„Lietuvos rytas“ svečiuose per plauką įveikė „Panathinaikos“

Šiandien Atenuose vykusiose E grupės rungtynėse vilniečiai 68:67 įveikė vietos "Panathinaikos" ir dar labiau priartėjo prie tikslo - kelialapio į kitą varžybų etapą.

Lietuvos čempionai Graikijoje pasiekė revanšą už Vilniuje patirtą triuškinantį pralaimėjimą – 59:80.

1 -as kėlinys. Vilniečiai rungtynes pradėjo tokiu penketuku: Khalidas El-Aminas, Simas Jasaitis, Bradas Newley, Milko Bjelica ir Cemalas Nalga.

Atėnų klubas sėkmingai pradėjo rungtynes. Dimitris Diamantidis pataikė tritaškį, du taškus pridėjo Stratos Perperoglou, tačiau į tai vilniečiai atsakė keturiais Milko Bjelicos taškais iš po krepšio - 4:5.

Abiems komandoms sunkiai sekėsi stabdyti varžovų atakas. Po C.Nalgos dviejų baudos metimų rezultatas lygus 11:11.

Vilniaus komandos greita ataka baigėsi dviem Simo Jasaičio taškais iš po krepšio. "Lietuvos rytas" išsiveržė į priekį 13:11, o dar po akimirkos B.Newley pataikė tritaškį - 16:11.

"Panathinaikos" strategas Želko Obradovičius prašė minutės pertraukėlės.

Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis. Vilniečiai išlaikė 4 taškų persvarą - 18:14.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti 2 minutes "Lietuvos rytas" pirmavo 20:16, o Stepas Babrauskas stojo prie baudų metimo linijos. Taiklus tik antrasis metimas 21:16.

Aikštėje pirmą kartą šiame mače pasirodė D.J.Strawberry ir Jonas Valančiūnas. Graikai pelnė 4 taškus be atsako ir sumažino atsilikimą iki minimumo - 20:21.

Vos tik aikštėje pasirodęs J.Valančiūnas - taiklus.

Pirmąjį kėlinuką rezultatu 23:20 laimėjo "Lietuvos rytas".

2-as kėlinys. Kostas Tsartsaris pataikė visiškai nedengiamas, tačiau kitame aikštės krašte dviem "lengvais" taškais atsakė Jonas Valančiūnas.

Svečiai išsaugo vieno taško persvarą 25:24.

J.Valančiūnas blokavo Mike'o Batiste metimą, po kurio sekė greita vilniečių ataka, tačiau D.J.Strawberry efektingai užbaigti atakos nepavyko.

Sužaidus 3 minutes antrajame kėlinyje Kostas Kaimakoglou persvėrė rezultatą savo komandos naudai - 26:25.

Antonis Fotsis lengvai puskabliu pelnė dar du taškus. Graikų persvara didėjo iki trijų taškų.

"Panathinaikos" pradėjo gintis agresyviau ir tai svečiams sukėlė vis dauiau problemų. Šeimininkai pirmavo - 30:27.

K.Bajramovičiaus du taškai su pražanga. Baudos metimas tikslus. Rezultatas lygus - 30:30.

Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė Atėnų komanda ir po pirmų dviejų kėlinių turėjo penkių taškų persvarą - 39:34.

Po pirmųjų dviejų kėlinių rezultatyviausi krepšininkai buvo: "Lietuvos rytas": Kh.El-Aminas 7, M.Bjleica 6, B.Newley ir K.Bajramovičius po 5,J.Valančiūnas ir C.Nalga po 4.

"Panathinaikos":S.Perperoglou 8, M.Batiste 7, M.Tepičius, A.Fotsis, K.Tsartsaris ir K.Kaimagoglou po 4.

3-ias kėlinys. Abi komandos apsikeitė taikliomis atakomis.

Po K.Tsartsario tikslaus baudos metimo 43:36.

Bradas Newley baudos metimais sumažino deficitą iki 5 taškų - 38:43.

"Lietuvos rytui" akivaizdžiai trūko svaresnio Martyno Gecevičiaus indėlio.

M.Batiste nesugebėjo iš labai geros padėties įdėti kamuolio į krepšį, o tuo pasinaudoję vilniečiai surengė greitą ataką, kurios smaigalyje atsidurė B.Newley - 40:43.

"Lietuvos rytas" atsisakė kelti baltą vėliavą. Po puikaus K.Bajramovičiaus perdavimo du taškus pelnė J.Valančiūnas - 43:45.

Pagaliau tritaškį pataikė M.Gecevičius. Tai buvo pirmieji jo taškai šiose rungtynėse. "Panathinaikos" pirmauvo tik vienu tašku 47:46.

Nuo suolo pakilęs S.Jasaitis pataikė iš toli ir sumažino atsilikimą iki trijų taškų - 48:51.

Po trijų kėlinių "Panathinaikos" pirmavo 53:48.

4-as kėlinys. Lemiamas ketvirtis prasidėjo chaotiškomis abiejų komandų atakomis.

K.Tsartsaris pražanga sustabdė M.Bjelicą. "Lietuvos ryto" legionierius pataikė abi baudas ir sumažino atsilikimą iki 1 taško - 52:53.

Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes pirmuosius taškus ketvirtajame ketvirtyje pelnė šeimininkai - taiklus Drew Nicholas.

Likus žaisti 5:33,  59:55 priekyje šeimininkai.

Po K.Bajramovičiaus baudos metimų 57:59. Likus 3:21, po B.Newley tritaškio - lygu 61:61.

Likus 2:14, po D.J.Strawberry baudos metimo "Lietuvos rytas" išsiveržėį priekį 64:63. Graikų ataka  buvo netiksli, o B.Newley pataikė išradingą puskablį ir padidino svečių persvarą iki trijų taškų - 66:63.

Mike'as Batiste'as sumažino atsilikimą iki minimumo.

Kh.El-Ahmino tolimas metimas buvo netaiklus, tačiau kamuolį sugriebė "Lietuvos rytas". Liko 40 sekundžių.

Likus žaisti 7.7 sek. M.Bjelica prasižengė prieš  D.Diamantidį. Graikas neklydo - 67:66.

Likus žaisti 2,1 sek. Kh.El-Ahminas privertė prasižengti M.Tepičių. Įžaidėjas pataikė abu baudos metimus - 68:67.

Drew Nicholo tolimas metimas buvo netaiklus. "Lietuvos rytas" šventė trečią pergalę Eurolygos "Top 16" etape.

"Lietuvos rytui" taškus pelnė: B.Newley 16, Kh.El-Ahminas 11, M.Bjelica 10, K.Bajramovičius 7, J.Valančiūnas 6, D.J.Strawberry ir C.Nalga po 5, S.Jasaitis 4, M.Gecevičius 3, S.Babrauskas 1.

"Panathinaikos":  M.Batiste 11, D.Nicholas 10, S.Perperoglou, A.Fotsis ir D.Diamantidis po 8, K.Tsartsaris 7.

pilkas vilkas

pilkas vilkas portretas
nieko neįtikėtina čia nėa - tiesiog " Lietuvos Rytui" šiemet (o ir anksčiau) pasitaiko silpnos grupės - visokios barcelonos ir panatinaikosai. Kad taip " Žalgiriui" sektusi su varžovais...