Lietuvos plaukikai varžėsi Europos čempionato finale ir gerino rekordus

Sekmadienį Turkijoje pasibaigusiose Europos plaukimo pirmenybėse (25 m ilgio baseine) vyrų 100 m rungties kompleksiniu būdu finale penktas finišavo Vytautas Janušaitis - 52,50 sekundės.

Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis aplenkė varžovus iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos, Turkijos bei Ispanijos.

Europos čempionu šioje rungtyje tapo kroatas Duje Draganja (51,20 sek.), aplenkęs rusą Sergejų Fesikovą (51,29 sek.) bei slovėną Peterį Mankocą (51,52 sek.).

Vienintelį čempionato - sidabro - medalį V.Janušaitis ketvirtadienį iškovojo 200 m rungtyje kompleksiniu būdu. Finale jis distanciją įveikė per 1 min. 52,22 sek. bei pasiekė naują šalies rekordą. Šis rezultatas buvo 0,63 geresnis nei iki šiol buvęs Europos rekordas. Pirmąją pirmenybių dieną V.Janušaitis pralaimėjo tik austrui Markusui Roganui (1:51,72) kuris ir tapo naujuoju Europos čempionu bei Senojo žemyno rekordininku.

Sekmadienį Europos plaukimo pirmenybėse (25 m ilgio baseine) aštuntąją vietą vyrų estafetės - 4 po 50 m laisvuoju stiliumi - finale užėmė Lietuvos rinktinė.

Mindaugas Sadauskas, Giedrius Titenis, Paulius Viktoravičius ir Vytautas Janušaitis distancijoje sugaišo 1 minutę 25,99 sekundės bei antrą kartą per vieną dieną pasiekė naują šalies rekordą.

Dešimties komandų finale lietuviams pavyko aplenkti Danijos (1:27,25) bei Švedijos (1:26,77) ekipas.

Vyrų estafetės 4 po 50 m laisvuoju stiliumi auksas Stambule atiteko Prancūzijai (1:22,96), finale aplenkusiai Kroatijos (1:23,18) bei Italijos (1:23,64) plaukikus.