Lietuvos moterų krepšinio A lygos čempione tapo VU komanda

19-ojo Lietuvos moterų krepšinio A lygos (LMKAL) čempionato nugalėtoja tapo Vilniaus universiteto (VU) komanda. Trenerės Loretos Berūkštienės auklėtinės sekmadienį finale Vilniuje 56:51 (16:5, 12:13, 14:13, 14:20) įveikė nugalėtojų titulą gynusias Alytaus RKL krepšininkes.

VU krepšininkės LMKAL čempionėmis tapo antrą kartą. Pirmą kartą jos šiose pirmenybėse triumfavo 2008 metais.

Finale vilnietės 5-ąją min. pirmavo 11:0, o pirmąjį kėlinį laimėjo 16:5. Po dviejų kėlinių VU ekipa pirmavo 28:18, o po trijų – 42:31. 32-ąją min. studentės buvo įgijusios 15 taškų persvarą (46:31).

Nugalėtojų komandai po 12 taškų pelnė Justė Rauluševičiūtė ir Simona Martinkutė, 11 – Gabrielė Liubachonskytė, 10 – Vita Žilinskaitė (13 atk. kam., 4 per. Kam.).

RKL ekipai 13 taškų pelnė Inga Brusokaitė (9 atk. kam.), po 10 – Rasa Montvilienė (13 atk. kam.) ir Akvilė Vitunskaitė (8 atk. kam.).

Bronzos medalius iškovojo Vilniaus „Svajos“ krepšininkės. Jos rungtynėse dėl trečiosios vietos 55:46 (12:17, 14:13, 12:8, 17:8) įveikė 2011-2012 metų sezono vicečempionę Kauno „LSU-Kauno“ ekipą.

Nugalėtojų komandai 17 taškų pelnė Monika Aleksaitė (15 atk. kam.), 13 - Jolanta Vilutytė (10 atk. kam.).

Kauno ekipoje rezultatyviausia buvo Gintarė Jasiunskaitė. Ji surinko 20 taškų, iš jų 16 - per pirmuosius du kėlinius.

Finalo ketverto turnyras buvo surengtas Vilniuje, Mykolo Romerio universiteto sporto salėje.

Naudingiausia finalinio turnyro žaidėja išrinkta V. Žilinskaitė (VU), o į simbolinį penketą pateko S. Martinkutė ir J. Rauluševičiūtė (abi – VU), R. Montvilienė ir I. Brusokaitė (abi – RKL) bei J. Vilutytė („Svaja“). Turnyro Mis pripažinta G. Jasiunskaitė („LSU-Kaunas“).

Pirmajame pusfinalyje šeštadienį VU ekipa 62:54 (24:17, 17:17, 9:12, 12:8) įveikė  „Svajos“ krepšininkes, o antrajame pusfinalyje RKL komanda 61:41 (19:7, 17:4, 16:14, 9:16) nugalėjo Kauno „LSU-Kauno“ krepšininkes.

Sekmadienį surengtą tritaškių metimų konkursą laimėjo Julija Šarkauskaitė („LSU-Kaunas“). Ji finale 15-9 įveikė Martyną Kravčenkaitę (Rokiškio „Rokiškis“). Trečiąją vietą užėmė Justė Rauluševičiūtė (VU).

Konkursą „Mama ir dukra“ laimėjo Rasa Montvilienė su dukra Ugne (RKL). Jos 9:4 įveikė Oksaną Antonovą su dukra Simona („Rokiškis“) ir 14:3 - Dianą Kravčenkienę su dukra Martyna („Rokiškis“). Antrąją vietą užėmė D. Kravčenkienė su dukra Martyna. Jos nugalėjo O. Antonovą su dukra Simona 6:1.

Šiame straipsnyje: Moterų krepšinisLMKAL