„Lietuvos rytas“ suklupo BBL taurės finale

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkams nepavyko susigrąžinti Baltijos krepšinio lygos (BBL) taurės. Turnyro Estijoje finale Draženo Anzulovičiaus auklėtiniai turėjo pripažinti šeimininkės Tartu "Rock" ekipos pranašumą - 57:61 (17:15, 14:17, 7:7, 19:22).

Pirmieji taškus šiame mače pelno aikštės šeimininkai. Galingu dėjimu iš viršaus pasižymėjo „Rock“ legionierius C.Eziukwu.

Netrukus savo taškų sąskaitą atidarė ir „Lietuvos rytas“ - iš toli pataikė B.Newley (4:3, 2 min.). Į dar kelias rezultatyvias estų atakas vilniečiai atsakė J.Valančiūno dėjimu bei J.Johnsono tritaškiu metimu (10:9, 4 min.).

Po kelių aštrių „Lietuvos ryto“ reidų krepšio link vilniečiai pirmą sykį rungtynėse išsiveržė į priekį (13:11, 6 min.). Ketvirčio pabaigoje komandos apsikeitė po kelias rezultatyvias atakas (17:15, 10min.).

Antrajame kėlinyje „Rock“ krepšininkai ir toliau neleido Lietuvos čempionams pabėgti į priekį (19:17, 12 min.). Vis tik po kelių rezultatyvių vilniečių aukštaūgių atakų „Lietuvos ryto“ pranašumas tapo kiek apčiuopiamesnis (23:17, 15 min.).

Netrukus estai pradėjo pataikyti iš toli ir iki minimumo sumažino vilniečių persvarą (31:30, 18 min.). Galingas T.Eichfusso dėjimas ketvirčio pabaigoje ir vėl į priekį išvedė aikštės šeimininkus (31:32, 20 min.).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nespasikeitė - rungtynės ir toliau vyko taškas į tašką (33:34, 22 min.). Taiklus V.Allingu baudos metimas ir „Rock“ ekipos pranašumas dar labiau padidėjo (33:37, 25 min.). Po labai ilgos pertraukos „Lietuvos rytas“ pataikė tolimą metimą (38:39, 27 min.). Trečiojo ketvirčio pabaigoje abi komandos prametė po keletą metimų (42:41, 30 min.).

Lemiamą kėlinį abi ekipos pradėjo susikausčiusios ir nemažai klysdamos (44:43, 32 min.). Įpusėjus kėliniui M.Gecevičius smeigė dar vieną tolimą metimą (49:47, 35min.). Netrukus komandos apsikeitė dar po vieną tritaškį metimą (52:52, 37 min.). Estijos čempionai įsišaudė - dar du taiklūs tolimi „Rock“ krepšininkų metimai (54:58, 39 min.).

Pusfinalyje Draženo Anzulovičiaus auklėtiniai neturėjo vargo su Ventspilio "Ventspils" - 82:63. Tuo tarpu turnyro šeimininkai "Rock" 73:54 susidorojo su Talino "Kalev/Cramo".