LKL peripetijos: kas kaltas dėl susiklosčiusios padėties? (interviu)

Eurolygos sudaromame pajėgiausių nacionalinių čempionatų reitinge Lietuvos krepšinio lyga (LKL) šiuo metu užima septintąją vietą.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ vaizdo konferencijoje dalyvavęs LKL prezidentas Šarūnas Kliokys teigė, kad netgi stipriausia tituluojama Ispanijos lyga be grandų – „Barcelona“ ir Madrido „Real“ būtų tik pilkas čempionatas. O plėsti LKL veiklą trukdo VTB Vieningoji lyga, kurioje rungtyniauja „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai.

Dėl įtempto varžybų tvarkaraščio stipriausios šalies ekipos šį sezoną nacionaliniame čempionate rungtyniauja tik išvykose.

„Tai didelė problema. Tai sakiau dar vasarą, bet žmonių atmintis trumpa. „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ yra Eurolygos klubai. Praleidau daug laiko Eurolygos būstinėje, kai įrodinėjau, kad turi būti du čempionatai – Eurolyga ir nacionalinės pirmenybės.

Buvome viską sutarę. Bet per vieną naktį įvyko kažkas netikėto, kai VTB Vieningosios lygos būstinėje ir Kremliuje buvo priimti mums nepalankūs sprendimai. Tik dėl didelio mūsų įdirbio neatsitiko taip, kad kelialapiai į Eurolygą būtų dalijami per VTB Vieningosios lygos pirmenybes“, – tvirtino Kliokys.

Jis prisipažino buvęs bejėgis prieš LKL valdybos sprendimą, jog „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ turi žaisti tik išvykų mačus. Visus LKL sprendimus priima ne prezidentas ar generalinis sekretorius, o valdyba.

„Valdybą sudaro LKL komandų vadovai. Jeigu pastarieji priklausomi nuo „Žalgirio“ sprendimų, tai kaip mes galime pakeisti tai, ką priėmė valdybą?“, – rankomis skėsčiojo Kliokys.

Paklaustas, ar nereikėtų keisti valdybos modelį, LKL prezidentas teigė, kad tai padaryti sunku: „Daug kartų apie tai diskutavome. Bet lygą sudaro klubai ir jie toliau nori tokio modelio.“

„Klubai valdo lygą. Mūsų modelis yra tikrai labai demokratiškas. Bet ta demokratija kartais trukdo dirbti, – neslėpė LKL generalinis sekretorius Linas Gilys. – Kalbama apie įvairius modelius, bet niekas nediskutuoja apie rungtynių skaičių. Visų pirma, nei „Lietuvos rytas“, nei „Žalgiris“ neįvertina, kiek mačų žais VTB Vieningoje lygoje, o paskui būna fiziškai nepajėgūs LKL sužaisti daugiau nei vieną ratą.“

„Vienintelė mūsų problema yra VTB Vieningoji lyga. Ji sumaišė visas LKL čempionato kortas. Jis būtų nuostabus – du ratai ir 24 rungtynės. Tam pačiam „Žalgiriui“ būtų kur kas geriau. Dabar yra daug traumuotų ir pavargusių žaidėjų. Jiems reikia žaisti daug įtemptų rungtynių. VTB Vieningoji lyga turėtų derintis prie LKL ir Eurolygos. Deja, dabar yra kitaip", – apgailestavo Kliokys.

Kalbėdami apie Vilniaus „Sakalų“ ir „Palangos/Triobet“ ekipas, kurios balansuoja tarp profesionalaus ir mėgėjų krepšinio ribų, LKL vadovai nuo konkrečių atsakymų išsisuko.

„Daug klubų turi finansinių problemų visoje Europoje. Mūsų – nėra išimtis. Kiek žinau, didelės problemos kamuoja, Graikijos, Ispanijos ir Italijos klubus. Kai kurie jų klubai finansiškai yra labai silpni. Lietuva nėra išimtis. Tai didelė problema. Kai kūrėme LKL mums svarbiausia buvo infrastruktūra, finansai ir stiprūs sporto vadybininkai“, – teigė Kliokys.

„Manau, kad „Sakalai“ yra labai sureikšminami. Problemų turi visi klubai. Dauguma jų. Net „Žalgiris“ turi problemų“, – priminė Gilys.

Šį sezoną „Sakalus“ paliko šeši žaidėjai, o klubas nė vienam krepšininkui neišmokėjo atlyginimo.

„Mes to nežinome, nes mums sako, kad atlyginimai išmokėti. Komanda toliau žaidžia. Jeigu teismas pripažintų bent vieno žaidėjo pretenzijas dėl neišmokėto atlyginimo, o klubas neatsiskaitytų iki sezono pradžios, tuomet komanda neturėtų teisės pradėti LKL čempionato“, – pridūrė Kliokys.

Visą pokalbį su LKL prezidentu Šarūnu Kliokiu ir generaliniu sekretoriumi Linu Gyliu žiūrėkite „BasketNews.lt“ vaizdo konferencijos įraše. LKL vadovai taip pat kalbėjo apie rungtynių lankomumą, žvaigždžių dieną, lažybų skandalus ir ateities tikslus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių