Lietuvos krepšinio rinktinė - tarsi Usainas Boltas

"Lietuviai kiekvieną kėlinį žaidžia vis galingiau. Dėl to varžovai neatlaiko", - teigia vienas geriausių šalies krepšinio teisėjų Virginijus Dovidavičius.

Lyg uraganas Izmyro arenoje siaučianti Lietuvos krepšinio rinktinė iš anksto užsitikrino pirmąją vietą pasaulio čempionato D grupėje, rašo sportas.info. Išskyrus pirmąsias rungtynes, kuriose lietuviai įtikinamai įveikė Naująją Zelandiją, kituose trijuose mačuose jie privertė gerbėjus pasinervinti.

Kanadiečiai nuo mūsų šalies komandos buvo nutolę 17 taškų, ispanai - 18, o prancūzai vakar turėjo 15 taškų persvarą. Bet po visų šių dvikovų pergalės dainas traukė Lietuvos krepšinio sirgaliai. Nors Lietuvos rinktinė iš anksto užsitikrino vietą aštuntfinalyje, ji paskutinė sužinos būsimus varžovus. Jais gali tapti Kinijos arba Puerto Riko rinktinės, kovojančios dėl ketvirtosios vietos C grupėje.

Puertorikiečiai ketvirtadienį žaidžia su Dramblio Kaulo Kranto ekipa, kinai - su turkais. Kinijos komandai net pergalė prieš čempionato šeimininkus negarantuotų bilieto į aštuntfinalį, nes ji pralaimėjo tarpusavio mačą Puerto Rikui.

Todėl kinams belieka laukti konkurentų nesėkmės, o patiems sukurti stebuklą - įveikti galingai rungtyniaujančius turkus.

Lietuvos rinktinė grupės varžybas baigs nieko nelemiančiomis rungtynėmis su Libano ekipa. Po jų lietuviai, kaip ir kitos į aštuntfinalį patekusios komandos, kelsis į Stambulą. Ten vyks visi atkrintamųjų varžybų mačai.Iki aštuntfinalio mūsų šalies komanda turės daug laisvo laiko - dėl kelialapio į ketvirtfinalį ji kovos tik antradienį.

Į Lietuvos rinktinę ir jos žaidimą sportas.info pažvelgė žinomo krepšinio teisėjo Virginijaus Dovidavičiaus akimis.

Startas. Rinktinės pasirodymas mane nustebino, švelniai tariant. Žinoma, iš gerosios pusės. Nors esu optimistas, bet tikrai ne tiek.

Aišku, labai sunku tokio lygio varžybose atspėti, kas laimės. Ant popieriaus viena komanda gali atrodyti stipresnė, bet kai susitinka akis į akį gyvi žmonės, labai dažnai būna, kad viskas baigiasi ne taip, kaip prognozuota. Dar ne pabaiga, bet Lietuvos rinktinė jau tikrai daug pasiekė.

Stiprybė. Lietuvos rinktinė – kaip geras aukšto lygio bėgikas, pavyzdžiui, Usainas Boltas. Jo stiprybė nėra geras startas. Bet jis būna greičiausias finišuodamas. Taip ir mūsų krepšininkai. Jie kiekvieną kėlinį būna vis stipresni, auga greitis, jėga, ištvermė. Varžovai to neatlaiko, nors ir turi didelę taškų persvarą.

Viso to esmė – geras fizinis pasirengimas. Juk jei nebūsi gerai pasirengęs fiziškai, negalėsi gerai gintis. Gynyboje reikalinga ne tik fizinė jėga, bet ir protas. Tačiau jei nesi pasirengęs fiziškai, tavo širdis neatlaiko tokio krūvio, prarandi ir protą.

Ginasi lietuviai puikiai. Ispanai ketvirtajame kėlinyje nė karto neatakavo laisvi. Kaip ir vakar prancūzai antroje rungtynių pusėje, nors iki pertraukos švaistė laisvi. Gerai, kad ne viską pataikė.

Svarbiausia, kad Lietuvos rinktinė kiekvieną kėlinį vis stipresnė. Nežinau, ar yra riba. Įdomu, ar jie pasivytų varžovus, jei būtų atsilikę 30 taškų?

Labai svarbu, kad nepersekiotų traumos. Gaila, kad susižeidė Robertas Javtokas. Jis gali sėkmingai grumtis – varžovai nuo Roberto atšoka kaip nuo sienos. Net patys atletiškiausi prancūzų vidurio puolėjai.

Dvasia. Matosi, kad Lietuvos rinktinėje labai puiki atmosfera. Tai labai svarbu. Po pernykščio fiasko Europos čempionate Lenkijoje galvojau, jog bus labai sunku atsigauti. Maniau, kad ir nauji treneriai rizikuoja ateidami į komandą po tokio sukrėtimo. Puiku, kad buvo norinčiųjų...Darbas klube ir rinktinėje labai skiriasi. Klube gali su žaidėjais dirbti du mėnesius prieš sezoną ir dar šešis mėnesius sezono metu. O rinktinėje neturi net dviejų mėnesių. Ir per tą laiką turi ištraukti iš žaidėjų tai, ką jie gali geriausiai.

Sprendimas. Nenoriu kelti intrigų, bet man gaila, kad šioje rinktinėje nėra Donato Motiejūno. Aišku, treneriams geriau matyti. Ypač kai pasiektas toks rezultatas. Tikiu, kad jo nesužlugdys nepatekimas į rinktinę, nes krepšininkas žengia teisingu keliu.
Petrauka. Visiška nesąmonė. Sirgaliams jau atsibos laukti. O ką tiek laiko veikti krepšininkams? Tokia pertrauka išbalansuos komandą. Nors imk ir žaisk draugiškas rungtynes.

Varžovai. Kinija silpnesnė. Puertorikiečiai krepšinį žaidžia geriau. Šių ekipų stilius labai skiriasi. Puerto Riko rinktinė labiau remiasi individualiu žaidimu. Kinai žaidžia daugiau komandinį krepšinį. Tačiau nei viena, nei kita nėra elitinės rinktinės. Juolab, kad abi neturi visų geriausių žaidėjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių