„Lietuvos rytas“ pergalingai baigė pasirodymą VTB lygoje (komentarai)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ VTB Vieningosios lygos sezoną baigė pergale. „Siemens“ arenoje vilniečiai 75:56 (24:15, 17:13, 19:8, 15:20) įveikė Mariupolio „Azovmash“ ir iškovojo 9 pergalę.

Deja, tačiau patekimui į atkrintamąsias varžybas to nepakako. Taline po pratęsimo vietos „Kalev“ 81:85 pralaimėjo „Astanos“ ekipai. Vilniečiai į kitą etapą būtų patekę tik estų pergalės atveju.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“: Janis Blumas 18 (6/6 tritaškių), Nemanja Nedovičius 14 (4/5 tritaškių), Tautvydas Lydeka 10, Patrickas O‘Bryantas, Renaldas Seibutis ir Steponas Babrauskas po 8.

„Azovmash“: Miroslavas Radujlica 18 (7/10 dvitaškių), Lynnas Greeras 11 (10 rez. perd.), Oleksandras Kolčenka ir Simonas Serapinas (22 min., 3 atk. kam., 2 kld.) po 7.

„Lietuvos ryto“ treneris Dirkas Bauermannas džiaugėsi auklėtinių parodyta kova ir apgailestavo, kad jo komanda priklausė nuo kitų rezultatų: „Mes savo darbą padarėme. Buvome priklausomi nuo kitų. Gaila, kad nebuvome savo likimo kalviais. Didžiuojuosi „Lietuvos ryto“ organizacija. Atmosfera buvo nuostabi, tai geriausia krepšinio vieta žemėje. Žaidėme su didžiule energija, kartais pernelyg karštai reikšdami emocijas. Tai mums buvo geras vakaras. komanda stengėsi ir išliko vieninga. Nesižvalgėme į rungtynes Taline, nežinojau rezultato.

„Azovmash“ klubo  legionierius Simonas Serapinas: „„Lietuvos rytas“ turėjo daugiau laiko pasiruošti šiam mačui. Mes didesnį dėmesį skyrėm savo šalies čempionatui. Mums VTB Vieningoje lyga baigėsi. Vilniečiai buvo geresnė komanda ir tai įrodė“.

Rungtynių eiga. I kėlinys. „Lietuvos rytas“ mačą pradeda tokios sudėties: Nemanja Nedovičius, Simas Buterlevičius, Renaldas, Seibutis, Dejanas Ivanovas ir Tautvydas Lydeka.

Taškų sąskaitą metimu iš vidutinio nuotolio atidaro R. Seibutis. Pirmosios rungtynių minutės gana vangios.  S. Buterlevičius per tris minutes sugeba surinkti tris asmenines pražangas ir yra sodinamas ant suolo. R. Seibutis tęsia sėkmingą pasirodymą - penko 2 taškus su pražanga.

S. Babrauskas atkovojęs kamuolį didina vilniečių pranašumą iki 9:4 (5min). Kapitonas pataiko iš toli. J. Blūmas ir T. Zubičičius smeigia dar po vieną tritaškį. D. Bauermannas įpusėjus kėliniui jau pakeitė  tris starto penketo žaidėjus. „Lietuvos ryto“ pranašumas išauga iki 18:8 (8 min).

P. O'Bryantas antru bandymu įridena kamuolį į krepšį, iš toli dar kart pataiko J. Blūmas. Po pirmojo kėlinio rezultatu 24:15 pirmauja „Lietuvos rytas“.

Tuo tarpu Talino „Kalev“ sužaidus 10 min. pirmauja prieš Astanos „Astana“ 7 taškais. Primename, kad norint patekti į kitą etapą, vilniečiams reikalinga estų pergalė.

II kėlinys. M. Palacio greitajame puolime pelno 2 taškus. Varžovai kiek stabilizavo žaidimą ir skirtumas svyruoja tarp 8-11 taškų. „Lietuvos rytas“ sėkmingai žaidžia gynyboje ir ne pirmą kartą priverčia varžovus suklysti.  J. Blūmas pelno savo 9 tašką. Įpusėjus antrajam kėliniui 32:21 priekyje šeimininkai.

Po dviejų N. Nedovičius tritaškių ir T. Lydekos dvitaškio skirtumas išauga iki 16 taškų. Sužaidus du kėlinius 41:28 priekyje „Lietuvos rytas“.

Rezultatyviausiai iki pertraukos vilniečių gretose žaidė J. Blūmas (9) ir R. Seibutis (8). N. Nedovičius  ir S. Babrauskas pridėjo po 6 taškus.

Po dviejų kėlinių Estijoje „Kalev“ nuo „Astanos“ atsilieka 34:35. Vilniečiams būtina kaimynų pergalę.

III kėlinys. Tuoj po pertraukos svečiai pelnė du taškus ir dar labiau priartėja (41:30). „Lietuvos rytas“ atsako tritaškiais. N. Nedovičius krepšį sudrebina galingu dėjimu. J. Blūmas pataiko du įspūdingus tritaškius - 58:34 (28min).

„Lietuvos rytas“ ketvirtį laimi įspūdingu skirtumu ir šeimininkų persvara jau siekia 24 taškus - 60:36.

Po trijų kėlinių estai kazachams pralaimi 56:57.

IV kėlinys. Svečiai sužaidžia sėkmingą atkarpą ir sumažina skirtumą iki 19 taškų (33 min). S. Babrauskas gražiu reidu pelno 2 taškus. S. Serapinas Ukainos klubui penko 2 taškus su pražanga. Įpusęjus kėliniui 64:48 pirmauja „Lietuvos rytas“.

J. Blūmas toliau bombarduoja „Azovmash“ krepšį iš toli. N. Nedovičius taip pat prisideda prie sėkmingos vilniečių tritsškių serijos - 70:53 (37 min).

„Lietuvos rytas“ švenčia pergalę rezultatu 75:56 ir laukia naujienų iš Estijos.

Tarp „Kalev“ ir „Astanos“ komandų šiuo metu žaidžiamas pratęsimas. Primename, vilniečiai į atkrintamąsias varžybas pateks tik estų klubo pergalės atveju.

Situacija prieš rungtynes. Sukrėtimas. Savaitės pradžioje sostinės klubą sukrėtė netikėtos permainos. Klubo vadovai atsisveikino su ekipos vyr. treneriu Dariumi Maskoliūnu, kuris šias pareigas ėjo nuo spalio mėn. Darbą su „Lietuvos rytu“ nuo trečiadienio pradėjęs Dirkas Bauermannas jau pirmosios treniruotės metu rėžė tiesiai: „Po treniruotės žaidėjai neina namo, o lieka salėje ir sunkiai dirba toliau“, - po pratybų išsibėgiojusiais žaidėjais stebėjosi ilgametis Vokietijos rinktinės treneris. Tai žada ne vieną rimtą pokalbį su jaunaisiais auklėtiniais.

Nuomonės. Visuomenėje gerai žinomi krepšinio atstovai dėl klubo vadovų priimto sprendimo vieningos nuomonės neturi. Vieni teigia nesuprantą, kodėl treneris turėjo būti pakeistas likus vos dviem mėnesiams iki sezono pabaigos. Kiti įsitikinę – komandai supurtytas buvo reikalingas. Viešoje erdvėje gaji nuomonė, kad vadovybės sprendimas gali būti susijęs ir su politiniais kuluarais.

Mesijo galimybės. Ar D. Bauermannas pajėgus tapti visą sezoną buksuojančio klubo gelbėtoju? Kol kas „Lietuvos rytas“ nėra pasiekęs nei vieno pirminio tikslų: iš Eurolygos varžybų rytiečiai pasitraukė jau po grupės varžybų, o Vieningoje lygoje galimybės žengti toliau tapo itin miglotos. Prieš paskutinį turą „Lietuvos rytas“ A grupėje su 8 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais užima vos 7-ąją vietą. Vilniečiai namuose privalo įveikti svečius iš Ukrainos ir tikėtis, kad tuo pat metu vyksiančiose rungtynėse Taline, vietos „Kalev“ ekipa sugebės įveikti Astanos „Astana“. Tiesa, žvelgiant į turnyrinę lentelę, vilčių tam yra ne daug: kazachai per 18 susitikimų kol kas yra iškovoję 9 pergales, o estai su vos 3 pergalėmis velkasi grupės dugne.

Naujovės. Sunku tikėtis, kad per tokį trumpą laiką naujasis vilniečių strategas žaidimą pakeis iš esmės, tačiau pirmuosius štrichus galbūt išvysime jau šiandien. Įdomu, ar reiklumu garsėjantis vokietis sugebės iš žaidėjų išsireikalauti geležinės drausmės ir pasiaukojančios gynybos? D. Bauermannas žino, kaip iš vidutinių gabumų žaidėjų nulipdyti darniai žaidžiančią komandą.