„Lietuvos rytas" nugalėjo ASK

SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) lyderis Vilniaus „Lietuvos rytas" atkeršijo Rygos ASK komandai už pralaimėjimą (76:79) Lietuvoje. Nors pirmasis kėlinukas „Lietuvos rytui" klostėsi itin sunkiai, lietuviai sutriuškino varžovus 108:87 (29:35, 29:6, 26:15, 24:21), skelbia krepsinis.net.

Šeimininkai aktyviai pradėjo rungtynes ir po U.Helmanio tritaškio turėjo 10 taškų persvarą 14:4. Aikštelėje pasirodęs A.Jomantas pataikė tritaškį, bet A.Mažutis atsakė tuo pačiu ir dviženklis skirtumas išliko (25:13). Latviai buvo padidinę persvarą iki 14 taškų (29:15), bet M.Lukauskis pataikė du tritaškius iš eilės, ir skirtumas kiek sumažėjo (21:29). Kėlinuko pabaigoje vilniečiai dar sykį spurtavo, ir po pirmojo kėlinuko ekipas skyrė 6 taškai - 29:35.

Antrajame kėlinuke vilniečiai tęsė sėkmingą pasirodymą ir po D.Zavacko tolimo metimo bei dviejų baudos metimų „Lietuvos rytas" išsiveržė į priekį - 42:39. Lietuvos klubas kur kas sėkmingiau gynėsi ir taikliau atakavo krepšį, todėl skirtumas didėjo. Paskutinę minutę Ch.Eidsonas padidino „Lietuvos ryto" pranašumą iki dviženklio. Po dviejų kėlinukų „Lietuvos rytas" jau pirmavo 17 taškų skirtumu - 58:41.

Po didžiosios pertraukos situacija nesikeitė. „Ant bangos" žaidę „Lietuvos ryto" krepšininkai didino persvarą ir spurtavę 12:0 pirmavo 29 taškų skirtumu - 70:41. Nors M.Gecevičius buvo nubaustas nesportine pražanga triuškinantis skirtumas nemažėjo (77:52). Kėlinuko pabaigoje ASK krepšininkams pavyko surengti keletą sėkmingų atakų bei sumažinti deficitą iki 18 taškų 66:84.

Ketvirtajame kėlinuke latviai nenuleido rankų. B.Šundovo tritaškis sumažino latvių atsilikimą iki 14 taškų, o B.Milisavljevičius buvo nubaustas technine pražanga. Tačiau vilniečiai neleido varžovams dar labiau mažinti skirtumo, o kelis sykius apsigynę ir sėkmingai užpuolę susigrąžino triuškinantį pranašumą - 97:76. „Lietuvos rytas" iškovojo triuškinančią pergalę.

„Lietuvos rytas": A.Jomantas 18 (6 rez. perd.), M.Petravičius 13 (10 atk. kam.), D.Zavackas, M.Lukauskis ir M.Anisimovas - po 12, M.Bjelica 11.

ASK: B.Sundovas 24, D.Bertanis 16, E.Kalve 14 (7 atk. kam.), A.Mažutis 10 (8 rez. perd., 3 per. kam.).

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasASK