LKL pusfinalis: Kauno „Žalgiris“ – Utenos „Juventus“ 95:63

Kauno „Žalgiris“ pratęsė pergalių seriją ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato pusfinalyje.

Žalgiriečiai Kauno sporto halėje 95:63 sutriuškino staigmeną ketvirtfinalyje pateikusią Utenos „Juventus“ ekipą.

Iniciatyvą iškart perėmė kauniečiai - jie išsiveržė į priekį 8:1, 15:5. Utenos ekipa nesutriko ir sušvelnino skirtumą iki 15:14, tačiau „Žalgiris" vėl šovė į priekį: po Pauliaus Jankūno, Tomo Delininkaičio ir Manto Kalniečio atakų - 23:16. Antrame kėlinyje svečiai buvo dar kartą priartėję - 28:26, bet kitą atkarpą pralaimėjo 0:11 ir - 39:26. Žalgiriečiai skaudžiai baudė varžovus už klaidas ir netikslius metimus - Martynas Pocius tritaškiu ir Omaras Samhanas dvitaškiu padidino persvarą iki 52:33.

Per trečią ir ketvirtą kėlinius nei Utenos ekipos žaidėjai, nei strategai nerado jokių priešnuodžių „Žalgiriui" - aikštės šeimininkai po Trento Pleistedo dvitaškio su bauda buvo nutolę net 64:37, po T.Delininkaičio kontratakos - 95:63.

„Daug laiko skyrėme varžovų žaidimo analizei, tad šiai dvikovai gerai pasirengėme. Tai liudija ir rezultatas", – po varžybų kalbėjo vienas rezultatyviausių žalgiriečių Artūras Milaknis.

Atsakomoji dvikova vyks penktadienį Utenoje.

Per LKL reguliarų sezoną „Žalgiris“ du kartus įveikė Utenos atstovus: Kaune – 96:56 ir svečiuose – 93:77. Šiemet „Juventus“ iškovojo Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Iššūkio“ taurę ir pateko į Elito divizioną.

Rungtynių statistika

„Žalgiris" – „Juventus" 95:63 (23:18, 29:15, 18:16, 25:14). P.Jankūnas 17 taškų (8 atkovoti kamuoliai), A.Milaknis 12, T.Klimavičius 11 (7 atkovoti kamuoliai), T.Watsonas ir O.Samhanas (6 atkovoti kamuoliai) po 9, T.Delininkaitis, D.Collinsas ir T.Pleistedas po 7, M.Pocius 6, M.Brownas 5, A.Čapinas 3, M.Kalnietis 2 (5 rezultatyvūs perdavimai)/M.Pociukonis 12 (4 klaidos), A.Vasiliauskas 11, G.Maceina 8 (7 atkovoti kamuoliai), A.Adomaitis 7, Ž.Urbonas ir A.Kieža (5 klaidos) po 6, V.Čepukaitis (7 atkovoti kamuoliai), M.Prekevičius ir J.Elvikis po 3, Ž.Šeštokas ir G.Matulis po 2. Komandų rodikliai: dvitaškiai – 29/50 (58 proc.) ir 14/38 (36 proc.), tritaškiai – 5/20 (25) ir 6/18 (33), baudų metimai – 22/34 (64) ir 17/23 (74), atkovota kamuolių – 45 ir 32, perimta – 12 ir 5, rezultatyvūs perdavimai – 19 ir 13, klaidos – 9 ir 21.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisLKL