LKL: „LSU-Baltai“ paskutinėmis sekundėmis išplėšė pirmąją pergalę

Pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse iškovojo Kauno „LSU-Baltų“  klubas, kuris namuose 67:65 (15:14, 16:11, 15:22, 21:18) po dramatiškos kovos nugalėjo Vilniaus „Sakalus“.

Pirmojo kėlinio pirmosios penkios minutes labiau priminė futbolo mačą, nes abi komandos metė vieną metimą po kito ir dažnai klydo – sužaidus beveik pusę ketvirčio „Sakalai“ pirmavo 2:1. Du tritaškiai ir dvitaškis padėjo vilniečiams išsijudinti ir atitrūkti – 10:5. Visgi paskutines kelias minutes sėkmingiau sužaidė „LSU-Baltai“, kurie pataikė tritaškį kartu su  sirena ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 15:14.

Antrajame ketvirtyje toliau vyko nerezultatyvi kova. Sužaidus 7 minutes kauniečiai pirmavo 24:20, bet „Sakalai“ pelnė 5 taškus iš eilės ir vėl išsiveržė į priekį – 25:24. Per likusias kiek mažiau nei dvi minutes vilniečiai nesugebėjo pasižymėti, o „LSU-Baltai“ laimėjo atkarpą 7:0 ir įpusėjus mačui pirmavo 31:25.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai kontroliavo situaciją, bet niekaip atitrūkti nesugebėjo ir vilniečiai nuolat jiems kvėpavo į nugarą. Likus rungtyniauti 3 sekundes „Sakalai“ spurtavo 11:1 ir po ilgesnės pertraukos išsiveržė į priekį – 45:41. Paskutinę ataką sėkmingai užbaigę kauniečiai po trijų kėlinių turėjo minimalų deficitą – 46:47.

Ketvirtajame kėlinyje „Sakalai“ įjungė papildomą pavarą ir sužaidus 4 minutes sugebėjo įgyti 7 taškų pranašumą – 57:50. Likus žaisti 3 minutes sostinės klubas pirmavo 63:55, bet „LSU-Baltai“ per pusę minutės pelnė 5 taškus be atsako ir sugrąžino intrigą – 60:63. Likus 39 sekundėms Taurantas Tamošiūnas išlygino rezultatą (65:65), o Mindaugas Stašys pelnė 2 taškus ir išplėšė pergalę - 67:65.

„LSU-Baltai“: Mindaugas Stašys 19 (6 kld.), Arūnas Vasiliauskas 17 (4/7 tritaškiai), Taurantas Tamošiūnas 15 (9 atk. kam.), Vidmantas Sragauskis 10, Tomas Urbonas 5 (11 atk. kam., 6 blk.).

„Sakalai“: Tomas Černeckis 15 (4/7 tritaškiai), Petras Baločka 14, Justas Sinica 13 (14 atk. kam., 4 rez. perd.), Aivaras Kiaušas 8, Paulius Dambrauskas 7.

Šiame straipsnyje: SakalaiLKLLSU-Baltai