„Lietuvos ryto“ sezonas Eurolygoje baigėsi

Vilniaus "Lietuvos ryto" svajonės prasibrauti tarp aštuonių geriausių Europos komandų sudužo į šipulius. Lemiamoje Eurolygos "Top 16" E grupės dvikovoje vilniečiai 68:77 nusileido Vitorijos "Caja Laboral" ekipai ir liko už borto.

Tuo pat metu Ispanijoje kitose E grupės rungtynėse Malagos „Unicaja“ susitiko su Atėnų „Panathinaikos“. Graikai šventė pergalę 77:61. Grupės nugalėtojas ketvirtfinalyje susitiks su Tel Avivo „Maccabi Electra“, o antroje vietoje likusi ekipa kausis su „Regal Barcelona“.

Vilniečiai rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Kh.El-Aminas, S.Jasaitis, B.Newley, M.Bjelica, C.Nalga.

Rungtynes abi komandos pradėjo klaidomis. Davidas Loganas pelnė pirmuosius taškus, tačiau kitoje aikštės pusėje Simas Jasaitis atsakė tritaškiu.

Netrukus Mirza Teletovičius pelnė penkis taškus be atsako, dar du taškus pridėjo Davidas Loganas ir Vitorijos ekipa jau nuo pirmųjų mačo minučių susikūrė nemenką persvarą - 9:3.

Mačą vilniečiai pradėjo tragiškai. Per pirmąsias keturias minutes pelnyti vos trys taškai. A.Trifunovičius buvo priverstas imti minutės pertraukėlę.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis "Lietuvos ryto" krepšininkams nepavyko sulaikyti M.Teletovičiaus bei apsiginti nuo tolimų "Caja Laboral" metimų. Po trenerio paimtos minutės pertraukėlės reikalai puolant pagerėjo, tačiau Ispanijos klubo pranašumas kėlinio viduryje pasiekė dešimties taškų skirtumą - 17:7.

Per pirmas 7 minutes "Lietuvos rytas" suklydo šešis kartus.

Likus dviems minutėms iki kėlinio pabaigos "Caja Laboral" persvara padidėjo iki 13 taškų - 25:12.

Kėlinį tritaškiu metimu užbaigė K.Bajramovičius.

Per pirmą ketvirtį vilniečiai praleido net 27 taškus ir pralaimėjo 16:27.

Antrą kėlinį vilniečiai pradėjo geriau už savo priešininkus ir pelnė 6 taškus be atsako.

Pirmos penkios antro kėlinio minutės jau buvo "sausos" Vitorijos krepšininkams.

Tuo tarpu "Lietuvos rytas" šią penkių minučių atkarpą laimėjo 10:0 ir sumažino atsilikimą iki minimumo - 26:27.

Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje svečiai pelnė sužaidus 5:40, kai baudos metimus pataikė urugvajietis E.Batista.

M.Teletovičiaus bei D.Logano tritaškiai vėl sugrąžino apčiuopiamą pranašumą "Caja Laboral" ekipai - 35:28.

Paskutinė antro kėlinio minutė prasidėjo M.Bjelicos taikliu dvitaškiu su pražanga, po kurios vilniečių atsilikimas vėl sumažėjo iki trijų taškų - 35:38.

K.Bajramovičiaus dėjimas iš viršaus leido šeimininkams sumažinti deficitą iki minimumo, tačiau M.Huerto taiklūs baudos metimai atstatė trijų taškų persvarą.

Kėlinį dviem taikliais baudų metimais užbaigė D.J.Strawberry. Po dviejų kėlinių "Caja Laboral" pranašumas minimalus - 40:39.

Po pirmosios rungtynių pusės rezultatyviausiai žaidė: "Lietuvos ryte" -  K.Bajramovičius 9 tšk., M.Gecevičius 6, B.Newley, S.Jasaitis ir M.Bjelica - po 5. Vitorijos ekipai 10 taškų pelnė D.Loganas, 9 pridėjo M.Teletovičius, po 6 surinko F.San Emeterio ir S.Baračas.

Trečią kėlinį sėkmingai pradėjo "Lietuvos rytas". B.Newley išvedė savo komandą į priekį, tačiau netrukus svečiai vėl susigrąžino persvarą.

Nesulaikomai rungtyniavęs D.Loganas pelnė keturis taškus iš eilės ir padidino persvarą iki penkių, tačiau kitoje aikštės pusėje pataikė M.Bjelica - 45:50.

Trečio kėlinio pradžia sėkmingesnė "Caja Laboral" komandai - 54:49.

Tarsi ant sūpuoklių - M.Gecevičiaus taiklus tritaškis ir svečių persvara vėl tik vienas taškas 56:55.

Po trijų kėlinių "Caja Laboral" pranašumas - trys taškai (58:55).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo D.J.Strawberry taikliu tritaškiu - 58:58.

Sėkmingas S.Baračo ir M.Huerto žaidimas vėl leido atitrūkti svečiams - 68:62.

Lemiamose minutėse šaltakraujiškesni buvo Vitorijos krepšininkai.

Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes fantastišką tritaškį per varžovo rankas pataikė M.Teletovičius. Į tai Kh.El-Ahminas atsakė dviem greitais taškais, tačiau to nepakako.

Vienos paskutinių atakų metu traumą patyrė po varžovų krepšiu suklupęs Kh.El-Ahminas.

"Lietuvos rytui" stebuklo sukurti nepavyko. "Caja Laboral" šventė pergalę 77:68.

Rungtynių statistika.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Vitorijos "Caja Laboral" 68:77 (16:27, 23:13, 16:18, 13:19)

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 14 taškų, Milko Bjelica 11, Martynas Gecevičius, D.J. Strawberry ir Jonas Valančiūnas (11 atk. kam.) po 9, Bradas Newley 7, Simas Jasaitis 5, Khalidas El-Aminas 4 (Stepas Babrauskas, Cemalis Nalga).

„Caja Laboral“: Fernando San Emeterio 19 (11 atk. kam.), Davidas Loganas 15, Stanko Baračas 13, Mirza Teletovičius 12, Marcelinho Huertas 10.

qqq

qqq portretas
gerulė foto pagrindinė :)))

Domantas

Domantas portretas
"Lietuvos rytas" pralaimėjo psichologinę dvikovą, todėl aikštelėje matėme tik komandos šešėlį.