Lietuvos šokių ant ledo pora laikė pirmąjį egzaminą

Naujoji mūsų šalies šokių ant ledo pora – amerikietė Isabella Tobias ir lietuvis Deividas Stagniūnas – savo debiutinėse varžybose užėmė 11-ąją vietą.

I.Tobias ir D.Stagniūnas išmėgino jėgas 42-ąjį kartą Oberstdorfe (Vokietija) surengtame prestižiniame turnyre "Nebelhorn Trophy" ir, surinkę 108,12 balo, tarp 16 porų liko vienuolikti. Už pirmąją programą – privalomojo ir originaliojo šokių kompoziciją – teisėjai I.Tobias ir D.Stagniūnui skyrė 42,26 balo (10-oji vieta), o antrąją – laisvąją – įvertino 65,86 balo (11-oji vieta). I.Tobias ir D.Stagniūnas kartu treniruojasi daugiau nei tris mėnesius. Lietuvos pora aplenkė Didžiosios Britanijos, Izraelio, Danijos, Australijos ir Austrijos čiuožėjus.

Iki 2007-2008 m. pabaigos I.Tobias čiuožė su gruzinu Otaru Džaparidze. Jų geriausias rezultatas – 134,26 balo. D.Stagniūnas bendrą karjerą su amerikiete Katherine Copely baigė šiemet, šio dueto rekordas, pasiektas 2008 m. pasaulio čempionate – 164,28 balo.

Oberstdorfe viešėjusios Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentės Lilijos Vanagienės teigimu, šį kartą Isabella ir Deividas nesitikėjo aukštų rezultatų. Svarbiausia buvo pajausti varžybų ritmą, kuo tiksliau atlikti žinomų trenerių Igorio Špilbando ir Marinos Zujevos parengtas naujas programas.

Šokių ant ledo varžybas Oberstdorfe laimėjo Prancūzijos atstovai prancūzai Nathalie Pechalat ir Fabianas Bourzat – 147,18 balo. Antrąją vietą užėmė italai Anna Capellini ir Luca Lanotte (143,28), trečiąją – rusai Jekaterina Riazanova ir Ilja Tkačenko (141,92).

Vyrų solistų turnyre dalyvavęs 18-metis kaunietis Saulius Ambrulevičius tarp 23 sportininkų užėmė 21-ąją vietą. Keturiskart Lietuvos čempiono sąskaitoje – 112,16 balo (36,75 – už trumpąją programą, 23-ioji vieta ir 75,41 – už laisvąją, 20-oji vieta).
Nugalėjo japonas Tatsukis Machida, surinkęs 221,22 balo. Jis aplenkė rusą Konstantiną Menšovą (208,80) ir vokietį Peterį Liebersą (196,97).

Šiame straipsnyje: StagniūnasTobias