LKL dvikova: „Žalgiris“ sutriuškino „Lietuvos rytą“ 85:60

Kauno "Žalgiris" įtikinamai parodė, kas šiuo metu yra tikrasis šalies krepšinio lyderis.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Kauno sporto halėje žalgiriečiai sutriuškino čempiono titulą ginantį, tačiau šį kartą bejėgiškai žaidusį Vilniaus "Lietuvos rytą" – 85:60. Tai buvo aštuntoji kauniečių pergalė LKL čempionate iš eilės.

Komandos dvikovą pradėjo šiais starto penketais: „Žalgiris" - Paulius Jankūnas, Dainius Šalenga, Artūras Milaknis, Travisas Watsonas ir DeJuanas Collinsas, „Lietuvos rytas" - Milko Bjelica, Martynas Gecevičius, Jonas Valančiūnas, Artūras Jomantas ir Khalidas El-Aminas. Žalgiriečiai iškart šovė į priekį - 6:0, tačiau vilniečiams pavyko priartėti - 6:5. Kauniečiai padidino skirtumą Martyno Pociaus dvitaškiu - 12:8, tačiau netrukus tolimu šūviu atsakė M.Bjelica - 12:11. Po pirmo kėlinio priekyje buvo „Žalgiris" - 18:11.

Antrą kėlinį žalgiriečiai toliau spaudė vilniečius - 22:11. „Lietuvos rytą" gelbėjo M.Bjelicos tritaškiai - 24:16, tačiau prabilo A.Milaknis - 27:16, įmetė M.Pocius - 30:16. Po dviejų kėlinių - 42:23 Kauno ekipos naudai.

Pirmosios rungtynių dalies akcentai. Rezultatyviausi žaidėjai: Tomas Delininkaitis - 9 taškai, M.Pocius - 7, Mirza Begičius - 6 ir M.Bjelica - 9, J.Valančiūnas - 8. Komandų rodikliai („Žalgiris" - „Lietuvos rytas"): dvitaškiai - 11/20 (55 proc.) ir 5/19 (26,3 proc.), tritaškiai - 4/11 (36,3) ir 4/8 (50), baudų metimai - 8/8 (100) ir 1/2 (50), klaidos - 3 ir 10.

Trečio ketvirčio pradžioje „Žalgiris" dar labiau nutolo nuo vilniečių - 47:23. "Lietuvos rytui"  nesisekė sustabdyti Kauno komandos: kėlinio viduryje - 56:25. Žalgiriečiai prieš paskutinę rungtynių atkarpą buvo priekyje - 66:35. Ketvirtame kėlinyje kauniečiai tebediktavo savo sąlygas - 77:44, 82:50.

Rungtynių statistika. „Žalgiris" - „Lietuvos rytas" 85:60 (18:11, 24:12, 24:12, 19:25). M.Pocius 13 taškų, T.Delininkaitis 11, M.Kalnietis ir M.Begičius (7 atkovoti kamuoliai) po 10, P.Jankūnas 8 (6 atkovoti kamuoliai), D.Šalenga, A.Milaknis ir T.Klimavičius po 7, D.Collinsas 6, T.Watsonas 4, M.Kuzminskas 2/J.Valančiūnas 19 (8 atkovoti kamuoliai), M.Bjelica 11, Š.Jasikevičius 10 (5 rezultatyvūs perdavimai), A.Jomantas 8, K.El-Aminas 7, S.Babrauskas 3, M.Gecevičius 2. Komandų rodikliai: dvitaškiai - 22/38 (57,9 proc.) ir 17/45 (37,8 proc.), tritaškiai - 6/15 (40) ir 6/16 (37,5), baudų metimai - 23/27 (85) ir 8/9 (88,9), atkovota kamuolių - 29 ir 36, rezultatyvūs perdavimai - 18 ir 15, klaidos - 8 ir 16.

„Džiaugiuosi savo vyrų nusiteikimu šioms rungtynėms ir rezultatu, nors skirtumas galėjo būti didesnis", - po varžybų sakė „Žalgirio" vyriausiasis treneris Aco Petrovičius.

„Žalgiriečiai puikiai gynėsi ir puikiai atakavo, o vilniečiams niekas nesisekė", - pabrėžė olimpinis čempionas Modestas Paulauskas.

„Atrodė, kad einame teisinga kryptimi, tačiau šios rungtynės patvirtino, kad mums dar daug ko labai trūksta", - pripažino Vilniaus ekipos strategas Aleksandras Trifunovičius.

Šį kartą abi ekipos žaidė ne stipriausių sudėčių: „Žalgiriui“ negalėjo padėti traumas besigydantys Marcusas Brownas ir Aleksandras Čapinas, „Lietuvos rytui“ – per VTB Vieningosios lygos dvikovą su Espo „Honka“ koją susižeidęs Kenanas Bajramovičius.

Praėjusį sezoną „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai buvo susitikę 14 kartų ir pasidalijo po 7 pergales. Kauniečiai 83:78 laimėjo Baltijos krepšinio lygos (BBL) taurės finalą, 85:82 – BBL reguliariojo sezono rungtynes ir 73:66 – BBL čempionato finalą, 67:64 – Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono rungtynes ir trejas LKL superfinalo dvikovas – 90:77, 83:70 ir 77:63. Vilniečius sėkmė lydėjo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro finale – 77:65, BBL reguliariojo sezono rungtynėse – 91:74 ir LKL reguliariojo sezono mače – 90:81 bei keturiuose LKL superfinalo susitikimuose – 75:64, 83:81, 89:75 ir 80:71.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisLietuvos rytas