LKL klubo realybė: 3 dienas nevalgęs žaidėjas apalpo treniruotėje

Visą šį sezoną merdėjęs Vilniaus „Sakalų“ klubas gali atgimti. Krepšinio kuluaruose vis garsiau kalbama, kad perimti skolose skendintį klubą gali buvęs krepšininkas ir jo partneriai. Tačiau kas jie – paslaptis, rašo basketnews.lt.

Klubą galintys perimti žmonės krepšininkams siūlo sutikti drastiškai susimažinti atlyginimus ir gauti tik 25 proc. kontraktuose numatytų pinigų. Tuomet klubas galėtų išlikti, o žaidėjai atgautų bent dalį prakaitu uždirbtų pinigų.

Kitu atveju grasinama „Sakalams“ skelbti bankrotą ir krepšininkus palikti be nieko.

Svajoja apie FIBA Europos Iššūkio taurę

„Sakalų“ klubo prezidentas Vytautas Kiaušas tinklalapiui „BasketNews.lt“ pareiškė neabejojantis, kad kitą sezoną sostinės klubas išliks LKL.

Maža to, anot Kiaušo, yra planas, kad „Sakalai“ kitą sezoną galėtų rungtyniauti „FIBA Europe“ taurės turnyre.

„Surasime pinigų ir žaisime LKL. Turime atsiskaityti su žaidėjais ir dabar yra dirbama ta linkme. Galiu aiškiai pasakyti, kad turime planą, kaip kitą sezoną galėtume žaisti FIBA Europos Iššūkio taurės turnyre. Jeigu rėmėjai duotų pinigų, žaistume FIBA turnyre“, – aiškino Kiaušas.

Paklaustas, kaip nė vieno atlyginimo šį sezoną nesumokėjusi komanda gali kurpti tokius ambicingus planus, „Sakalų“ vadovas pats užpylė klausimais.

„Iš kur jūs ištraukėte tuos pletkus, kad mes nesumokėjome nė vienos algos? Petronis antrą dieną atėjęs į klubą gavo avansą, o šneka kad negavo nė lito. Turiu dokumentus, kad ir lapkritį pamokėjau žmonėms, todėl tų pletkų, kad žaidėjai negavo nė vienos algos nereikia. Tai juodas melas. Kiek žaidėjai yra gavę algų? Tai mūsų sprendimas. Visi skirtingai. Tie, kurie sunkiau gyvena, gavo daugiau pinigų, tie kurie turi kitą pajamų šaltinį – mažiau. Sakote, kad penki žaidėjai paliko komanda, nes negavo nė vienos algos? Jie išėjo dėl kitų motyvų“, – vieną kaltinimą po kito atmetinėjo Kiaušas.

LKL į žaidėjų kreipimąsi nereagavo

Deja, realybė yra kitokia.

Savo pavardės atskleisti nepanoręs buvęs „Sakalų“ žaidėjas pasakoja apie komandos kasdienybę: „Alga pradėjo vėluoti dar praėjusių metų gruodį ir gaudavau tik apie 30 proc. kontrakte numatytos sumos. Sumokėjus už buto nuomą ir komunalinius mokesčius man likdavo tik keli šimtai litų. Kaip už tiek pragyvendavau? Prašydavau, kad pinigų pervestų tėvai. Gyvenau kartu su drauge, todėl komandos draugai juokaudami vadindavo mane žigolo. Šį sezoną žaidėjai pinigų negavo. Buvo net toks atvejis, kad vienas krepšininkas treniruotėje apalpo. Pasirodo, kad jis tris dienas buvo nieko nevalgęs. Aš vėliau kalbėjau su šiuo žaidėju ir jis sakė, kad šį sezoną yra gavęs tik 900 litų. Jis ne vilnietis, tėvai padėti finansiškai jam nelabai negali. Kaip buvęs „Sakalų“ žaidėjas kitiems krepšininkams galiu patarti tik tiek: Kol komandai vadovaus Vytautas Kiaušas, netikėti jo pažadais bei neiti į šį klubą.“

Vieša paslaptis, kad šį sezoną „Sakalų“ krepšininkai ir treneriai negavo nė vieno pilno atlyginimo. Iki tūkstančio litų per sezoną buvo išmokėta tik kai kuriems prasčiau besiverčiantiems krepšininkams.

