„Lietuvos rytas“ laimėjo LKL ketvirtfinalio seriją

Vilniaus „Lietuvos rytas“ tapo pirmuoju „Kalnapilio - Lietuvos krepšinio lygos (LKL)“ čempionato pusfinalio dalyviu.

Antrose ketvirtfinalio rungtynėse „Lietuvos rytas“ 89:61 nugalėjo to paties miesto „Perlo“ ekipą ir laimėjęs seriją iki dviejų pergalių 2:0 pateko į pusfinalį.

„Lietuvos rytas“ šiose rungtynėse žaidė be Artūro Jomanto, Arono Bayneso, Igorio Miloševičiaus ir Milko Bjelicos.

Pirmajame kėlinuke „Lietuvos rytas“ visą laiką buvo priekyje, tačiau LKL čempionų persvara nebuvo labai didelė. Įpusėjus ketivirčiui, po Kenano Bajramovičiaus dvitaškio, „Lietuvos rytas“ pirmavo 11:4. Netrukus Donatas Zavackas dar labiau padidino atotrūkį (13:4). Iki kėlinuko pabaigos svečių teisėmis žaidę „Lietuvos ryto“ krepšininkai išlaikė iniciatyvą savo rankose - 20:12.

Antrajame kėlinuke vaizdas aikštėje nesikeitė. „Lietuvos rytas“ toliau kontroliavo situaciją aikštėje ir sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes komandas skyrė 10 taškų. Įpusėjus ketvirčiui svečiai buvo priekyje 31:20. Tiesa, LKL čempionams dar labiau atitrūkti nepavyko, jaunieji „Perlo“ krepšininkai neleido įsibėgėti varžovams ir prasidėjus didžiajai pertraukai turėjo 13 taškų deficitą - 42:29.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos ryto“ pranašumas dar labiau išryškėjo. Sužaidus tris minutes, sąlyginiai svečiai jau pirmavo 19 taškų skirtumu - 50:31. Įpusėjus ketivrčiui „Lietuvos ryto“ krepšininkai išlaikė triuškinančią persvarą (54:31), o jaunieji „Perlo“ atstovai niekaip nerado priešnuodžių aktyviam „Lietuvos ryto“ puolimui. Trečiasis kėlinukas praktiškai išsprendė šių rungtynių likimą - 65:38.

Paskutinis kėlinukas buvo tik formalumas. „Lietuvos rytas“ be didesnių problemų užbaigė rungtynes ir, sutriuškinęs „Perlo“ krepšininkus, pateko į LKL pusfinalį. „Lietuvos ryto“ varžovas pusfinalyje bus „Juventus - Neptūnas“ poros laimėtojas.

„Perlas“ - „Lietuvos rytas: 61:89 (12:20, 17:22, 9:23, 23:24). „Perlui“ daugiausia taškų pelnė: E.Bendžius 13, L.Brazdauskis 11, S.Kulvietis 10/”Lietuvos rytui”: K.Bajramovičius 17, S.Buterlevičius 16, J.Valančiūnas 15.