Lietuvos krepšininkai dar kartą neatsilaikė prieš ispanus

Pasirengimą pasaulio čempionatui tęsianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vėlų penktadienio vakarą Madride žaidė draugiškas rungtynes su Ispanijos ekipa.

Dvikovą 94:75 (24:19, 25:22, 25:13, 20:21) laimėjo Ispanijos rinktinė.

Po pirmojo kėlinio ispanai pirmavo 24:19. Rungynes sėkmingiau pradėjo ispanai, pirmavę 5:0. Vėliau žaidimas išsilygino, o 7 min. Lietuvos ekipa pirmavo 17:14. Tačiau kitą atkarpą aikštės šeimininkai laimėjo 8:0 ir susigrąžino iniciatyvą.

Greitų atakų dėka lietuviai 14 min. pirmavo 31:26, tačiau po dviejų min. vėl buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje - 33:34. Ispanai į pagalbą pasitelkė ir tolimus metimus, kurie ir leido jiems iki pertraukos susikrauti didesnę persvarą - 49:41.

Trečiajame kėlinyje Ispanijos krepšininkai žaidė tarsi įjungę aukštesnę pavarą, o lietuviai klydo, neatkovojo kamuolių ir rezultatas sparčiai didėjo ispanų naudai. Po 30 žaidimo min. jie buvo priekyje 74:54. Panaši situacija išliko ir paskutiniajame ketvirtyje.

Lietuvos rinktinės treneriai darė daug keitimų, eksperimentavo sudėtimi. Vienintelis aikštėje nepasirodęs krepšininkas buvo Martynas Pocius.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė 19 taškų pelnęs Linas Kleiza.

Tai buvo antroji Lietuvos ir Ispanijos rinktinių dvikova pasirengimo pasaulio čempionatui laikotarpiu. Pirmąjį mačą Ispanijoje rugpjūčio 7-ąją  97:76 laimėjo pasaulio ir Europos čempionai ispanai.

Šeštadienį Lietuvos rinktinės varžovais bus JAV krepšininkai. Po varžybų Ispanijoje Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra žadėjo paskelbti galutinį dvyliktuką.