Dėl nemokamų algų komandą paliko net penki žaidėjai: Edvinas Jezukevičius, Tomas Černeckis, Justas Sinica, Justas Petkevičius ir Evaldas Baniulis.

Dar visas tuzinas žaidėjų šio LKL sezono išvakarėse pasirašė LKL adresuotą raštą, kuriame pranešama apie „Sakalų“ klubo ankstesnių sezonų skolas.

„Atsižvelgiant į tai, jog VšĮ „Vilniaus Sakalai“ vėluoja atsiskaityti su klubo žaidėjais ir treneriais, pagal sudarytas sporto sutartis, prašome imtis jums galimų sankcijų ir skirti nuobaudą VšĮ „Vilniaus Sakalai“ už vengimą vykdyti sutartinius įsipareigojimus, – teigiama krepšininkų bei trenerių prieš sezoną pasirašytame rašte. – VšĮ „Vilniaus Sakalai“ nerodo jokios iniciatyvos spręsti susidariusią situaciją, nesiūlo jokių sprendimo būdų ir vengia nors iš dalies vykdyti mokėjimus.

VšĮ „Vilniaus Sakalai“ jau ne pirmi metai tinkamai neatsiskaito su klubo žaidėjais ir treneriais, skolų grąžinimas tęsiasi nepagrįstai ilgą laiką. Vėluojant išmokėti sporto sutartimis sulygtą užmokestį, žaidėjai ir treneriai patiria didelius nuostolius ir išlaidas, kurios atsirado tik dėl vėluojančių užmokesčių.

Nematydami jokių kitų galimybių atgauti priklausančio užmokesčio, prašome atsižvelgti į susidariusią besitęsiančia situaciją ir uždrausti VšĮ „Vilniaus Sakalai“ dalyvauti 2012-2013 m. sezone, kol nebus visiškai atsiskaityta su klubo žaidėjais ir treneriais pagal sudarytas sporto sutartis.“

Tokį kreipimąsi pasirašė vienuolika 2010-2012 m. sostinės klube rungtyniavusių krepšininkų bei treneris Kazys Maksvytis. Rašto autoriai nurodė, kad „Sakalų“ klubams jiems visiems yra skolingas per 200 tūkst. litų.

Visgi Kiaušas LKL vadovams pažadėjo, kad iki 2013 m. sausio padengs skolas, ir šie sostinės komandai leido startuoti 2012-2013 m. čempionate.

Kreiptis į teismą neišgalėjo

Tačiau uždirbtų pinigų žaidėjai nesulaukė iki šiol. LKL vadovai „Sakalų“ klausimo vengia ir dangstosi tuo, kad teismas nepriteisė skolos nė vienam komandos krepšininkui.

Tinklalapiui „BasketNews.lt“ ėmus domėtis, kodėl nė vieno atlyginimo šį sezoną negavę žaidėjai neduoda klubo į teismą, paaiškėjo itin įdomių faktų.

„Daugelis Lietuvos komandų vengia į kontraktus įtraukti sąlygą, kad visi teisiniai ginčai tarp krepšininko ir klubo būtų nagrinėjami FIBA Arbitražo teisme, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo savo pavardės minėti nenorėjęs buvęs „Sakalų“ krepšininkas. – Tuo tarpu „Sakalų“ kontraktuose ši sąlyga būdavo beveik visuose kontraktuose. Vien ieškinio FIBA Arbitražo teismui pateikimas kainuoja labai brangiai, todėl krepšininkai bando tikėti pažadais ir laukia, kol klubas jiems sumokės skolas.“

Iki 2012 m. liepos norint pateikti ieškinį FIBA Arbitražo teismui reikėdavo sumokėti apie 18 tūkst. Šveicarijos frankų užstatą (apie 50,3 tūkst. litų). Tik sumokėjus šią sumą teisėjai imdavosi nagrinėti bylą.

