„Lietuvos ryto“ jaunimas iš „Žalgirio“ pavogė kelialapį į Eurolygą

Šiauliuose vykęs Eurolygos jaunimo atrankos turnyras baigėsi Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos triumfu. Visą susitikimą aikštelėje dominavę jaunieji sostinės krepšininkai 100:81 (29:13, 22:21, 18:19, 31:28) įveikė Kauno „Žalgirio“ ekipą ir iškovojo vienintelį kelialapį į pagrindines varžybas.

Sostinės komanda itin sėkmingai pradėjo rungtynes ir daugiausiai Gedimino Žalalio tikslių metimų dėka pirmųjų keturių minučių atkarpą laimėjo net 14:1. Įpusėjus kėliniui šešis taškus iš eilės pelnė Edvinas Šeškus ir vilniečių persvara jau tapo triuškinanti – 20:3. Nors kėlinio pabaigoje Luko Aukštikalnio ir Pauliaus Žalio taškai padėjo žalgiriečiams kiek sumažinti atsilikimą (12:24), po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos ryto“ pranašumas išliko solidus – 29:13.

Situacija ne itin keitėsi ir antrajame ketvirtyje. Vilniečiai rinko atšokusius kamuolius po varžovų krepšiu, o antruosius šansus dažniausiai versdavo taškais. Likus žaisti tris minutes iki didžiosios pertraukos E.Šeškus tolimu metimu padidino „Lietuvos ryto“ atotrūkį iki rekordinės žymos (49:27), kuri per likusį laiką tik nežymiai sumažėjo – 51:34.

Kauniečių žaidimą itin pagyvino tik po didžiosios pertraukos aikštelėje pasirodęs Paulius Danisevičius. Gynėjas pelnė šešis taškus iš eilės, du tritaškius pridėjo Haroldas Saprykinas ir sostinės klubo strategas Dainius Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes „Žalgirio“ komandos atsilikimas grėsmingai sumažėjo – 48:59. Visgi netrukus sostinės komanda atsitiesė ir prieš lemiamas dešimt minučių vėl turėjo šešiolikos taškų pranašumą – 69:53.

Paskutinis kėlinys šiame mače prasidėjo vilniečių dominavimu, tačiau „Žalgirio“ klubas sugebėjo atkurti intrigą. Sužaidus keturias minutes „Lietuvos ryto“ krepšininkų persvara ir vėl pasiekė dvidešimties taškų ribą (78:68), bet žalgiriečiai surengė spurtą 12:0 ir po E.Serkevičiaus tolimo metimo bei L.Grabausko dvitaškio sugebėjo gerokai priartėti - 70:78. Visgi tai buvo viskas, ką kauniečiai galėjo padaryti šiame susitikime. „Lietuvos rytas“ netruko atstatyti dviženklę persvarą ir laimėjo rungtynes rezultatu 100:81.

„Lietuvos rytas“: E.Šeškus 26 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), G.Žalalis 25 (dvitaškiai 10/13, 8 atk. kam.), L.Motiejūnas 16 (tritaškiai 4/5), A.Šuliauskas 9, R.Pipiras 7.

„Žalgiris“: E.Serkevičius 16 (7 kld.), L.Aukštikalnis (dvitaškiai 1/5) ir H.Saprykinas (tritaškiai 4/5) – po 13, L.Grabauskas 12 (baudos 8/10), P.Žalys ir P.Denisevičius – po 8.

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasŽalgirisEurolyga