LKL: atkakli kova - ne tik dėl aukso

Antradienį startuosiantis 18-asis Lietuvos krepšinio lygos sezonas žada intrigą ne tik tarp dviejų Eurolygos komandų, bet ir tarp mažesnių klubų.

LKL čempionatas prasidės Kėdainių "Nevėžio" ir Kauno "Žalgirio" rungtynėmis, rašo sportas.info.

LKL varžybų direktorius Tomas Rimkus naujo sezono išvakarėse pasakojo apie lygoje įvykusius pasikeitimus, komandoms keliamus tikslus ir naujo sezono lūkesčius.


Kas naujo šį sezoną bus LKL čempionate?

Pirmiausia, atsinaujinusios bus komandos, kaip visada tai – pagrindinė naujovė. Šiemet nedalyvaus Marijampolės „Sūduvos“ klubas, nes netinkamai vykdė LKL keliamus reikalavimus. Prie čempionato prisijungė Palangos „Naglio-Adakrio“ komanda. Taigi, čempionate rungtyniaus 13 klubų, kaip ir pernai.

Po pokalbių su Lietuvos krepšinio federacijos atstovais nusprendėme, kad klubai, kurie iš esmės neatitinka LKL keliamų reikalavimų turėtų žaisti žemesnėje lygoje. Todėl priimtas sprendimas, kad paskutinę vietą čempionate užėmusi komanda automatiškai iškris į žemesnę (NKL) lygą. O siekiant kokybės, priešpaskutinę vietą LKL užėmusi ekipa turėtų žaisti pereinamosios serijos varžybas su NKL čempione, bet su ta sąlygą, kad žemesnės lygos komanda turės gerą areną. 

Nuostatuose buvo tam tikras apribojimas dėl trenerių registravimo, šiemet jis panaikintas, treneriai gali būti registruojami viso sezono metu. 

Liberalizuotas legionierių registravimas. Rungtynėms galima bus registruoti penkis užsieniečius, o sumokėjus 50 tūkst. litų komanda rungtynėms galės registruoti ir šeštą legionierių. Toks LKF sprendimas, o kadangi mes esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį, turime jo paisyti. Ši išlyga priimta Lietuvos didžiųjų klubų, žaidžiančių Eurolygoje, iniciatyva. Jiems svarbu turėti kuo daugiau žaidėjų ir kuo liberalesnes sąlygas juos registruojant sezono metu. 

Ar pasikeitė finansiniai reikalavimai klubams?

Patys finansiniai reikalavimai nėra pasikeitę. Minimalus LKL reikalaujamas klubo biudžetas ir toliau bus 600 tūkst. litų. Suprantama, kad ne visada įmanoma garantuoti jo išpildymą, nes rėmėjai kurie yra įsipareigoję suteikti paramą gali turėti tam tikrų sunkumų, kas atsiliepia komandos biudžetui. Taip jau yra buvę prieš keletą metų, Lietuvą apėmus krizei.

Komandų iniciatyva sugriežtėjo reikalavimai klubų struktūrai. Jų valdymas turi būti profesionalesnis: aiški administracijos struktūra, funkcijų pasiskirstymas, laiku atsiskaitoma su žaidėjais ir treneriais. Visa tai šį sezoną bus vertinama griežčiau.

LKL nesilaiko pozicijos, kad klubas visai negali turėti skolų. Taip gali būti, tačiau per tam tikrą laiką jos turi būti likviduojamos, o įsipareigojimai vykdomi. Griežčiau vertinamos rimtos problemos, teismų pripažintos skolos ir panašūs dalykai.Ar visos komandos šiemet žais tinkamose arenose?

Negalime tvirtinti, kad visos rungtynės vyks visus reikalavimus atitinkančiose salėse. Yra numatyta ilgalaikė LKL vystymo strategija, pagal kurią visos čempionate rungtyniaujančios komandos 2 metų laikotarpyje turėtų pradėti rungtyniauti atnaujintose, arba naujose, visus reikalavimus atitinkančiose arenose. Šiuo metu tokių arenų neturi Prienų „Rūdupis“, Kėdainių „Nevėžis“, Vilniaus „Sakalai“ ir lygos naujokė Palangos „Naglio-Adakrio“ komanda. 

Tačiau Vilniaus ir Palangos komandos šią problemą sprendžia rungtyniaudamos kituose miestuose. „Sakalai“ namų rungtynes žais Šakiuose, o  „Naglis-Adakris“ – Klaipėdoje.

Šiemet leidžiame klubams žaisti ne savo miestuose, svarbu, kad arenos atitiktų reikalavimus.

Kurios komandos šiemet pagrindinės pretendentės į prizines vietas?

Pagrindiniai pretendentai į pirmąsias dvi vietas nesikeičia, jais lieka Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ klubai. 

Kovoti dėl bronzos kaip visada vieni realiausių kandidatų yra „Šiaulių“ krepšininkai. Labai sunku daugiau ką nors pasakyti, nes dabar matome tik pavardes ant popieriaus. Kol kas, ikisezoninėse rungtynėse, Klaipėdos „Neptūnas“ gerai atrodo. Tikiuosi Utenos ”Juventus” išliks stabili ir ambicinga komanda. „Sakalai“ šiemet sau kelia ambicingus tikslus. Kol kas sunku įvardinti kandidatus, apie tai reikėtų kalbėti sezono viduryje. Nenoriu nuvertinti nė vienos komandos.

Kokio sezono tikitės?

Konkurencingo. Vienas iš pagrindinių mūsų tikslų – kokybės siekis. Tikimės, kad pasibaigus sunkmečiui tos komandos, kurios šiuo metu rungtyniauja lygoje, turės geresnes finansines sąlygas, išlaikys žaidėjus ir galės konkuruoti su Eurolygos klubais. Aukštesnis šalies čempionato lygis sulaukia daug didesnio dėmesio, tai mums labai svarbu.


Šiame straipsnyje: LKL

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių