Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė greitai turės naują trenerį (papildyta)

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) pozicija neskubėti renkantis naują vyrų krepšinio rinktinės trenerį iš esmės pasikeitė. Naujasis nacionalinės komandos vairininkas paaiškės netrukus.

LKF prezidentas Vladas Garastas po nesėkmingo Lietuvos krepšininkams Europos čempionato Lenkijoje žadėjo neskubėti ir naują nacionalinės komandos strategą konkurso būdu paskirti pavasariop. Tačiau tam tikros aplinkybės privertė LKF vadovus paskubėti ir atsisakyti minties vėl rengti konkursą.

„Turime daugybę pasiūlymų draugiškoms rungtynėms, ir atsakymus turime duoti iki lapkričio pabaigos. O rinktinės pasirengimo tvarkaraštį turi numatyti treneris, todėl ir iškilo būtinybė jį greičiau paskirti“, - paaiškino M.Balčiūnas.

Kas taps pagrindiniu pretendentu į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio pareigas, paaiškės LKF vykdomojo komiteto (VK) posėdyje spalio 21 d., o sutartis turėtų būti pasirašyta iki lapkričio pabaigos.

V.Garastas jau paskelbė tris pagrindinius kandidatus treniruoti svarbiausiąją Lietuvos komandą - Graikijos rinktinės strategą Joną Kazlauską, pasiūlymą pratęsti darbą Latvijos rinktinėje svarstantį Kęstutį Kemzūrą ir „Lietuvos ryto“ vyriausiąjį trenerį Rimą Kurtinaitį, kuris dirbo Ramūno Butauto asistentu fiasko patyrusioje Lietuvos rinktinėje.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas neneigė, kad susigrąžinti į Lietuvą J.Kazlauską beveik nėra vilčių, todėl lieka du pagrindiniai pretendentai. LKF vadovai kalbėjosi su K.Kemzūra ir paprašė jo neskubėti priimti Latvijos federacijos pasiūlymą tęsti darbą su šios šalies krepšininkais.

Pasiteiravus, ar LKF neįžvelgia R.Kurtinaičio atsakomybės už šių metų rinktinės rezultatus, jeigu jį mato vienu pagrindinių kandidatų į R.Butauto vietą, M.Balčiūnas atsakė: „Be abejo, jis yra atsakingas. Tačiau praėjusiais metais jo treniruojama komanda laimėjo visus titulus, tarp jų - ir Europos taurę. Nemenkinant jo nuopelnų suprantame ir tai, kad tris titulus R.Kurtinaičio auklėtiniai iškovojo prieš sunkiausius laikus išgyvenusį „Žalgirį“. Todėl ir reikia Vykdomojo komiteto narių nuomonės, kad būtų išrinktas favoritas.“

"Planuoji vienaip, išeina kitaip, – atsiduso K.Kemzūra. – Taip, iki spalio 15-osios turėjau duoti atsakymą Latvijos federacijai, tačiau norėtųsi pažiūrėti, kokius šansus turiu tapti Lietuvos rinktinės treneriu. Bet dar turiu dvi dienas iš naujo viską apmąstyti."

K.Kemzūra portalui teigė kol kas nežinantis, ar prašys latvių dar palūkėti savaitę: "Jie pirmieji man pasiūlė sutartį ir parodė pasitikėjimą, nepaisant to, kad rinktinės rezultatai nebuvo geri. Todėl dar nežinau, kaip pasielgti."

Spalio 21 d. LKF VK nariai turėtų balsuoti, kurį kandidatą norėtų matyti už Lietuvos rinktinės vairo, o sutartis su juo turėtų būti pasirašyta iki lapkričio pabaigos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mika

Mika portretas
Sakyčiau "trumparegis" tas Garastas... Jeigu jis į vyr. trenerio vietą mato tik tris kol kas kandidatus. Iš jo tų trijų du užimti (nors Kemzūra dar svarsto latvių pasiūlymą, bet tik latvių vyr. treneriu jis ir gali būti), o Kurtinaitis būtų visai jau kvailas, jei sutiktų būti treneriu po tokio fiasko.

Domantas

Domantas portretas
Vyr.treneris jau aiškus - Rimas Kurtinaitis. Prognozuoju, kad jis bus šiek tiek geresnis nei Butautas, bet gerokai blogesnis, nei to norėtų Lietuvos krepšinio sirgaliai.

uz kemzura

uz kemzura portretas
kestai, ateik pas lietuvius:)) neleisk kurcio, gana jau
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių