Lietuvos plaukimo čempionate pasiektas dar vienas rekordas

Baigėsi tris dienas trukęs Lietuvos plaukimo žiemos čempionatas.

Trečiąją varžybų dieną taip pat neapsieita be rekordų. Panevėžio „Žemynos“ auklėtinis Danas Rapšys 200 m nugara nuotolyje sugaišo 1 minutę 58,98 sekundės ir pagerino pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą.

100 m laisvu stiliumi nuotolį laimėjo Vaiva Gimbutytė (57,44 sek.) ir Povilas Strazdas (51,47 sek.).

200 m nugara nepralenkiama buvo Ugnė Mažutaitytė (2:19,64 min.)

100 m krūtine laimėjo Urtė Kazakevičiūtė (1:12,28 min.) ir Giedrius Titenis (1:01,52 min.).

50 m peteliške varžybų nugalėtojais tapo Giedrė Grigonytė (28,44 sek.) ir Deividas Margevičius (24,74 sek.).

800 m laisvu stiliumi nugalėjo Guoda Jonelytė (9:31,20 min.), o vyrų 1500 m distancijoje nerpalenkiamas buvo Grantas Dapkus (16:31,03 min.).

Kombinuotas estafetes 4 po 100 m laimėjo Kauno plaukimo mokyklos moterų bei vyrų pirmosios komandos.

Pasibaigus varžyboms apdovanoti geriausi Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybių plaukikai. Jais tapo:

Moterys:
1. Jūratė Ščerbinskaitė      400 m l. st.      4:19,32      784 tšk.
2. Vaiva Gimbutytė           100 m l. st.        57,44      744 tšk.
3. Dovilė Mikoliūnaitė        50 m krūtine       33,05      733 tšk.
Vyrai:
1. Giedrius Titenis          100 m krūtine     1:01,52      863 tšk.
2. Danas Rapšys              200 m nugara      1:58,98      832 tšk.
3. Vaidotas Blažys           100 m krūtine     1:02,93      806 tšk.

Komandų įskaitoje nugalėjo Kauno plaukimo mokykla iškovojus 34 medalius (14 aukso, 11 sidabro, 9 bronzos). Antroje vietoje liko Kauno centro sporto mokykla - 25 medaliai (7 aukso, 8 sidabro ir 10 bronzos). Trečiąją vietą užėmė Panevėžio „Žemynos“ plaukikai - 19 medalių (6 aukso, 9 sidabro, 4 bronzos medaliai).

20 medalių iškovojusi Vilniaus vandens sporto mokykla liko ketvirtoje vietoje (6 aukso, 6 sidabro ir 8 bronzos medaliai).

Komandų vietos suskirstytos pagal daugiau iškovotų aukso medalių. Esant vienodam aukso medalių skaičiui, pagal sidabro medalius.

Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės įtrauktos į pasaulio čempionato kvalifikacinių varžybų sąrašą. Žemiau pateikiami plaukikai, šiose varžybose, įvykdę normatyvus dalyvauti pasaulio plaukimo čempionate Barselonoje: