Lietuvos tenisininkės iškovojo kelialapį čempionatą Prancūzijoje

Lietuvos šešiolikmečių merginų teniso rinktinė iškovojo antrą pergalę Europos teniso asociacijos (Tennis Europe) „Winter Cups by Head“ turnyro kvalifikacinėse aštuonių ekipų varžybose bei iškovojo vieną iš dviejų kelialapių į neoficialų komandinį Europos čempionatą Prancūzijoje.

Bresto mieste vykstančio merginų turnyro pusfinalyje šeštadienį trenerio Arūno Balžeko vadovaujama Lietuvos rinktinė 2:1 įveikė Prancūzijos bendraamžes.

Akvilė Paražinskaitė 1:6, 0:6 pralaimėjo Oceanei Donin, Justina Mikulskytė 4:6, 6:3, 7:5 nugalėjo Estellę Cascino, o A. Paražinskaitės ir J. Mikulskytės duetas 6:4, 6:2 įveikė O. Dodin poroje su Marie-Ambroisine Faure.

Sekmadienį finale lietuvaičių varžove bus Rumunijos ekipa, pusfinalyje 2:0 privertusi pasiduoti Italijos komandą.

Iškovoti kelialapio į finalinį pirmenybių etapą nepavyko Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinei. Šiaulių teniso mokyklos trenerio Šarūno Kulnio vadovaujami lietuviai Šolė mieste vykstančio aštuonių ekipų atrankos turnyro pusfinalyje 1:2 pralaimėjo į finalą iškopusiai Rusijos komandai.

Almantas Oželis 2:6, 4:6 turėjo pripažinti Danilo Medvedevo pranašumą, Mantas Bugailiškis 3:6, 2:6 pralaimėjo Karenui Chačanovui, o A. Oželio ir M. Bugailiškio duetas 6:3, 6:4 nugalėjo Aleksandrą Čepelevą poroje su D. Medvedevu.

Sekmadienį mačą dėl trečiosios vietos lietuviai žais su Vengrijos bendraamžiais, kurie pusfinalyje nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Prancūzijos komandai - 0:3.

Šiame straipsnyje: tenisas