Lietuvos karatė meistrai pasaulio čempionato aukso sieks Vilniuje

Artėjantį savaitgalį „Siemens“ areną sudrebins pasaulio kiokušin karatė čempionatas. Antradienį spaudos konferencijoje dalyvavę Lietuvos rinktinės nariai dar kartą patikino kovosią tik dėl pačių aukščiausių vietų.

Merginos pasiryžę nugalėti

Pasaulio ir Europos čempionė Margarita Čiuplytė teigė, kad ant tatamio kaskart žengia su vieninteliu tikslu - laimėti: „Negalvoju ar tai bus titulo gynyba ar revanšas. Norisi, kad susirinkusieji ne tikėtųsi mūsų pergalės, o ja tikėtų ir nuoširdžiai mus palaikytų. Tuomet viskas turėtų būti gerai", - mintimis dalinosi vilnietė.

Du kart Europos čempionė Rita Pivoriūnaitė taip pat buvo nusiteikus pozityviai: „Neabejoju, kad lengvojo svorio kategorijoje bent viena iš lietuvių merginų iškovos prizinę vietą. Tai gali būti Diana Mačiūtė, Inga Mikšaitė arba aš (šypsosi, - red. pastaba). Viskas priklausys nuo savijautos ir įvairių smulkmenų lemiamą varžybų dieną", - prognozavo lietuvė.

Karatė didmeistris čempionatą praleis

Achilo sausgyslės trauma čempionate sutrukdė startuoti tituluočiausiam Lietuvos karatė meistrui Donatas Imbrui, tačiau sportininkas dėl to ypatingai nesijaudina: „Traumą patyriau rinktinės treniruočių metu. Tai nebuvo sudėtinga situacija. Norėdamas įveikti partnerį  improvizavau. Deja, mano nevykęs ekspromtas baigėsi ligoninėje. Norint laimėti, privalai kasmet pateikti naujovių. Mūsų sporte pergalę pasiekti galima 6-7 būdais. Man, kaip profesionaliam kovotojui ir treneriui, bus be galo įdomu stebėti taktinę kovą. Be to, išvengsiu papildomo streso", - kalbėjo D. Imbras.

Varžovai - pavojingi

„Prieš du mėnesius po Lietuvos čempionato susirinkome Trakuose. Imitavome įtemptą varžybinę dieną, vėliau simuliaciją pakartojome. Gaila, kad D. Imbras patyrė traumą, tačiau visi kiti turėtų būti savo geriausioje formoje“, - patikino Lietuvos rinktinės treneris Paulius Klapatauskas.

Europos karatė organizacijos viceprezidentas Romas Vitkauskas į situaciją žiuri atsargiau, tačiau taip pat tikisi ne vieno tautiečių medalio.

„Čempionate dalyvaus144 stipriausi pasaulio kovotojai iš 42 šalių. Į Vilnių atvyks visi dabartiniai planetos čempionai. Nurungėme Kazachstano konkurenciją. Ten kiokušin karatė sportas itin populiarus. Valstybės lėšomis Astanoje pastatyta karatė mokykla.

Federacija tikisi 3 medalių

„Pagrindinė kova trunka 3 minutes. Jeigu nėra aiškaus nugalėtojo, kovojama toliau. Maksimali kovos trukmė – 9 minutės. Jeigu nelaimi reikiamu pranašumu, tuomet viską apsprendžia teisėjas. Tuomet viską lemia žmogiškasis faktorius“, - karatė taisyklių ypatumais dalijosi R. Vitkauskas.

"Federacija nekelia konkrečių tikslų. Mūsų pagrindinis uždavinys – pakelti sportininką į aukštesnį lygį, o ne iškovoti konkrečios spalvos medalį. Daugiausiai tikimės iš Europos prizininkų. Jeigu atvirai, tikimės 3 medalių. Statistika negailestinga. Į viską žiūrime realistiškai. Pralaimėjai kovą – keliauji namo. Prizininkai bus apdovanoti vyriausybės ir federacijos piniginėmis premijomis. Bronzos medaliai bus įteikti abiems pusfinalyje pralaimėjusiems kovotojams.

Pastarąjį dešimtmetį turėjome sportininkus, kurie buvo mūsų pergalių garantas. Šiuo metu mūsų karatistės moterys yra pačiame jėgų žydėjime.

Federacija organizuodama čempionatą nuostolių nepatirs. Laisvų vietų būti neturėtų. 2 000 bilietų atidavėme mūsų pagrindiniai rėmėjai Vilniaus miesto savivaldybei“, - artėjantį čempionatą Europos karatė organizacijos viceprezidentas R. Vitkauskas

Lietuvos rinktinės sudėtis kiokušin karatė pasaulio čempionate

MOTERYS

Lengvas svoris (iki 55 kg)

Samanta Trinkūnaitė, Rūta Brazdžionytė, Diana Mačiūtė, Rita Pivoriūnaitė

Vidutinis svoris (iki 65 kg)

Inga Mikštaitė, Gabija Gudeliauskaitė

Sunkus svoris (virš 65 kg)

Margarita Čiuplytė, Diana Balsytė, Nora Vaznelytė

VYRAI

Lengvas svoris (iki 70 kg)

Vytautas Kalvaitis, Andrius Miseckas

Vidutinis svoris (iki 80 kg)

Orest Proc. Norbertas Lisauskas, Vytautas Cėpla

Sunkus svoris (virš 80 kg)

Lukas Kubilius, Valdemaras Gudauskas, Edgaras SečinskisNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių