LKF: bausti „Sakalų“ klubą nėra jokio pagrindo

Šiandien Kaune per Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto posėdį buvo patvirtinti 2013 metais tarptautiniuose turnyruose dalyvausiančių Lietuvos rinktinių treneriai. 20-mečių vaikinų komandai vadovaus Tomas Pačėsas, 19-mečiams — Tomas Masiulis, 18-mečiams — Saulius Štombergas, o 16-mečių komandos vairas siūlomas Kaziui Maksvyčiui. 20-mečių merginų rinktinę toliau treniruos Dalius Ubartas, 18-mečių ir 19-mečių komandas — Diliara Velišajeva, 16-mečių ekipą — Tadas Stankevičius.

Posėdyje taip pat patvirtinti treneriai ir teisėjai, kuriems Lietuvos krepšinio federacija skirs premijas. Po 10 tūkst. litų už Lietuvą garsinančius laimėjimus gaus Kazys Maksvytis, Ramunė Kumpienė ir Arūnas Visockas, po 3 tūkst. — merginų janimo treneriai Gerda Čečkauskienė (Kėdainiai), Birutė Jankauskaitė (Kaunas), Nijolė Kregždienė (Biržai), Daiva Mažionienė (Palanga), Živilė Mikalauskaitė (Vilnius), Elvyra Šablinskienė (Marijampolė), Irena Špiegienė (Alytus), Dalius Ubartas (Klaipėda), Diliara Velišajeva (Vilnius) ir Birutė Zakienė (Kaunas) bei vaikinų jaunimo treneriai Sinilga Bartaševičiūtė (Utena), Vidmantas Bertys (Mažeikiai), Romualdas Bruneckas (Kaunas), Ričardas Čepanonis (Lazdijai), Genadijus Glikmanas (Plungė), Vidmantas Janušauskas (Kuršėnai), Ramūnas Juška (Kaunas), Algirdas Kriaučiūnas (Biržai), Sigitas Krukis (Alytus), Stasys Kruša (Radviliškis), Kastytis Kundrotas (Kėdainiai), Dalius Lubys (Kaunas), Saulius Momkauskas (Akmenė), Kęstutis Naruševičius (Kaunas), Rolandas Penikas (Vilnius), Gintaras Pocius (Vilnius), Julius Pranevičius (Kaunas), Alvydas Puzelis (Kupiškis), Gintautas Regina (Vilnius) ir Virgilijus Zakrys (Klaipėda).

Po 3 tūkst. litų premijas gaus geriausi Lietuvos teisėjai Romualdas Brazauskas, Tomas Jasevičius ir Jurgis Laurinavičius.

Vykdomojo komiteto posėdyje taip pat buvo pristatyta idėja kovo 24 dieną surengti krepšinio šventę „Visos žvaigždės 2013“. Planuojama, kad šventėje dalyvautų visų nacionalinių lygų atstovai, būtų rengiamos įvairios socialinės akcijos, o pagrindiniu akcentu taptų rungtynės tarp regionų rinktinių.

Be to, į LKF narius buvo priimti Telšių krepšinio centras, krepšinio klubas „Trakai“, LCC tarptautinis universitetas ir Panevėžio sporto klubas „Omega“.

Posėdyje taip pat buvo kalbama apie padėtį Vilniaus „Sakalų“ klube. Konstatuota, kad šiuo metu LKF neturi teisinio pagrindo kištis į privataus klubo veiklą, nes prieš jį nėra pradėti jokie teismo procesai, klubas nėra pažeidęs čempionatų, kuriuose dalyvauja, nuostatų. LKF vykdomasis komitetas įpareigojo LKL stebėti padėtį sostinės klube ir imtis sprendimų, jei bus užfiksuoti oficialūs pažeidimai.

„Kol kas tai yra tik pasisakymai spaudoje. Klubas nepažeidė jokių federacijos nuostatų. Niekas iš žaidėjų, turinčių kontraktus su klubu į teismą nesikreipė. Neturime priežasties klubo bausti. LKL įpareigota stebėti padėti „Sakalų“ klube“, - situaciją nusakė LKF atstovas spaudai Dalius Matvejevas.

LKF kasmet turi galimybę siūlyti kandidatus į FIBA krepšinio šlovės muziejų. Vykdomasis komitetas nusprendė tarptautinei organizacijai pasiūlyti LKF garbės prezidento Vlado Garasto ir Stanislovo Stonkaus kandidatūras. FIBA šlovės muziejui šiuo metu priklauso LKF prezidentas Arvydas Sabonis, o tarp kandidatų jau anksčiau įtraukti Šarūnas Marčiulionis ir Modestas Paulauskas.


Šiame straipsnyje: SakalaiSabonisLKF

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių