Lietuvos olimpiečių pasiekimai Pekine

Į olimpines žaidynes Pekine vyko rekordinis Lietuvos sportininkų skaičius - 71 (59 individualių sporto šakų atstovai ir 12 krepšininkų), kurie varžėsi 16-oje sporto šakų.

Iš viso šalies olimpinę rinktinę kartu su treneriais, medikais ir vadovais sudarė apie 120 asmenų.

Žaidynėse teisėjavo ir trys Lietuvos arbitrai: Sigita Mackonienė (meninė gimnastika), Zigmantas Raudonius (baidarių ir kanojų irklavimas) bei Romualdas Brazauskas (krepšinis).

1992 m. Barselonos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 46 Lietuvos sportininkai, 1996 m. Atlantos olimpinėse žaidynėse - 60, 2000 m. Sidnėjuje - 61, o 2004 m. Atėnuose - 64.

Po nepriklausomybės atgavimo Lietuvos sportininkai olimpinėse žaidynėse yra iškovoję 4 aukso, 4 sidabro ir 8 bronzos medalius.

Daugiausia medalių yra laimėję disko metikai - 3 aukso ir vieną bronzos - bei krepšininkai - 3 bronzos. 

2008 metų Lietuvos olimpinė rinktinės rezultatai Pekino olimpiadoje: 

Badmintonas 

Kęstutis Navickas (24 m.) ir Akvilė Stapušaitytė (22 m.) Lietuvai olimpiadoje atstovavo pirmąkart. Abu startavo vienetų varžybose. 

Kęstutis Navickas olimpiados aštuntfinalyje nusileido Malaizijos atstovui Chongui Wei Lee ir baigė pasirodymą olimpiadoje. 24-erių metų lietuvis varžovui pralaimėjo rezultatu 0-2 (5-21, 7-21). Mačas truko 26 min. Lietuvis pateko tarp 16 stipriausių olimpiados badmintonininkų.

Pekine jam buvo planuojamos 9-16 vietos.

Akvilė Stapušaitytė moterų vienetų varžybų šešioliktfinalyje 0:2 (6:21, 8:21) pralaimėjo Europos vicečempionei danei Tinei Rasmussen.

Buvo tikėtasi, kad Pekine ji užims 24-32 vietas. 

Baidarių ir kanojų irklavimas 

Baidairių irkluotojams Egidijui Balčiūnui (33 m.) ir Alvydui Duonėlai (32 m.) Pekino olimpinės žaidynės - trečiosios karjeroje. Jie rungėsi dvejetų varžybose, 500 m distancijoje. 

Baidarininkai pasiekė pusfinalį, kuriame distanciją įveikė per 1 min. 32,887 sek. ir savo plaukime finišavo penkti iš devynių komandų. Į finalą pateko trys greičiausios irkluotojų poros. Nuo trečiojoje pozicijoje likusio ir paskutiniu finalininku tapusio Danijos dueto lietuviai atsiliko 1,091 sekundės. Pekine iš jų tikėtasi 2-6 vietų.

Kanojų irkluotojai Tomas Gadeikis (24 m.) ir Raimundas Labuckas (24 m.) debiutavo olimpinėse žaidynėse. Jie dalyvavo dvejetų varžybose, 500 m distancijos rungtyje. Lietuvos kanojininkai, taip pat pasiekė pusfinalį, kuriame distanciją įveikė per 1 min. 43,299 sek. ir savo plaukime finišavo ketvirti iš devynių komandų. Lietuviams iki finalo pritrūko vos 0,378 sek.

Olimpiadoje, tikėtasi, kad kanojininkai užims 6-12 vietas. 

Buriavimas

Gintarei Volungevičiūtei (25 m.), besivaržančiai „Laser-radial" klasėje, Pekino olimpiada buvo pirmoji. 

Geltonojoje jūroje vykusioje buriavimo olimpinėje regatoje G.Volungevičiūtė finaliniame plaukime "Laser Radial" klasės varžybose iškovojo sidabro medalį. Finaliniame plaukime žaidynių debiutantė G.Volungevičiūtė finišavo pirma, bet bendroje įskaitoje surinkusi 42 baudos taškus liko antra.

Pekine iš jos tikėtasi 3-8 vietų. 

Boksas 

Jaroslavui Jakšto (28 m., svorio kategorija - +91 kg) žaidynės Pekine buvo antrosios. Atėnuose jis buvo 5-tas. Šiemet Pekine iš jo tikėtasi 3-5 vietas.

Jaroslavui Jakšto nepavyko iškovoti Pekino olimpinių žaidynių medalio. Ketvirtfinalyje jau po pirmojo raundo dėl traumos jis atsisakė tęsti kovą su britu Davidu Price`u ir, kaip ir prieš ketverius metus Atėnuose, liko penktas. Pirmajame raunde, kurį J. Jakšto pralaimėjo 1:3, Lietuvos boksininkui buvo stipriai sumušta koja ir jis nebegalėjo tęsti kovos.

Egidijus Kavaliauskas (20 m, svorio kat. - 64 kg) šios žaidynės - pirmosios karjeroje. Pagrindiniai pasiekimai - 2 Europos jaunių čempionato bronzos medaliai. Tikėtasi, kad Pekine jis užims 17-24 vietas.

Egidijus Kavaliauskas pralaimėjo pirmąją kovą. Šešioliktfinalyje jis 2:13 nusileido Prancūzijos boksininkui  Alexisui Vastine‘ui.

Daugirdas Šemiotas (25 m., svorio kat. - 81 kg) olimpiadoje taip pat dalyvavo pirmąkart. Aukščiausias jo pasiekimas - pasaulio čempiono bronza. Tikslas Pekine - 8-9 vietos.

Daugirdas Šemiotas pralaimėjo jau pirmąją kovą olimpiniame ringe. Lietuvis šešioliktfinalyje 3:11 nusileido Kazachstano atstovui Jerkebulanui Šinalijevui. 

Dviračių sportas 

Moterų dviračių plento varžybose Lietuvai atstovavo Edita Pučinskaitė (32 m.), Jolanta Polikevičiūtė (37 m.) ir Modesta Vžesniauskaitė (24 m.). E. Pučinskaitei Pekino olimpiada trečioji, J. Polikevičiūtei - ketvirtoji, o M. Vžesniauskaitei - pirmasis pasirodymas svarbiausiame pasaulio sporto renginyje.

Komandos lyderė E. Pučinskaitė, kuriai keliamas tikslas užimti 3-8 vietas, dalyvavo ir atskiro starto, ir grupinėse lenktynėse. Komandos draugės - tik grupinėse. Pagrindinis jų uždavinys buvo padėti E. Pučinskaitei taupyti jėgas kovai kalnuose.

Grupinėse plento lenktynėse Edita Pučinskaitė užėmė devintąją vietą, nuo čempionės atsilikusi 21 sekunde. Vienuoliktą vietą užėmė Jolanta Polikevičiūtė, kuri taip pat atsiliko 21 sekunde. Modesta Vžesniauskaitė užėmė 27 vietą, nuo nugalėtojos atsilikusi 53 sekundėmis.

E. Pučinskaitė grupinėse dviračių varžybose (plentas) buvo devinta.

Dainius Kairelis (28 m.) Pekino olimpiadoje startavo pirmą kartą, tuo metu Ignatas Konovalovas (22 m.) - antrą. Abu jie dalyvavo vyrų plento grupinėse lenktynėse. Čia jiems buvo keliamas tikslas užimti 20-30 vietas.

I.Konovalovas vyrų plento grupinėse lenktynėse finišavo 29-tas, o D.Kairelis - 74-tas.

Treko varžybose Lietuvai atstovavo trys sportininkės. Sprinto rungtyje - Simona Krupeckaitė (25 m.), 3 km persekiojimo lenktynėse - Vilija Sereikaitė (21 m.), grupinėse lenktynėse ir lenktynėse dėl taškų - Svetlana Pauliukaitė (23 m.). Tik S. Krupeckaitei šios žaidynės buvo antrosios, kitoms sportininkėms - debiutas.

Simona Krupeckaitė dviračių treko moterų sprinto varžybose užėmė aštuntąją vietą.

Važiavime dėl 5-8 vietų 25-erių metų lietuvė finišavo pirma ir pralenkė savo varžoves iš Baltarusijos, Prancūzijos bei JAV. Vis dėl to, dėl taisyklių pažeidimo S.Krupeckaitė klasifikuota tik aštunta. Spurtuodama Lietuvos dviratininkė išvažiavo už vidinės treko linijos ir taip pažeidė taisykles. Iš S. Krupeckaitės buvo tikimasi 3-6 vietų. 

Dviratininkių varžybose treke 21-erių metų Vilijai Sereikaitei nepavyko patekti į asmeninių moterų persekiojimo lenktynių pirmąjį ketvertuką.

V.Sereikaitė ketvirtfinalyje 3000 m distanciją įveikė per 3 min. 36,808 sek. ir nusileido ukrainietei Lesiai Kalitovskai (3 min. 31,785 sek.), kuri toliau tęsė kovą dėl bronzos su naujazelandiete Alison Shanks (3 min. 32,478 sek.).

Lietuvės laikas bendroje įskaitoje buvo šeštas, tarp aštuonių ketvirtfinalio dalyvių. V. Sereikaitei planuotos 6-10 vietos.

Svetlana Pauliukaitė dalyvavo dviračių treko grupinėse lenktynėse ir lenktynėse dėl taškų užėmė 12-tą vietą. S. Pauliukaitei, startavusiai dvejose rungtyse, buvo planuojamos 8-12 ir 10-16 vietos. 

Dziudo

Albertas Techovas (28 m.) į olimpiadą vyko antrą kartą.

Dziudo imtynininkas- pirmasis Lietuvos atstovas baigęs pasirodymą Pekino olimpinėse žaidynėse. Vietą dešimtuke planavęs sportininkas pralaimėjo jau pirmąją kovą dziudo pasaulyje mažai žinomam Javierui Antonio Guedezui Sanchezui iš Venesuelos.

Pekine iš A. Techovo tikėtasi 7-9 vietų. 

Sportinė gimnastika

Jelena Zanevskaja (21 m.) olimpinių žaidynių debiutantė. Pekine gimnastė varžėsi daugiakovės rungtyje. Jai Lietuvos tautinis olimpinis komitetas prognozavo 36-42 vietas.

J.Zanevskaja daugiakovėje surinko 53,950 balo ir užėmė 14 vietą tarp 44 varžybas baigusių sportininkių. Galutinėje įskaitoje Lietuvos gimnastė liko 54-ta. 

Imtynės 

Mindaugas Ežerskis (31 m., svorio kategorija - iki 96 kg) vyko jau į trečias olimpines žaidynes.

Sėkmingai startavęs planetos vicečempionas Mindaugas Ežerskis suklupo ketvirtfinalyje. Pirmoje kovoje M. Ežerskis po atkaklios kovos 3:1 (taškai 3:4) palaužė pasaulio pirmenybių bronzos medalininko Ghasemo Rezaei iš Irano pasipriešinimą, aštuntfinalyje lietuvis 7:4 nugalėjo Atėnų olimpiados bonzos medalio laimėtoją bei 2002 metų planetos čempioną turką Mehmetą Ozalą, o ketvirtfinalyje 0:9 pralaimėjo šių metų Europos čempionui Aslanbekui Chuštovui iš Rusijos, kuris pateko į finalą ir suteikė lietuviui galimybę siekti bronzos, tačiau tolimesnė jo kova su Kazachstano atstovu Asketu Mambetovu buvo nesėkminga. Lietuvis galutinėje įskaitoje užėmė 7 vietą.

Iš M.Ežerskio tikėtasi 1-8 vietų.

1-8 vietų buvo laukiama ir iš Valdemaro Venckaičio (24 m., svorio kat. - iki 74 kg), olimpiadoje dalyvaujančio pirmąkart.

Graikų romėnų imtynių aštuntfinalyje V. Venckaičiui svorio kategorijoje iki 74 kg nepavyko įveikti Peru atstovo Sixto Barreros.  

Pasak trenerio Ruslano Vartanovo, prieš Peru sportininką lietuvis turėjo laimėti, nes esą tokie varžovai jam įveikiami. Po V.Venckaičio kovos treneris tvirtino, jog „Valdemaras išėjo ant kilimo tarsi miegodamas". Beje, imtynininkas prasitarė, kad trečiajame kėlinuke jam ėmė skaudėti ranką.

Bendroje įskaitoje V.Venckaitis užėmė 14-tą vietą.

Mindaugas Mizgaitis (29 m., svorio kat. - 120 kg) olimpiadoje dalyvavo antrąkart. Pekine jam buvo planuojamos 3-8 vietos.

Mindaugas Mizgaitis graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 120 kg iškovojo bronzos medalį. Tai buvo pirmasis Lietuvos sportininkų Pekine iškovotas medalis.

29-erių metų lietuvis kovoje dėl bronzos 3:1 nugalėjo Prancūzijos atstovą Janiką Ščepaniaką.

Aštuntfinalyje be didesnio vargo 5:0 susitvarkęs su turku Riza Kayaalpu lietuvis ketvirtfinalyje 1:5 nusileido olimpinio čempiono titulą praradusiam Chasanui Barojevui iš Rusijos, tačiau paguodos turnyro antrajame rate 4:3 įveikė Masoudą Hashemą Zadehu iš Irano.

Aleksandras Kazakevičius (22 m., svorio kat. - iki 66 kg) į šalies olimpinę rinktinę pateko pirmą kartą. Uždavinys šioje olimpiadoje buvo užimti 5-10 vietas.

Deja, atrankos varžybose A. Kazakevičius pralaimėjo baltarusiui Michailui Semionovui ir baigė savo pasirodymą Pekino olimpiadoje, užimdamas 15-tą vietą. 

Irklavimas

Varžybos Pekine Mindaugui Griškoniui (22 m.) buvo debiutas olimpinėse žaidynėse.

Lietuvos irkluotojas Mindaugas Griškonis vyrų vienviečių valčių mažajame finale, dėl 7-12 vietų, savo plaukime finišavo antras, o bendroje įskaitoje užėmė 8 vietą.

22-ejų metų lietuvis 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 9,23 sek. ir 1,41 sek. atsiliko nuo septintosios vietos nugalėtojo vokiečio Marcelio Hakerio (7 min. 7,82 sek.).

Tikėtasi, kad jis užims 8-16 vietas. 

Krepšinis

Lietuvos krepšinio rinktinė olimpinėse žaidynėse rungtyniavo ketvirtą kartą. Barselonoje, Atlantoje ir Sidnėjuje krepšininkai iškovojo bronzą, o Atėnuose liko 4-ti.

Pekine lietuviai kovojo dėl bronzos, tačiau 75:87 pralaimėjo argentiniečiams ir užėmė ketvirtą vietą.

Rinktinei buvo keliamas tikslas iškovoti 1 - 4 vietas. 

Lengvoji atletika 

Disko metikui Virgilijui Aleknai (36 m.) Pekino olimpiada - ketvirtoji. Dvejose iš jų jis tapo olimpiniu čempionu. V. Alekna dukart yra iškovojęs ir pasaulio čempionato auksą, vienąkart - sidabrą. Pekine jam buvo keliamas tikslas iškovoti 1-3 vietas.

Virgilijus Alekna dalyvavo Pekino olimpinių žaidynių disko metimo finale iškovojo bronzos medalį.

V.Alekna iš dvylikos finalininkų užėmė 3 vietą. Lietuvis įrankį toliausiai nusviedė 67 metrus 79 cm. Tokį rezultatą sportininkas pasiekė ketvirtuoju bandymu.

Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse Lietuvai disko metimo rungtyje atstovavo ir moteris - Lietuvos čempionė Zinaida Sendriūtė (23 m.).

Zinaida Sendriūtė užėmė 33-iąją vietą tarp 37-ių varžovių ir į finalą nepateko. Z. Sendriūtė savo - B grupėje - diską nusviedė 54 metrus 81 centimetrą.

Iš jos tikėtasi 20-30 vietų.

Septynkovininkei Austrai Skujytei (29 m.) tai buvo jau trečioji olimpiada. Atėnuose ji iškovojo sidabrą. Jai šiose žaidynėse buvo planuotos 3-8 vietos.
Kartu su A. Skujyte Pekine startavo ir Viktorija Žemaitytė (23 m.), kuriai ši olimpiada pirmoji. Jai buvo keliamas kuklesnis uždavinys nei Austrai Skujytei - 8-16 vietos.

Antrąją lengvosios atletikos varžybų dieną, vyko septynkovės varžybos šuolių į tolį sektoriuje. Ir Austros Skujytės, ir Viktorijos Žemaitytės visi trys bandymai buvo nesėkmingi. Pagal taisykles, jeigu už vieną septynkovės rungtį neskiriama taškų, toliau septynkovininkės kovos tęsti nebegali.

Maratono bėgikė Živilė Balčiūnaitė (29 m.) vyko į antrąją savo olimpiadą.

Živilė Balčiūnaitė, 42 km 195 m įveikė per 2 valandas 29 minutes bei 33 sekundes. Lietuvė net 25 kilometrus bėgo lyderių grupėje, tačiau vėliau atsiliko ir finišavo 11-ta.

Pekine jai buvo keliamas tikslas užimti 6-12 vietas.

Maratoną bėgo ir Rasa Drazdauskaitė (27 m.), kuri olimpinėse žaidynėse pasirodė pirmą kartą. Jos rezultatas 37-ta vieta (2 val. 35 min.09 sek.).

Pekine iš jos tikėtasi 20-30 vietų.

Šuolių į aukštį rungtyje Lietuvai atstovavo šalies čempionė Karina Vnukova (23 m.).

Lietuvės pasiektas rezultatas 1,85 m. K.Vnukova bandė peršokti aukščiau pakeltą kartelę (1,89 m), tačiau visi trys bandymai buvo nesėkmingi, todėl ji nepateko į finalą.

Bendroje įskaitoje Lietuvos atstovė iš 31 sportininkės užėmė 23 vietą.

50 km sportinio ėjimo rungtyje startavo broliai dvyniai Donatas ir Darius Škarnuliai (30 m.) bei Tadas Šuškevičius (23 m.). Visiems trims ši olimpiada - pirmoji. Lietuvos čempionui, tarptautinių varžybų prizininkui Donatui Škarnuliui buvo planuojamos 8-16 vietos. Iš Dariaus Škarnulio bei T. Šuškevičiaus tikėtasi 20-30 vietų.

Pekine 50 km sportinio ėjimo rungtyje 32-ąją vietą tarp 47 finišavusių sportininkų (startavo 61) užėmė Tadas Šuškevičius, distanciją nužingsniavęs per 4 valandas 2 minutes ir 45 sekundes.

Donatas Škarnulis nebaigė distancijos, o jo brolis Darius buvo diskvalifikuotas.

20 km sportinio ėjimo rungtyje pasirodys Marius Žiūkas (23 m.). Pirmose olimpinėse žaidynėse jam buvo planuojamos 20-30 vietos.

Marius Žiukas distanciją įveikė per 1 valandą 25 minutes 36 sekundes ir užėmė 35-ą vietą tarp 49-ių finišavusių atletų.

Rasa Troup (31 m.) Pekine startavo 3 km bėgimo su kliūtimis rungtyje. Lietuvos čempionei, tarptautinių varžybų prizininkei pirmosiose olimpinėse žaidynėse buvo keliamas tikslas iškovoti 16-24 vietas.

Pekine Rasa Troup net 14,01 sekundės pagerino Lietuvos rekordą, tačiau į olimpinių žaidynių finalą nepateko. R. Troup nuotolį nubėgo per 9 minutes 30,21 sekundės ir užėmė aštuntą vietą trečiajame atrankos bėgime, o bendroje įskaitoje liko devyniolikta tarp 47-ių finišavusių (startavo 51) atlečių.

Į ketvirtąją olimpiadą vykusi Sonata Milušauskaitė (34 m.) ir Kristina Saltanovič (33 m.), kuriai šios žaidynės - trečiosios, varžėsi 20 km sportinio ėjimo rungtyje.

Šešioliktąją vietą Pekino vasaros olimpinių žaidynių moterų 20 km sportinio ėjimo rungtyje tarp 43 finišavusių dalyvių užėmė Sonata Milušauskaitė, pagerinusi Lietuvos rekordą - 1 valanda 30 minučių ir 26 sekundės.

Sportininkė pakartojo geriausią iki šiol Lietuvos ėjikių pasiekimą olimpinėse žaidynėse - šešiolikta 2000 metais Sidnėjuje buvo ir Kristina Saltanovič.

Pekino 20 km ėjimo olimpinėje trasoje K. Saltanovič rezultatas buvo devynioliktas (1 val. 31 min 3 sek.) bei geriausias jos pasiekimas šiame sezone.

Atletėms Pekine buvo planuojamos 12-18 vietos.

100 m bėgimo rungtyje startavo olimpinių žaidynių debiutantė Lina Grinčikaitė (21 m). Jai Pekine buvo prognozuojamos 18-24 vietos.  

Lina Grinčikaitė moterų 100 m bėgimo rungties pusfinalyje distanciją įveikė per 11,50 sek. ir nepateko į finalą. Bendroje įskaitoje ji užėmė 14 vietą.

800 m bėgimo rungtyje Lietuvai olimpiadoje pirmą kartą atstovavo Eglė Balčiūnaitė (19 m.) ir Vitalijus Kozlovas (21 m.). Tikėtasi, kad E.Balčiūnaitė Pekine užims 18-24 vietas, V. Kozlovas -20-30 vietas.

Eglė Balčiūnaitė pusfinalyje 800 m nubėgo per 2 min. 2,59 sek. ir į finalą nepateko.  

Atrankos varžybose lietuvė distanciją nubėgo per 2 min. 0,15 sek. ir asmenį rezultatą pagerino 0,74 sek. Bendroje įskaitoje ji liko 22-a.

V.Kozlovas distanciją įveikė per 1 min. 48,96 sek. ir savo bėgime finišavo šeštas. Bendroje įskaitoje V.Kozlovas liko 48 iš 58 bėgikų.

Ieties metimo rungtyje Lietuvai olimpiadoje pirmąkart atstovavo Inga Stasiulionytė (27 m.).

Ieties metimo varžybose ji užėmė 32-ąją vietą tarp 54 dalyvių ir nepateko į finalą.

Iš sportininkės tikėtasi 20-30 vietų. 

Plaukimas 

Vytautas Janušaitis (26 m.) vyko į antrąsias savo olimpines žaidynes, kur varžėsi dvejose rungtyse: 200 m kompleksiniu stiliumi ir 100 m nugara.

Vytautas Janušaitis 200 m kompleksinio plaukimo distanciją pusfinalyje įveikė per 2 minutes 0,76 sekundės ir į finalą nepateko. Lietuvis bendroje įskaitoje pusfinalyje liko penkioliktas ir iki finalinio aštuntuko jam pritrūko 1,33 sekundės.

Beje, kaunietis atrankos plaukime distanciją įveikė per 1 min. 59,63 sek. Jis 0,09 sekundės pagerino pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą.

Plaukimo nugara atrankos varžybose V.Janušaitis užėmė 32-ąją vietą ir nepateko į pusfinalį.

V. Janušaičiui Pekine buvo planuojamos 5-8 vietos.

Kitiems plaukikams buvo keliami mažesni uždaviniai. Iš trečioje olimpiadoje dalyvaujančio Rolando Gimbučio (27 m.) tikėtasi 12-16 vietų.

Rolandas Gimbutis dalyvavo vyrų 50 m laisvu stiliumi plaukimo varžybose.

Lietuvis savo plaukime atplaukė paskutinis per 24,36 sek. Pasibaigus šioms varžyboms paaiškėjo, kad lietuvis iš 97 plaukikų užėmė 58 vietą.

50 m laisvu stiliumi rungtyje varžėsi ir Rugilė Mileišytei (20 m.). Olimpinių žaidynių debiutantei buvo prognozuojamos 26-32 vietos.

Lietuvos plaukikė Rugilė Mileišytė užėmė 39-ąją vietą ir nepateko į pusfinalį. Lietuvė nuotolį įveikė per 26,19 sek. Nors mūsiškė laimėjo šeštąjį atrankos plaukimą, ji iš tolesnės kovos dėl medalių buvo priversta pasitraukti.

Antrose savo karjeroje olimpinėse žaidynėse Paulius Viktoravičius (23 m.) plaukė 100 m laisvuoju stiliumi.

Pauliui Viktoravičiui nepavyko pakliūti į Pekino vasaros Olimpinių žaidynių vyrų 100 metrų laisvuoju stiliumi plaukimo varžybų pusfinalį. Atrankoje metų lietuvis tarp 64 sportininkų su vengru Balaszu Makany pasidalijo 28-ąją vietą, distanciją įveikęs per 49,27 sek.

Norint patekti į pusfinalininkų šešioliktuką mūsų šalies atstovui reikėjo plaukti bent 0,72 sek. greičiau.

Pekine iš jo tikėtasi 16-20 vietų.

Saulius Binevičius (29 m.) Pekino olimpiadoje, kurios jam trečiosios, varžėsi 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Plaukikui buvo planuojamos 16-24 vietos.

Atrankos varžybų trečiajame plaukime iš aštuonių S.Binevičius užėmė septintąją vietą. Kaunietis distanciją įveikė per 1 min. 51,80 sek. Bendroje atrankos įskaitoje lietuvis užėmė tik 47-ąją vietą ir nepateko į pusfinalį.

100 m krūtine Pekine plaukė Giedrius Titenis (19 m.), į olimpinę rinktinę patekęs pirmąkart. Olimpiadoje jam prognozuojamos 12-16 vietos.

Giedrius Titenis pusfinalyje užėmė 12-ąją vietą ir nepateko į finalą. 19-metis olimpinių žaidynių debiutantas distanciją įveikė per 1 min. 0,66 sek. ir pirmajame pusfinalio plaukime finišavo septintas.

200 m krūtine plaukė antroje olimpiadoje dalyvavęs Edvinas Dautartas (20 m.) ir joje debiutavusi Raminta Dvariškytė (18 m.). E. Dautartui Pekine buvo planuojamos 24-30 vietos. Iš Lietuvos čempionės R. Dvariškytės tikėtasi 20-30 vietų.

Edvinas Dautartas daugiau nei 2 sekundėm pagerino mūsų šalies rekordą, tačiau to nepakako, kad lietuvis patektų į pusfinalį. Lietuvos sportininkas atrankoje distanciją įveikė per 2 min. 13,11 sek., plaukdamas 2,74 sek. greičiau nei šalies rekordą dar 1980 metais Maskvos olimpiadoje pasiekęs Robertas Žulpa.

Tačiau rekordinis tempas nepadėjo 21-erių E. Dautartui patekti tarp 16 būsimų pusfinalio dalyvių ir jis užėmė 31-ą vietą.

Raminta Dvariškytė. atrankos varžybose distanciją įveikė per 2 min. 33,32 sek. ir tarp 40 sportininkių užėmė 35-ą vietą.

Į antrąją olimpiadą vykęs Rimvydas Šalčius (23 m.) varžėsi 100 m peteliške rungtyje. 

Nors lietuvis savo plaukime finišavo pirmas (52,90 sek.) ir 0,35 sek. pagerino savo paties pasiektą Lietuvos rekordą , tačiau bendroje įskaitoje tarp 65 plaukikų jis užėmė 34 vietą.

Pekine, tikėtasi, jog jis užims 20-26 vietą. 

Sunkioji atletika 

Ramūnui Vyšniauskui (31 m.) ši olimpiada - ketvirtoji. Atėnuose jis buvo 5-tas. Uždavinys Pekine iškovoti 3-6 vietas.

Lietuvos sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas dėl kairiojo peties traumos nebaigė Pekino olimpiados dvikovės varžybų svorio kategorijoje iki 105 kg.

31-erių metų atletui gali būti plyšęs raumuo. R. Vyšniauskui buvo suleista skausmą malšinamųjų vaistų, tačiau jie nesuveikė ir lietuvis nebegalėjo tęsti varžybų.

Rovimo rungtyje surinkęs 180 kg, R.Vyšniauskas užėmė paskutiniąją vietą.

Stūmimo rungtyje Lietuvos sportininkas nedalyvavo. 

Stalo tenisas 

Rūtai Paškauskienei (31 m.) Pekino olimpiada - trečioji. Ankstesnėse ryškių pergalių pasiekti nepavyko. Jai buvo keliama užduotis užimti 17-32 vietas.

Rūta Paškauskienė moterų vienetų stalo teniso antrajame rate pralaimėjo 40-ajai pasaulio raketei vengrei Krisztinai Toth.

99-ąją vietą pasaulyje užimanti lietuvė, po atkaklios kovos (47 min.) pralaimėjo rezultatu 3:4 (11:8, 5:11, 8:11, 6:11, 11:4, 11:6, 3:11) ir pasitraukė iš tolimesnės kovos. 

Šaudymas 

Daina Gudzinevičiūtė (42 m.) vyko į ketvirtąsias savo olimpines žaidynes, kur rungėsi 75 taikinių tranšėjinėje aikštelėje.

Sidnėjaus olimpiadoje ji iškovojo aukso medalį.

Finalo 25 taikinių serijoje D. Gudzinevičiūtė pirmais 10 šūvių numušė 8 lėkštutes, tačiau paskui triskart iš eilės prašovė ir atsiliko nuo varžovių. Susikaupusi Lietuvos sportininkė sugebėjo antrąją 10 šūvių seriją užbaigti 5 tiksliais mėginimais ir po 20 bandymų buvo numušusi 14 taikinių.

Paskutiniais penkiais bandymais mūsų šalies šaulė numušė dar tris lėkštutes ir galutinėje įskaitoje surinko 86 taškus (69 kvalifikacija ir 17 finalas) bei dalijosi trečiąją vietą su dar trimis sportininkėmis: Jelena Struchajeva (Kazachstanas), C. Cogdell ir Yukie Nakayama (Japonija).

Bronzos medalio savininkė sprendėsi po papildomo vieno šūvio. D. Gudzinevičiūtė, J. Struchajeva ir Y. Nakayama nepataikė, o vos lėkštelę kliudžiusi amerikietė išplėšė bronzą.

Sprendžiantis dėl likusių vietų pirmoji taikliai šovė Y. Nakayama - jai ir atiteko ketvirtoji vieta. Mūsų šalies sportininkė paskutiniais dviem mėginimais įveikė kazachstanietę ir iškovojo penktąją vietą. 

Šiuolaikinė penkiakovė

Andrejui Zadneprovskiui (33 m.) Pekino olimpiada - trečioji. Atėnuose jis iškovojo sidabro medalį. Pekine jam buvo keliamas tikslas iškovoti 1-8 vietas.

Tokių vietų tikėtasi ir iš antrąkart į olimpiadą vykusio Edvino Krungolco.

Lietuvos penkiakovininkai Pekine iškovojo du medalius: Edvinas Krungolcas - sidabrą, o Andrejus Zadneprovskis - bronzą.

Paskutinėje rungtyje - 3000 m - bėgime E.Krungolcas finišavo 25-tas (1072 tšk.), o A.Zadneprovskis - 13-tas (1140 tšk.).

Po bėgimo lietuviai bendroje įskaitoje pateko tarp medalininkų. E.Krungolcas iš viso surinkęs 5548 tšk. pelnė sidabrą, o A.Zadneprovskis su 5524 tšk. iškovojo bronzą ir aplenkė 8 taškais aplenkė ketvirtosios vietos laimėtoją kiną Zhenhuą Qianą (5516 tšk.)

Pekine Lietuvai atstovavo ir dvi jaunos penkiakovininkės - Laura Asadauskaitė (24 m.) ir Donata Rimšaitė (20 m.) Joms tai buvo debiutas olimpinėse žaidynėse.

Pekino vasaros olimpinių žaidynių šiuolaikinės penkiakovės moterų turnyre, kuriame dalyvavo 36 sportininkės, Donata Rimšaitė užėmė 13-tą vietą, o Laura Asadauskaitė - 15-tą.

Abiem penkiakovininkėms Pekine buvo planuojamos 12-15 vietos.

Lietuvos olimpinė rinktinė Pekine laimėjo du sidabro ir tris bronzos medalius.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių