„Lietuvos rytas“ po pratęsimo išplėšė pergalę prieš D. Songailos klubą

Dramatišką pergalę VTB Vieningoje lygoje iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa (5/3), namuose 99:97 (20:35, 25:18, 25:23, 22:16, 7:5) po pratęsimo palaužusi Dariaus Songailos Donecko „Donetsk“ (4/4) komandą.

„Lietuvos rytui“ šiame susitikime nepadėjo Dejanas Ivanovas, Renaldas Seibutis ir Vilmantas Dilys.

Pirmuosius taškus baudų metimu D.Songaila pelnė prabėgus trims mačo minutėms. „Donetsk“ nežymiai pirmavo 8:4. Komandą į priekį bandė tempti M.Katelynas (8 tšk.), tačiau labai tiksliai atakavę „Donetsk“ krepšininkai vos per šešias minutes jau buvo surinkę 20 taškų (20:14). D.Maskoliūno paprašyta minutės pertraukėlė vaisių nedavė – ukrainiečiai įgijo dviženklį pranašumą (14:24). „Donetsk“ vienu metu pirmavo net 31:16. „Lietuvos rytas“ baigiantis kėliniui turėjo puikią galimybę sumažinti skirtumą, bet vaikiškos D.Rediko klaidos gynyboje ir puolime leido „Donetsk“ laimėti ketvirtį 35:20.

Prieš pertrauką aikštėje vaizdas šeimininkams buvo kur kas gražesnis nei po pirmųjų 10 minučių, tik nuotaiką sugadino paskutinę sekundę pataikytas R.Curry tritaškis (45:53).

Trečią ketvirtį „Lietuvos rytas“ pradėjo labai sėkmingai – tritaškį per D.Fischerio rankas pataikė N.Nedovičius, L.Radoševičius sušvelnino skirtumą iki trijų – 50:53. „Lietuvos rytas“ atkakliai bandė išlyginti rezultatą, tačiau ukrainiečiai kelias minutes neleido to padaryti – 58:63. Tas pats R.Curry vėl pataikė paskutinę sekundę ir prieš lemiamą mačo dalį „Lietuvos rytas“ atsiliko 70:76.

Ketvirtajame kėlinuke reikiamu metu sužibėjo J.Blūmas, dvitaškiu išvedęs šeimininkus į priekį (91:89) ir palikęs svečiams 30 sek. Vilniečiai apsigynė nuo pirmojo „Donetsk“ bandymo, tačiau neatkovojo kamuolio po krepšiu ir D.Fischeris išprovokavo pražangą. „Centras“ pataikė pirmą baudą (90:91), bet antras metimas skriejo pro šalį ir kamuolys atsidūrė L.Radoševičiaus rankose. Tiesa, L.Radoševičius prametė pirmąją baudą ir paliko ukrainiečiams 12 sek. – 92:90. Deja, D.Fischeris po netaiklaus R.Curry metimo pataisė kamuolį ir išlygino rezultatą – 92:92. Paskutinei atakai „Lietuvos rytas“ turėjo 4 sek., bet J.Blūmo prasiveržimas buvo nesėkmingas, kamuolys išsprūdo iš rankų ir laikas baigėsi.

Pratęsime iniciatyva iš pradžių priklausė „Donetsk“ klubui, kuris likus pusantros minutės dar pirmavo 97:96. Puikų dvitaškį su pražanga likus mažiau nei minutei pataikė S.Buterlevičius, išvedęs „Lietuvos rytą“ į priekį – 99:97. Puolime D.Songaila bandydamas pergudrauti L.Radoševičių sužingsniavo. J.Blūmo metimas buvo netaiklus, bet ukrainiečiai tragiškai neišnaudojo paskutinių 6 sekundžių. D.Fischeris kamuolį pralaikė 4 sek., o V.Stojanovskis metė dar iš savo aikštės pusės. Metimas buvo netaiklus ir „Lietuvos rytas“ triumfavo.

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasDoneckVTBSongaila