LKL finalo išvakarėse sklando keisti gandai

Lyderių sportinė forma, atsarginių žaidėjų psichologinė savijauta, drausminga gynyba ir savų sirgalių palaikymas - tokie veiksniai gali pasirodyti lemtingi paskutiniajame Lietuvos krepšinio grandų mūšyje. Tačiau tik tuo atveju, jei LKL laurų likimas spręsis aikštėje.

Treneriai gandais netiki

Dauguma LKL finalų tarp „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ pasižymėdavo didžiule įtampa ne tik krepšinio aikštėje - vykdavo ir kažkas panašaus į informacinį karą. Tačiau šiemet dar gerokai prieš LKL finalo seriją pradėjo sklandyti gandai, kad tokios komandų konfrontacijos nebebus ir kad čempionas galbūt aiškus iš anksto.

Kas galėjo paskatinti tokius gandus apie komandas, kurios dar iki šio sezono buvo nesutaikomi priešai? Ar yra pagrindo tokiems įtarimams? Nors kai kurie krepšinio pasaulio atstovai dienraščiui neoficialiuose pokalbiuose yra sakę, kad tokios kalbos pasiekusios ir Eurolygą, vis dėlto viešai jie to teigti nenorėjo.

„Nenoriu net gilintis į tokius dalykus. Jeigu kažkas kalba, tegul kalba. Aš nelabai įsivaizduoju tokį scenarijų... Gal jis ir įmanomas, būdų tikriausiai yra, bet tokioje Lietuvoje, kur krepšinį visi supranta, manau, viskas matytųsi. Na, jeigu kažką tokio pamatysime, tada ir aiškinsimės“, - teigė „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas.

„Manau, kad tokios kalbos - nesąmonės. Girdėjau apie tai viena ausimi po to, kai pralaimėjome BBL finale. Sakė, kad čia viskas paruošta ir taip toliau. Kaip gali kažkas būti paruošta? Pagalvokite, nejaugi aš, kaip treneris, nenoriu laimėti titulų? Kaip D.Maskoliūnas galėtų pasakyti vyrams, kad reikia pralaimėti? Net neįsivaizduoju to proceso. Tai yra internautų išsigalvojimas, ir tiek. Nemanau, kad tokios kalbos gali paveikti žaidėjus, nes nė karto negirdėjau, kad jie diskutuotų tokiomis temomis. Mes gi žinome, kaip svarbu laimėti LKL, lygiai kaip tai žino ir žalgiriečiai. Laimės tas, kas bus stipresnis - čia juk ne futbolas“, - kalbėjo Vilniaus ekipos strategas Rimas Kurtinaitis.

Teisėjai spaudimo nejaučia

Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas tikino nejaučiantis jokio išskirtinio spaudimo prieš šių metų LKL finalą, o visus gandus vadino spekuliacijomis.

„Nenorėčiau tikėti, kad kažkas, laidantis tokius gandus, gali turėti pagrindą savo žodžiams patvirtinti arba paneigti. Bet kokiu atveju teisėjams tai jokios įtakos neturi, - tvirtino K.Pilipauskas. - Nenoriu tikėti jokiomis sąmokslo teorijomis ar klubų susitarimu. Seniai nutilusios ir kalbos, kad teisėjai gali padėti užtikrinti kažkokį rezultatą. Ir visiškai nejaučiu, kad būsimasis LKL finalas gali būti visiškai kitoks.“

LKL kovoms dėl aukso žiedų ir trečiosios vietos teisėjaus 10 geriausiųjų pagal reitingą arbitrų. „Stengsimės, kad pačioms svarbiausioms sezono rungtynėms teisėjautų stipriausieji“, - sakė K.Pilipauskas.

Komentaras

Mindaugas Balčiūnas, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius: "Kol nėra objektyvių faktų, kalbomis apie galimus susitarimus remtis negalime. Jeigu matytųsi tendencingų laimėjimų ar pralaimėjimų, be abejo, federacija reaguotų. Bet sunku tai įsivaizduoti, net nenoriu galvoti apie tai, nes kol kas didelių grėsmių nematau. Kalbų yra visokių, bet aš tikrai negalvoju, kad toks variantas yra realus. Kova tarp dviejų didžiųjų Lietuvos klubų visąlaik buvo vienas pagrindinių krepšinio vystymo variklių. Taip, „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ vadovai dabar bendrauja kaip niekada draugiškai. Galbūt tie atšilę santykiai tarp klubų ir matematiniai skaičiavimai, kad „Žalgiris“ turi garantuotą vietą Eurolygoje, ir kursto panašias kalbas, bet LKL nugalėtojas turėtų paaiškėti aikštėje."

Finalų tvarkaraštis*

Gegužės 4 d. 19.10 val. „Lietuvos rytas“ - „Žalgiris“

Gegužės 7 d. 19.10 val. „Žalgiris“ - „Lietuvos rytas“

Gegužės 10 d. 19.10 val. „Lietuvos rytas“ - „Žalgiris“

Gegužės 13 d. 19.10 val. „Žalgiris“ - „Lietuvos rytas“

Gegužės 17 d. 19.10 val. „Lietuvos rytas“ - „Žalgiris“ (jeigu reikės)

Gegužės 20 d. 19.10 val. „Žalgiris“ - „Lietuvos rytas“ (jeigu reikės)

Gegužės 24 d. 19.10 val. „Lietuvos rytas“ - „Žalgiris“ (jeigu reikės)

*visas LKL finalo rungtynes transliuos "Sport 1" ir "Lietuvos ryto" televizijos.


Šiame straipsnyje: LKL finalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių