Lietuvos moterų krepšinio rinktinė iškovojo pergalę svečiuose

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse šventė antrąją pergalę ir tapo vienvaldėmis A grupės lyderėmis.

Ketvirtadienį lietuvės svečiuose žaidė su Kroatijos rinktine ir nugalėjo 80:72 (22:21, 17:13, 30:24, 11:14).

Lietuvos komandai daugiausia taškų pelnė: Eglė Staknevičienė 20 (7 atkovoti kamuoliai), Sandra Linkevičienė 16 (6 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai), Agnė Abromaitė 14 (7 atkovoti kamuoliai), Gintarė Petronytė 9, Aušra Bimbaitė 8 (5 rezultatyvūs perdavimai).

Lietuvės puikiai pradėjo rungtynes ir pirmavo 8:2, 18:11. Tačiau baigiantis kėliniui aikštės šeimininkės įsibėgėjo ir kova aikštėje išsilygino. Antrajame ketvirtyje kova jau vyko taškas į tašką ir tik jo pabaigoje mūsų šalies rinktinei pavyko įgyti nedidelę persvarą – 39:34.

Lietuvės gerai pradėjo trečiąjį kėlinį ir dar labiau sutvirtino savo pozicijas – 47:39. Tačiau kitą atkarpą jos pralaimėjo 0:6 ir kova vėl beveik prasidėjo iš naujo. 27 min. vėl  trumpas atokvėpis – 58:51, 28 min. persvara pasiekė dviženklį skaičių - 64:53. Po 30 min. lietuvės priekyje – 69:58. Šios persvaros užteko, kad lietuvės įsirašytų antrąją pergalę A grupės lentelėje ir žengtų didelį žingsnį link Europos čempionato finalo turnyro.

Pirmajame A grupės mače Kaune Lietuvos krepšininkės buvo iškovojusios pergalę prieš Olandiją 98:52.

Ketvirtadienį pirmąją pergalę iškovoj Belgijos krepšininkės, namuose 78:73 palaužusios antrą kartą suklupusias itales. Su belgėmis lietuvės rugpjūčio 8 d. Kaune žais trečiąsias grupės rungtynes.

Į kitų metų Europos čempionatą Lenkijoje pateks dvi iš penkių A grupės komandų.