„Lietuvos rytas“ ir Vieningosios lygos čempionate lieka be pergalių

Antrąją nesėkmę iš eilės VTB Vieningosios lygos B grupėje patyrė Vilniaus "Lietuvos ryto" klubas, kuris namuose 85:87 (23:25, 28:21, 13:23, 21:18) nusileido antrąją pergalę iš eilės iškovojusiai Kazanės "Unics" ekipai.

Rungtynių pradžia kiek sėkmingiau susiklostė "Unics" klubui, kuris išsiveržė į priekį - 5:0. Vilniečiai neketino lengvai paleisti varžovų ir išlyginę rezultatą (10:10), čia pat jį persvėrė savo naudai - 12:10. M.Popovičiaus pastangomis svečiai sugebėjo susigrąžinti persvarą - 18:15. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei rusai pirmavo 23:19, bet M.Gecevičiaus 4 taškai iš eilės atstatė pusiausvyrą - 23:23. Visgi Z.Pašutinas ketvirtį užbaigė dvitaškiu, taip išvesdamas savo komandą į priekį - 25:23.

Antrąjį ketvirtį sėkmingai pradėjo "Lietuvos ryto" krepšininkai, kurie po spurto 6:0 išsiveržė į priekį - 29:25. M.Gecevičiaus pastangomis vilniečiai toliau tolo nuo savo persekiotojų ir likus rungtyniauti 3 minutes skirtumas tarp komandų pirmą kartą tapo dviženklis - 48:37. Svečiai neleido varžovams toliau bėgti į priekį ir prasidėjus paskutinei minutei spurto 5:0 sugebėjo sumažinti deficitą iki 5 taškų (51:46), kuris išliko ir sužaidus pusę rungtynių./

Po didžiosios pertraukos "Unics" krepšininkai tęsė savo spurtą. Sužaidus 4 minutes rezultatas tapo lygus (55:55), o netrukus rusai jau buvo priekyje - 60:57. "Lietuvos ryto" negelbėjo ir minutės pertraukėlė, nes Rusijos klubo amerikiečių duetas padidino atotrūkį jau iki 7 taškų - 64:57. Baigiantis kėliniui sostinės ekipos padėtis buvo dar blogesnė (69:61), tačiau paskutinę sekundę A.Jomantas pataikė sudėtingą tritaškį ir taip kiek pagerino savo komandos padėtį - 64:69.

Supratę, kad trauktis nebėra kur, vilniečiai lemiamą mačo atkarpą pradėjo galingai. Po spurto 9:2, pranašumas buvo jau „Lietuvos ryto“ pusėje – 73:71. Prabėgus beveik 4 minutės technine pražanga buvo nubaustas šeimininkų atsarginis žaidėjų suolelis. Tuo pasinaudoję „Unics“ kiek atitrūko – 76:73. Didelių pastangų dėka LKL čempionai vėl išsiveržė į priekį – 77:76. Čia pat J. Pašutijo auklėtiniai laimėjo atkarpą 7:0 (83:77) bei likus pusantros minutės privertė A. Trifunovičių prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos B. Newley realizavo baudos metimus (79:83) bei iš kart perėmė kamuolį, tačiau išnaudoti šios progos nesugebėjo. Prasidėjus paskutinei minutei R. Minardas pataikė sudėtingą metimą – 85:79. Likus 19 sekundžių M. Gecevičiaus išprovokavo varžovo pražangą ir stojo mesti dviejų baudų. Gynėjo ranka sudrebėjo – tikslus vienas metimas – 82:85. Likus 10 sekundžių M. Lampe sumetė abu baudos metimus (87:82), taip įvirtindamas savo komandos pergalę.

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasVTB