių „Lietuvos rytas" buvo nutolęs 60:46, o netrukus skirtumas dar padidėjo - 78:56. Ketvirtame kėlinyje padėtis nepasikeitė - 96:69 ir vilniečiai pateko į LKL finalą.

Rungtynių statistika

Prienų „Rūdupis" – Vilniaus „Lietuvos rytas" 69:96 (17:22, 19:26, 20:20, 13:28). P.Butkevičius 17 taškų, J.Sinica 11, G.Orelikas 9, A.Juškevičius 8/J.Valančiūnas 23 (8 atkovoti kamuoliai), B.Newley's 13, A.Jomantas 12.

Šiame straipsnyje: LKLrūdupisLietuvos rytas