LKL: ketvirtoji Kauno „Žalgirio“ pergalė iš eilės

Kauno „Žalgiris“ iškovojo ketvirtąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate, savo aikštėje 96:56 sutriuškinęs Utenos „Juventus“ komandą.

Pirmosiomis dvikovos minutėmis dominavo atakuojantis krepšinis – komandos greitai pildė savo taškų kraitį, tačiau gynyboje nepersistengė. Po keturių Traviso Watsono taškų (abu kartus kamuolį aukštaūgiui puikiai perdavė Aleksandras Čapinas) ir Pauliaus Jankūno metimo rezultatas buvo lygus - 6:6. Pirmą kartą į priekį „Žalgiris“ išsiveržė po Artūro Milaknio tritaškio - 9:6, tačiau neilgai trukus svečiai sugrąžino pusiausvyrą - 11:11.

Pirmojo kėlinio antroje pusėje išryškėjo „Žalgirio“ pranašumas: P.Jankūnas smeigė tritaškį, gavęs puikų perdavimą pridėjo dar du taškus, o varžovą po krepšiu suklaidino Tadas Klimavičius ir  šeimininkai išsiveržė į priekį - 19:13. Paskutinę kėlinio minutę pasižymėjo ir Tomas Delininkaitis bei Dainius Šalenga, o tašką ketvirčiui padėjo T.Klimavičiaus baudų metimai - 25:18.

Pavyzdingai kauniečiai pradėjo antrąją susitikimo atkarpą – jau pirmąją varžovų ataką gražiu bloku sustabdė T.Watsonas, o po penkių A.Milaknio taškų iš eilės „Žalgirio“ pranašumas perkopė dviženklę ribą - 30:18. Tai dar nebuvo viskas – greitoje atakoje A.Čapinas perdavė kamuolį Mindaugui Kuzminskui, o šis įspūdingai įkrovė jį į krepšį, priversdamas svečius prašyti minutės pasitarimui - 32:18. Tuo „Žalgirio“ spurtas nesibaigė – M.Kuzminskas po pertraukėlės pelnė dar du taškus su pražanga - 35:18.

Nors varžovai rankų nuleisti nebuvo linkę - 25:39, žalgiriečiai ir toliau užtikrintai kontroliavo padėtį – po dviejų Mirzos Begičiaus blokų ir T.Delininkaičio tritaškio skirtumas šoktelėjo iki 44:25. Dažnai svečių atakos įstrigdavo kauniečių gynybos gniaužtuose, o „Žalgirio“ puolimo mechanizmas veikė be priekaištų – po T.Delininkaičio baudų ir vieno tikslaus M.Begičiaus metimo švieslentėje - 50:26.

Trečiasis ketvirtis staigmenų nepateikė. „Žalgiris“ tęsė varžovų triuškinimą - 56:26. Nors „Juventus“ atsakė rezultatyviu išpuoliu, netrukus iš toli pataikė P.Jankūnas - 59:29, skirtumą padidino T.Klimavičius - 66:35 bei DeJuanas Collinsas - 69:35. Nuo jų neatsiliko ir individualų meistriškumą pademonstravęs T.Delininkaitis - 74:38 bei ketvirtį dėjimu užbaigęs M.Begičius - 76:39.

Dar prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui buvo aišku, jog paskutinės dešimt minučių – formalumas. Tačiau ir šį formalumą kur kas sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“ – po M.Kuzminsko dėjimo, penkių A.Čapino taškų ir P.Jankūno dvitaškio - 85:42. Tačiau tai tebuvo įžanga: aikštėje pirmą kartą pasirodęs Omaras Samhanas netruko pasinaudoti savo šansu, o itin gražiai ataką po A.Čapino perdavimo ore užbaigė M.Kuzminskas - 89:44.

Rungtynių statistika: „Žalgiris" – „Juventus” 96:56 (25:18, 27:8, 24:13, 20:17). P.Jankūnas 20 taškų (7/8 dvitaškių, 2/3 tritaškių), T.Delininkaitis 15, T.Klimavičius 10, M.Kuzminskas 9 (4/5 dvitaškių), M.Begičius, A.Milaknis ir A.Čapinas po 8, T.Watsonas 7, D.Collinsas ir O.Samhanas po 4, D.Šalenga 3/A.Kieža 26 (8 atkovoti kamuoliai), G.Maceina 8 (6 rezultatyvūs perdavimai), Ž.Urbonas 6, Ž.Šeštokas ir M.Prekevičius po 4, M.Pociukonis 3, A.Vasiliauskas ir G.Matulis po 2, A.Adomaitis 1.

Šiame straipsnyje: LKLŽalgiris