Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nugalėjo „Žalgirį“

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasirengimą pasaulio čempionatui baigė rungtynėmis su Kauno „Žalgiriu“.

Kauno sporto halėje įvyko draugiškas nacionalinės komandos ir tituluočiausio šalies klubo mačas. Jį 94:67 laimėjo Lietuvos rinktinė.

Žalgiriečiai žaidė ne stipriausios sudėties, nes rinktinei atstovauja keturi krepšininkai – Paulius Jankūnas, Mantas Kalnietis, Tadas Klimavičius ir Martynas Pocius. Be to, „Žalgiriui“ negalėjo padėti legionieriai amerikiečiai Travisas Watsonas ir Marcusas Brownas.

Lietuvos rinktinė išėjo kautis šiuo starto penketu: Linas Kleiza, Robertas Javtokas, Martynas Gecevičius, Jonas Mačiulis ir M.Kalnietis, „Žalgiris": Mindaugas Kuzminskas, Mirza Begičius, Artūras Milaknis, Dainius Šalenga ir Aleksandras Čapinas.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai - jie buvo išsiveržę į priekį 5:0, tačiau iniciatyvos neįtvirtino. Rinktinės žaidėjai pelnė be atsako devynis taškus iš eilės ir - 5:9. Įpusėjus pirmajam kėliniui Kauno ekipos gynėjas Artūras Milaknis buvo išlyginęs - 9:9. Kėlinį 25:13 laimėjo Lietuvos rinktinė.

Antrajame kėlinyje šalies reprezentantai padidino skirtumą - 32:13. Žalgiriečių atakos strigo kibios ir geriau organizuotos varžovų gynybos gniaužtuose. Po dviejų kėlinių rinktinė pirmavo 46:25, trečiojo kėlinio viduryje po dviejų Lino Kleizos pataikymų - 59:29.

Ketvirtasis kėlinys startavo Lietuvos rinktinei turint solidžią persvarą - 70:42. Žalgiriečių norai ir pastangos labiau priartėti neišsipildė. Iki susitikimo pabaigos likus beveik 3 minutėms, nacionalinė ekipa tebepirmavo įtikinančiai - 85:60.

Nugalėtojams po 15 taškų pelnė J.Mačiulis ir P.Jankūnas, 11 - M.Pocius, po 10 - T.Klimavičius ir Tomas Delininkaitis. Žalgiriečių gretose rezultatyviu žaidimu išsiskyrė M.Begičius - 14 taškų, A.Milaknis - 11, Omaras Samhanas ir A.Čapinas - po 10.

Į Turkiją, kur vyks pasaulio čempionatas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė išvyks ketvirtadienį. Pirmąsias D grupės rungtynes mūsiškiai žais rugpjūčio 28-ąją – šeštadienį jų varžovė bus Naujosios Zelandijos ekipa. 29 d. lietuviai išmėgins jėgas su kanadiečiais, 31 d. – su ispanais, rugsėjo 1-ąją – su prancūzais, o 2 d. – su Libano atstovais.