Lietuvos krepšininkai iškovojo antrąją pergalę

Lietuvos krepšinio rinktinė antrosiose olimpinio krepšinio turnyro rungtynėse 99:67 (15:20, 31:14, 28:19, 25:14) sutriuškino Irano krepšininkus. Lietuvos krepšininkai, vangiai pradėję pirmąjį susitikimo kėlinuką, antrajame įgijo dviženklę taškų persvarą, kurios nebepaleido iki rungtynių pabaigos.

6 kartus per pirmą kėlinį suklydę, lietuviai besibaigiant ketvirčiui atsilikinėjo net 12:19. Visgi labiau siautėti varžovams nebeleido.

Šarūnas Jasikevičius per 4 antro kėlinio minutes pelnė 8 taškus, jo komandos draugai pridėjo dar 10 ir mūsiškiai spurtavo 18:0, taip perlauždami rungtynes savo naudai - 33:20.

Įgiję pranašumą, Lietuvos rinktinės treneriai leido pasireikšti anksčiau olimpiadoje nežaidusiems Jonui Mačiuliui ir Mariui Prekevičiui. Kiek anksčiau, pirmajame kėlinyje, olimpiadoje debiutavo ir Darjušas Lavrinovičius.

Po dviejų tritaškių Irano atstovams trečiajame kėlinyje buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 40:51. Bet arčiau antroje mačo dalyje varžovams nebuvo pavykę priartėti.

Trečiojo kėlinio viduryje skirtumas pasiekė 20 taškų (61:41) ir Ramūnas Butautas pasodino Š. Jasikevičių ant suolelio. Pagrindinis rinktinės įžaidėjas galėjo ramiai nuo atsarginių suolelio stebėti, kaip ketvirtajame kėlinyje skirtumas pasiekė 38 taškus (96:58).

Besibaigiant dvikovai didžiausia intriga tapo, ar sugebės mūsiškiai pelnyti 100 taškų. J. Mačiulis, likus žaisti 1 sekundę, pataikė tik vieną baudą iš dviejų ir komandos taškų kraitis sustojo ties 99.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Linas Kleiza, per 21 min pelnęs 22 taškus (8/9 dvitaškių). 20 taškų pridėjo 20 min žaidęs Šarūnas Jasikevičius (6/7 metimų). 14 taškų - Rimanto Kaukėno sąskaitoje.

Lietuvių gretose aikštėje pasirodę visi 12 krepšininkų pelnė taškų.

Marijonas Petravičius pelnė 9, Robertas Javtokas ir Ramūnas Šiškauskas - po 8, Darjušas Lavrinovičius - 6, Marius Prekevičius - 4, Kšyštofas Lavrinovičius - 3, Mindaugas Lukauskis ir Simas Jasatis - po 2, Jonas Mačiulis - 1.

Iraniečių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Hamedas Ehadadis, pelnęs 21 tašką. Hamedas Afaghas Eslamieh ir Mohammmadsamadas Nikkahas pelnė po 9.

Kitas rungtynes mūsiškiai ketvirtadienį žais prieš Rusijos rinktinę.