LKL: Kauno „Žalgiris“ – Kėdainių „Nevėžis“ 104:69

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliaraus sezono nugalėtojo titulą užsitikrinęs Kauno „Žalgiris“ iškovojo dvidešimt pirmą pergalę.

Žalgiriečiai savo aikštėje žaidė LKL antro rato rungtynes su Kėdainių „Nevėžiu“ ir nugalėjo 104:69. Šiam mačui „Žalgirio" treneriai neregistravo smulkias traumas besigydančius Martyną Pocių ir Travisą Watsoną.

Kauniečiai iškart perėmė iniciatyvą - 11:0, 20:6. Kėdainių komanda mėgino gelbėtis tritaškiais, tačiau tikslą pasiekdavo ne visi tolimi šūviai ir jai priartėti nepavyko - po pirmo kėlinio 36:13 pirmavo žalgiriečiai. Antrame kėlinyje „Nevėžis" buvo sušvelninęs skirtumą iki 40:53, tačiau netrukus Tomas Delininkaitis, Omaras Samhanas ir Mindaugas Kuzminskas jį vėl padidino - 59:40. Po dviejų kėlinių - 59:42 „Žalgirio" naudai.

Įpusėjus trečiam kėliniui, kėdainiečiai vėl buvo sumažinę atsilikimą - 52:63. Svečių įkarštį rezultatyviais antpuoliais numaldė Paulius Jankūnas, Mantas Kalnietis, Artūras Milaknis - 74:57. Po trijų kėlinių 77:59 pirmavo Kauno krepšininkai. "Žalgiris" sudaužė „Nevėžio" viltis spurtu 13:0 ketvirtame kėlinyje - 90:59. Varžovų krepšį taikliai atakavo DeJuanas Collinsas, Tadas Klimavičius, Trentas Pleistedas, Marsusas Brownas, M.Kuzminskas. Mačo baigtis nekėlė abejonių - 104:69.

Pirmo rato susitikimą kėdainiečių arenoje 69:56 laimėjo kauniečiai. „Žalgiris“ – vienvaldis LKL čempionato lyderis, „Nevėžis“ su 7 pergalėmis ir 13 pralaimėjimų užima devintą vietą.

„Žalgirio“ ir „Nevėžio“ krepšininkai šį sezoną buvo susitikę ir Baltijos krepšinio lygos (BBL) elito diviziono ketvirtfinalyje. Abu mačus laimėjo Kauno komanda – 104:70 ir 78:66.

Rungtynių statistika

„Žalgiris"–„Nevėžis" 104:69 (36:13, 23:29, 18:17, 27:10). P.Jankūnas 20 taškų (7 atkovoti kamuoliai), M.Brownas 13, M.Kalnietis ir A.Milaknis po 12, D.Collinsas 11 (5 rezultatyvūs perdavimai), T.Klimavičius 10 (13 atkovotų kamuolių), T.Pleistedas 9 (8 atkovoti kamuoliai), M.Kuzminskas 6, T.Delininkaitis 5 (5 rezultatyvūs perdavimai), O.Samhanas 4, B.Marjanovičius 2/V.Čižauskas 14, E.Dimša 13 (5 atkovoti kamuoliai), P.Beliavičius 11, E.Kalve 8 (5 atkovoti kamuoliai), L.Brazdauskis ir M.Simonavičius po 6, T.Rakauskas 5, R.Girnius 4, R.Alijevas 2. Komandų rodikliai: dvitaškiai – 36/57 (63 proc.) ir 22/40 (55 proc.), tritaškiai – 7/16 (44) ir 6/21 (28), baudų metimai – 11/13 (84) ir 7/10 (70), atkovota kamuolių – 46 ir 20, perimta – 7 ir 5, rezultatyvūs perdavimai – 19 ir 13, klaidos – 11 ir 13.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisLKL