„Lietuvos rytas“ - „Olympiakos“: pralaimėjimas 73:97

Eurolygos trečiojo turo turo rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytui“ teko rimčiausias išbandymas - svečiuose dvikova su Pirėjo „Olympiakos“.

Žiūrovas. Mačą Pirėjuje stebėjo Graikijos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas.

Teisėjai. Rungtynėms teisėjauja Dani Hierrezuelo (Ispanija), Sradanas Dozai (Kroatija), Zdravko Rutešičius (Juodkalnija).

Rungtynės prasidėjo. Mačas prasidėjo lygiai, o 6 min. vilniečiai buvo priekyje 9:8. Tačiau kitas dvi minutes jie pralaimėjo 0:6 ir 8 min. „Olympiakos“ atitrūko 15:9, 10 min. - 22:12. Vienas spurto iniciatorių buvo Pirėjo ekipos legionierius Linas Kleiza. Nesėkmingai vilniečiai užbaigė ir pirmąjį ketvirtį, leidę varžovams su sirena pelnyti tritaškį.

Antrasis kėlinys. Pirmajame kėlinyje pradėjęs siautėti, "Olympiakos" puolėjas Joshas Childresas nesulaikomas buvo ir antrajame ketvirtyje. Aktyvus toliau buvo ir L.Kleiza, daugiausia jų pastangomis aikštės šeimininkai 23 min. atitrūko 32:16. Vilniaus ekipa atrodė sutrikusi, dažnai klydo ir Rimo Kurtinaičio minutės pertraukėlė antrojo kėlinio pradžioje negelbėjo.

14 min. graikų ekipa pirmavo 36:19. Ji labai akylai dengė Bojaną Popovičių, kuris per pusantro kėlinio suklydo net 4 kartus. "Lietuvos rytas" pabandė spausti varžovus. Aktyvesni gynybos veiksmai bent laikinai pristabdė varžovus, tačiau trečias L.Kleizos tritaškis niekais pavertė visas pastangas - 39:21. Tačiau svečiams ne itin sekėsi ir atakuoti, netaiklūs metimai ir prarasti kamuoliai teikė vis didesnį pranašumą "Olympiakos" komandai, kuri 17 min. buvo priekyje 45:25. Netrukus L.Kleiza dvitaškiu su bauda bei dar dviem lengvais taškais dar labiau privertė gūžtis vilniečius - 52:29. Komandų meistriškumo skirtumas buvo akivaizdus. Po 20 žaidimo min. "Olympiakos" priekyje 52:31.

Vilniaus ekipa per du kėlinius suklydo 13 kartų, Pirėjo - 10. Labiausiai skyrėsi ekipų taiklumas: vilniečiai pataikė 8/18 (44 proc.) dvitaškių ir 2/8 (25) tritaškių, varžovai atitinkamai 14/20 (70 proc.) ir 4/5 (80).

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Lietuvos rytas": Milko Bjelica 10, B.Popovičius 7 (5 klaidos), Aronas Baynesas 4.

"Olympiakos": L.Kleiza 17, J.Childresas 12, Sofoklis Schortsanitis 6.

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos vilniečiai spurtavo 5:0 ir beveik dvi min. neleido varžovams pelnyti taškų. "Olympiakos" žaidėjai, regis, jau buvo patikėję savo sėkme, o Vilniaus ekipa to tik ir laukė - 25 min., laimėjęs atkarpą 8:0, "Lietuvos rytas" priartėjo iki 44:56. "Olympiakos' strategas Panagiotis Giannakis žaidimą sustabdė minutės pertraukėle. Ji buvo veiksminga ir netrukus šeimininkai atstatė 20 taškų skirtumą - 64:44, o 29 min. šis skirtumas padidėjo iki 73:46. Keturių min. atkarpą aikštės šeimininkai laimėjo 17:2.

Svečių padėtį dar labiau apsunkino aukštaūgių pražangos - M.Bjelica ir A.Baynesas jų jau turi po keturias. 29 min. A.Baynesas prasižengė penktą kartą ir aikštę paliko visam laikui.

Po trijų kėlinių "Lietuvos ryto" padėtis beviltiška - 75:50.

Ketvirtasis kėlinys. R.Kurtinaitis greitai buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes "Olympiakos" pranašumas vis didėjo. Tai nepadėjo. 34 min. šeimininkų pranašumas pasiekė 30 taškų - 86:56.  Vilniaus krepšininkai atrodė neatpažįstami ir praradę kovos dvasią.

P.Giannakis paskutiniajame ketvirtyje į aikštę net nebeleido L.Kleizos. Jo auklėtiniai nugalėjo 97:73.

Rezultatyviausieji žaidėjai. "Lietuvos rytas": M.Bjelica 16, A.Jomantas 15, S.Babrauskas 12, B.Popovičius 9, M.Gecevičius 7, D.Borovnjakas 6, D.Zavackas ir A.Baynesas - po 4.

"Olympiakos": L.Kleiza 20, J.Childressas 18, M.Teodosičius 12, K.Waferis ir P.Vasilopoulos - po 9, T.Papaloukas 7, S.Schortsanitis, P.Beverly ir N.Vujčičius - po 6, Y.Halperinas 3, K.Papanikolau 1.

Statistika. Dvitaškiai: "Lietuvos rytas" - 20/42 (47 proc.) ir "Olympiakos" - 26/38 (68), tritaškiai: 7/18 (38) ir 9/17 (52), baudos: 12/15 (80) ir 18/26 (69), atkovota kamuolių - 26 ir 27, perimta - 10 ir 17, klaidų 24 ir 20.

Šiame straipsnyje: EurolygaLietuvos rytas