Lietuvos jaunimo rinktinė išplėšė tašką iš tituluotų anglų

Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos mače namuose su Anglijos komanda sužaidė lygiosiomis 0:0.

Lyjant nestipriam lietui pustuščiame Vilniaus "Vėtros" stadione lietuviai išlaikė apylygį žaidimą iki mačo pabaigos. Realiausią progą išsiveržti į priekį antrajame kėlinyje turėję anglai pataikė į vartų konstrukciją.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis Anglijos komandai nepavyko surengti rimto lietuvių vartų šturmo. Lietuvos rinktinė neužsidarė savoje aikštės pusėje ir taip pat mėgino ieškoti kelių į varžovų baudos aikštelę. Tačiau iki finalinio teisėjo švilpuko nei vienai komandai nepavyko pasižymėti.

Po rungtynių Anglijos jaunimo rinktinės vyriausiasis treneris Stuartas Pearce'as neatrodė pernelyg nusivylęs rezultatu. "Aš nepykstu ant savo komandos, aš ja didžiuojuosi. Lietuviai žaidė taip, kaip ir tikėjausi", - sakė buvęs įžymus Anglijos futbolininkas.

Lietuvos komandos strategas Vitalijus Stankevičius džiaugėsi lygiosiomis, sulygindamas jas su pergale. "Yra mums ko pasimokyti iš anglų. Bet ir mes parodėme, kad mokame ne tik gintis, tačiau ir pulti", - šypsojosi treneris.

Anglija vasarą vykusiame Europos jaunimo čempionate užėmė antrąją vietą.

Kitose Europos pirmenybių  9-oje atrankos grupės rungtynėse Portugalija nugalėjo Graikiją 2:1.

Po antradienio mačų lietuviai pogrupyje toliau žengia ketvirti. Kitais metais Lietuvos rinktinei liko sužaisti dvejas rungtynes. Pasak V.Stankevičiaus, komandai nekeliama užduočių užimti konkrečią vietą grupėje, o svarbiausias tikslas - ugdyti žaidėjus nacionalinei rinktinei.

Praėjusią savaitę Lietuvos jaunimo rinktinė 1:0 palaužė Makedoniją.

9-os atrankos grupės lentelė (komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, taškai)