Lietuvos krepšininkės įveikė vokietes

Rūtenis Paulauskas savo pažadą ištesėjo. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė nugalėjo Vokietijos ekipą.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė atrankos į 2009 metų Europos čempionatą varžybų rungtynėse rezultatu 67:60 (19:18, 20:22, 19:14, 19:16) nugalėjo Vokietiją ir pateko į pagrindinį turnyrą. Lietuvės A grupėje užėmė antrąją vietą.

Lietuvėms rungtynės prasidėjo pakankamai sunkiai. Po pirmųjų trijų minučių Vokietija pirmavo 9 taškais (12:3). Netrukus lietuvės tarsi pabudo iš miego, spurtavo 11:0 ir po Rimos Valentienės tritaškio išsiveržė į priekį (14:12). Iki kėlinuko pabaigos Lietuva išlaikė minimalią persvarą (19:18).

Antrajame kėlinuke virė atkakli kova ir nei vienai ekipai nepavyko atitrūkti. Verta paminėti, kad abi rinktinės prastai metė iš toli ir labiau rėmėsi gynybiniais sugebėjimais. Iki ilgosios pertraukos lietuvės neišlaikė minimalios persvaros ir jau atsilikinėjo vienu tašku (29:30).

Kiek pailsėjusios Lietuvos rinktinės žaidėjos puikiai pradėjo trečiąjį ketvirtį. Lietuvės spurtavo 10:0 ir šiek tiek atitrūko (39:30). Vėliau Vokietija ėmė vytis lietuves ir 29 susitikimo minutę rezultatas jau buvo lygus (44:44). Per likusį kėlinuko laiką lietuvės pelnė 4 taškus (48:44).

Ketvirtajame kėlinuke scenarijus išliko toks pat. Atkaklios kovos metu vokietės bandė lyginti rezultatą, tačiau Lietuvos rinktinė šiaip ne taip atsilaikė ir iškovojo sudėtingą pergalę.

Lietuva atrankos į 2009 metų Europos čempionatą varžybose iškovojo 6 pergales ir patyrė 2 nesėkmes.