LKL: „Lietuvos rytas“ sutriuškino „Alytų“

Lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynės iškovojo Vilniaus "Lietuvos ryto" ekipa, savų žiūrovų akivaizdoje 94:63 sutriuškinusi Alytaus "Alytaus" krepšininkus.

Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo „Lietuvos ryto“ ekipa, kuri sužaidus 2 minutėms pirmavo 5:3. Netrukus R.Adomavičiaus tolimo metimo dėka svečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 6:5. Vilniečiai atsakė spurtu 5:0 bei vėl persvėrė rezultatą savo naudai – 10:5. 4-ąją mačo minutę aikštelėje pasirodė ir naujausias LKL čempionų pirkinys Kh.El-Aminas. Alytiškiai neketino lengvai paleisti savo varžovų į priekį ir prabėgus 6 minutėms vėl išsiveržė į priekį – 14:13. Būtent Kh.El-Amino tolimas metimas iniciavo sostinės komandos spurtą 7:0 (22:16), po kurio „Alytaus“ vyriausiasis treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Prasidėjus paskutinei pirmojo ketvirčio minutei M.Bjelicos metimas iš po krepšinio padidino skirtumą tarp komandų iki dviženklės atžymos – 26:16. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 26:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Alytaus“ krepšininkams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 7 taškų (22:29), tačiau vilniečiai greitai susigrąžino dviženklį pranašumą – 34:24. Sužaidus 6 minutes komandas skyrė vos 8 taškai (37:29), tačiau tuomet „Lietuvos rytas“ laimėjo 3 minučių atkarpą 10:0 bei susikrovęs 18 taškų pranašumą (47:29) „Alytaus“ trenerių štabą privertė šaukti pasitarimą. Per likusį laiką taškus pelnyti pavyko tik svečiams, kurie įpusėjus rungtynėms turėjo 14 taškų deficitą – 33:47.

Po pertraukos savo sąlygas ir toliau diktavo šalies čempionai. Sužaidus 2 minutes B.Newley tritaškis jų atotrūkį padidino jau iki 19 taškų – 54:35. Alytiškiai buvo priartėję iki 16 taškų, tačiau sostinės komandai įmetus 5 taškus be atsako skirtumas perkopė 20 taškų atžymą – 63:42. Pasibaigus trims ketvirčiams „Lietuvos rytas“ tebeturėjo solidžią persvarą – 71:50.

Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas, tačiau nepaisant solidaus pranašumo „Lietuvos ryto“ krepšininkai neketino atsipalaiduoti. Likus žaisti 3 minutes jų persvara peržengė jau 30 taškų žymą – 87:56. Pergalę Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai iškovojo 31 taškų skirtumu – 94:63.

"Lietuvos rytas": Milko Bjelica 22, Bradas Newley 18, Jonas Valančiūnas 15, Khalidas El-Aminas 9 (5 rez. perd.), Arvydas Šikšnius ir Igoris Miloševičius po 7.

"Alytus": Saulius Dumbliauskas 15, Rytis Adomavičius 14, Paulius Kleiza 10, Artūras Valeika 7 (7 atk. kam.).

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasalytaus alytus