LKL pirmenybėse „Žalgiris“ užtikrintai nugalėjo „Sūduvą“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse užtikrintai įveikė Marijampolės „Sūduvą“ (97:79) bei iškovojo 16-ąją pergalę.

Jau nuo pat pirmųjų minučių žalgiriečiai primetė varžovams savo žaidimą ir disciplinuotu krepšiniu greitai susikrovė įtikinamą persvarą. Pirmuosius taškus pelnė Tadas Klimavičius, po akimirkos pasižymėjo Mirza Begičius ir Šarūnas Vasiliauskas, o po penkių Artūro Milaknio taškų „Žalgiris“ pirmavo „sausu“ rezultatu 11:0. Įdomu, jog per tris minutes A.Milaknis ne tik surinko penkis taškus, tačiau ir atliko du rezultatyvius perdavimus. Nors laikas bėgo, šeimininkai niekaip nerado priešnuodžio sėkmingam kauniečių žaidimui: T.Klimavičius bei Š.Vasiliauskas pelnė po dar du taškus, Adas Juškevičius taip pat pasižymėjo taikliu metimu, tuo tarpu skirtumas dar labiau išaugo (17:4). Ketvirčio pabaigoje atsigavę „Sūduvos“ krepšininkai kiek sušvelnino atsilikimą (11:17), tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigė svečiai iš Kauno, kurių gretose baudas sumetė Povilas Butkevičius, o tritaškį realizavo gynėjas A.Juškevičius (22:15).

Antroji rungtynių atkarpa prasidėjo šeštuoju T.Klimavičiaus tašku (24:15), tačiau marijampoliečiams pavyko atsitiesti ir ketvirčiui įpusėjus netgi persverti rezultatą. Svarbią akimirką iniciatyvos ėmėsi aktyvusis T.Klimavičius bei komandos kapitonas Dainius Šalenga. Jam tiksliai šovus iš toli Baltijos taurės laimėtojai vėl persvėrė rungtynių svarstykles savo naudai (31:29). Aikštelėje ir toliau vyko permaininga kova - suvalkiečiams dar kartą pavyko trumpam perimti iniciatyvą, vis tik „Žalgiris“ greitai atsigavo ir po Martyno Pociaus reido bei T.Klimavičiaus baudų pirmavo penkiais taškais (38:33). Deja, ir šį kartą pranašumo išlaikyti ilgiau nepavyko (38:38), nepaisant to, einant į didžiąją pertrauką svečiai turėjo simbolinį pranašumą, dėka Š.Vasiliausko realizuoto tritaškio (41:40).

Po ilgosios pertraukos abi ekipos į aikštelę grįžo nusiteikusios itin kovingai, kas puikiai matėsi ir krepšininkų veiksmuose. Po Mirzos Begičiaus bei Aleksandro Čapino pelnytų taškų svečiai turėjo nežymų pranašumą (45:42). Varžovams pavyko realizuoti tolimą metimą ir atstatyti pusiausvyrą, tačiau jau po akimirkos dėjimu rezultatą vėl persvėrė T.Klimavičius (47:45). „Sūduvos” krepšininkai ir toliau mėgino tituluotiems varžovams neleisti atsiplėšti, vis tik dar vienas T.Klimavičiaus dėjimas ir D.Šalengos dvitaškis juos, rodės, palaužė psichologiškai (51:47). Ir tai dar buvo tik pradžia: D.Šalenga tiksliai šovė iš toli, T.Klimavičius pridėjo dar septynis taškus ir po efektingo jo dėjimo skirtumas pasiekė rekordinę 14 taškų ribą (61:47). Reaguodamas į tokias permainas šeimininkų strategas paprašė minutės pertraukėlės, tačiau savo spurtą „Žalgiris“ tęsė ir toliau - po D.Šalengos eilinio tolimo šūvio rezultatas švieslentėje buvo dar didesnis (64:47), o T.Klimavičiui dar kartą dėjimu sukėlus „Žalgirio“ aistruolių ovacijas, ekipas skyrė jau 19 taškų (66:47). Kad ir kaip šeimininkai stengėsi atsitiesti, Dariaus Maskoliūno auklėtiniai tvirtai kontroliavo įvykius aikštelėje - Mario Delašas neklydo iš arti, A.Milaknis varžovus nubaudė tiksliu tolimu metimu, tuo tarpu prieš lemiamas dešimt minučių „Žalgiris“ galėjo jaustis komfortabiliai - 71:51.

Svarbiausioje dvikovos dalyje „Žalgiris“ šeimininkus į neviltį varė kibia gynyba bei tiksliais šūviais iš tolimos distancijos. Po Manto Kalniečio bei A.Čapino tritaškių ekipas skyrė 22 taškai (77:55). Neišlaikę įtampos viename epizodų vienas kitam į atlapus kibo Raimundas Danys bei M.Begičius. Rungtynių arbitras pro akis to nepraleido ir krepšininkai netrukus buvo išvaryti iš aikštės. Vieno žaidėjo netektis akivaizdžiai labiau pakenkė šeimininkams - po P.Butkevičiaus bei A.Čapino baudų metimų skirtumas dar kiek šoktelėjo (82:58). Ir toliau situacija ant parketo nesikeitė, žalgiriečiai demonstravo kur kas solidesnį žaidimą ir varžovams apie pergalę pagalvoti net neleido. M.Delašui pataikius tolimą metimą, o Š.Vasiliauskui reidą pavertus dviem taškais, skirtumas buvo triuškinantis - 87:62. Paskutinėmis minutėmis „Žalgirio” gretose tritaškiais pasižymėjo M.Delašas bei A.Milaknis, o tašką susitikime dvitaškiu padėjo A.Juškevičius. Aidint finalinei sirenai švieslentėje degė skaičiai 97:79.

„Žalgiris“: T.Klimavičius 27 (10 atk. kam.), D.Šalenga 13, A.Milaknis 11 (3 rez. perd.), A.Juškevičius 9 (3 atk. kam.), Š.Vasiliauskas 9 (3 rez. perd.), A.Čapinas 7 (5 rez. perd.), M.Delašas 6 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), P.Butkevičius 5, M.Begičius 4 (5 atk. kam.), M.Kalnietis 3 (2 rez. perd.).

„Sūduva”: N.Varnelis 20 (3 atk. kam.), S.Kazevičius 16 (6 rez. perd.), A.Cižikas 11, A.Birgelis 8, P.Gvazdaitis 8

Šiame straipsnyje: ŽalgirisLKL