„Lietuvos rytas“ po sunkios kovos iškovojo bronzą

Kauno sporto halėje BBL finalo ketverto turnyre dėl trečios vietos susitiko Vilniaus "Lietuvos rytas" ir "Ventspils".

Vakar abi ekipos pusfinaliuose patyrė nesėkmes - "Ventspils" triuškinančia persvara buvo priverstas pripažinti aikštės šeimininkų Kauno "Žalgirio" pranašumą, o "Lietuvos rytas" sensacingai nusileido Rygos VEF ekipai.

Po atkaklios kovos vilniečiai sugebėjo iškovoti pergalę 84:80 ir laimėjo brinzos medalius.

"Lietuvos rytas" rungtynes pradeda tokia startine sudėtimi: A.Rašičius, M.Gecevičius, A.Jomantas, K.Bajramovičius ir J.Valančiūnas.

Rungtynių pradžia labai nerezultatyvi. Pirmuosius vilniečių keturis taškus pelnė J.Valančiūnas, dar du pridėjo K.Bajramovičius. "Lietuvos rytas" sėkmingiau pradėjo dvikovą - 6:4.

Latvijos klubui pirmosiomis minutėmis niekaip nepavyko sulaikyti vilniečių aukštaūgių K.Bajramovičiaus ir J.Valančiūno - 16:9.

Baigiantis pirmam kėliniui "Ventspils" pataikė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki trijų taškų - 21:24.

Prasidėjus antrajam kėliniui "Ventspils" po Sauliaus Kuzminsko dviejų taškų su pražanga išsiveržė į priekį 25:24.

Stepo Babrausko tritaškis - 31:26.

Kėlinio pabaigą geriau sužaidė vilniečiai - 43:39.

„Lietuvos rytas“: Jonas Valančiūnas 12 (5 atk. kam.), Steponas Babrauskas 9, Kenanas Bajramovičius 8, Milko Bjelica 5.

„Ventspils“: Arturas Bėržinis 7, Brandonas Hunteris 6, Akselas Vairogas 5, Oritseweyimi Efejuku 5.

Antrąją rungtynių pusę vėl sėkmingiau pradėjo Vilniaus "Lietuvos rytas" - 52:41.

"Lietuvos ryto" persvara didėja. Pirmuosius keturis taškus pelnė Martynas Gecevičius.

Dar du taiklūs M.Gecevičiaus baudų metimai ir 60:51.

Vilniečiai įgytą 8-11 taškų persvarą pavyko išsaugoti. Trečiasis kėlinys baigėsi "Lietuvos rytui" pirmaujant 70:62.

"Ventspils" sumažino atsilikimą iki 5 taškų 67:72.

Sporto halės tribūnos vis garsiau palaikė Ventspilio krepšininkus. Po O.Efejuku baudos metimų 69:72.

Likus 7 minutėms iki mačo pabaigos - 72:72. "Lietuvos rytas" pradėjo labai dažnai klysti.

B.Hunteris "kabliu" per J.Valančiūną ir "Ventspils" išsiveržė į priekį 74:72. Kitoje aikštės pusėje J.Valančiūnas atsirevanšavo - 74:74.

B.Hunteris pataikė tik vieną baudos metimą - 77:76. K.Bajramovičius taiklus - 78:77.

K.Bajramovičius pataikė dar vieną labai sudėtingą metimą - 80:77.

Lemiamomis sekundėmis "Lietuvos rytas" pergalės iš savo rankų neišleido - 84:80.

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovočius 20 (7 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 16 (8 atk. kam.), Steponas Babrauskas 15, Martynas Gecevičius 12, Aleksandras Rašičius 9, Milko Bjelica 5, Artūras Jomantas 3, Cemalis Nalga 2, Bradas Newley 2.

„Ventspils“: Brandonas Hunteris 19, Oritseweyimi Efejuku 18, Janis Strelniekas 11, Maris Gulbis 8, Arturas Bėržinos 7, Rashadas Andersonas 6, Akselas Vairogas 5, Saulius Kuzminskas 3, Demondas Carteris 3.

Šiame straipsnyje: BBLVentspilsLietuvos rytas