Tad susidūrę su klubų nemokumo problemomis į FIBA Arbitražo teismą kreipdavosi tik garsiuose klubuose rungtyniaujantys ir solidžias algas uždirbantys žaidėjai.

LKL krepšininkams surinkti pusšimtį tūkstančių litų siekiančią sumą būdavo praktiškai neįmanoma, o „Sakalų“ klubo vadovai galimai tuo naudojosi.

Stebisi LKL vadovų elgesiu

„Teismo sprendimas yra tik formalumas, bet realią situaciją lyga žinojo ir be jo. Jeigu lygai tik reikėjo teismo sprendimo... Toks LKL vadovų elgesys yra nelabai suprantamas, turint omenyje, kad krepšininkai visus metus negauna atlyginimų“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino buvęs „Sakalų“ klubo sporto direktorius Linas Kvedaravičius.

Praėjusių metų gegužę bendradarbiaudamas su FIBA, Arbitražo teismas gerokai sumažino ieškinio pateikimo mokestį, kuris dabar priklauso nuo ginčijamos sumos. Siekiant atgauti iš klubo ne daugiau kaip 30 tūkst. eurų siekiančią skolą, už ieškinio pateikimą reikia sumokėti vos 1,5 tūkst. eurų.

Jeigu ginčijama suma siekia nuo 30 iki 100 tūkst. eurų – pateikti ieškinį teismui kainuos tik 2 tūkst. eurų. Apie pasikeitimus sužinoję kai kurie „Sakalų“ krepšininkai jau padavė buvusį klubą į teismą. Kiti dar laukia žadamų pinigų arba paslaptingojo gelbėtojo, kuris žaidėjams sumokėtų bent 25 proc. skolų.

Manoma, kad sostinės klubo skolos gali siekti iki milijono litų. Tuo tarpu Kiaušas tvirtina, kad jos sudaro tik 400 tūkst. litų.

Ironiška, bet „Sakalų“ prezidentas galėtų pretenduoti į geriausio LKL vadybininko titulą – suburti nemokamai rungtyniaujančią pajėgią komandą ir elitinėje šalies lygoje iškovoti penkias pergales ne toks jau paprastas uždavinys.

Kartais neįveikiamas, net atlyginimus mokantiems klubams.

Kaip pragyventi už kelis šimtus litų?

Savo pavardės atskleisti nepanoręs buvęs „Sakalų“ žaidėjas pasakoja apie komandos kasdienybę: „Alga pradėjo vėluoti dar praėjusių metų gruodį ir gaudavau tik apie 30 proc. kontrakte numatytos sumos. Sumokėjus už buto nuomą ir komunalinius mokesčius man likdavo tik keli šimtai litų. Kaip už tiek pragyvendavau? Prašydavau, kad pinigų pervestų tėvai. Gyvenau kartu su drauge, todėl komandos draugai juokaudami vadindavo mane žigolo. Šį sezoną žaidėjai pinigų negavo. Buvo net toks atvejis, kad vienas krepšininkas treniruotėje apalpo. Pasirodo, kad jis tris dienas buvo nieko nevalgęs. Aš vėliau kalbėjau su šiuo žaidėju ir jis sakė, kad šį sezoną yra gavęs tik 900 litų. Jis ne vilnietis, tėvai padėti finansiškai jam nelabai negali. Kaip buvęs „Sakalų“ žaidėjas kitiems krepšininkams galiu patarti tik tiek: Kol komandai vadovaus Vytautas Kiaušas, netikėti jo pažadais bei neiti į šį klubą.“NAUJAUSI KOMENTARAI

Juokas

Juokas portretas
Ir kas ismoke sekti tokias pasakas ,jeigu ten nepatinka tai galima eiti dirbti i statybas ten lengviau ,nes daznai krepsininkai verkia ,kad sunku ir kad nemoka atlyginimo jau 2 menesius ,bet koks atlyginimas priklauso tai ne mur mur

tremendo

tremendo portretas
Sakalams reikia surinkti kokius 100 zaideju sezono pradzioj.nes iki sezono galo nemokant algu gal liks 10 nemirusiu is bado.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių