Lietuvos golfo mėgėjų čempionai – M.Rusteikaitė ir J.Budrikis

Po tris dienas trukusių Lietuvos golfo federacijos organizuojamo Lietuvos golfo mėgėjų čempionato varžybų, šiandien paskelbti šalies golfo mėgėjų čempionai. Jais tapo septyniolikmetė Miglė Rusteikaitė ir aštuoniolikmetis Juozapas Budrikis. Nors abu žaidėjai tikino sužaidę tikrai ne patį geriausią savo turnyrą, jiems pavyko nugalėti konkurentus ir pelnyti šalies geriausiųjų vardą.

„Kiekvieną dieną vis tikėjausi sužaisti geriau. Bet vis nesisekė pagerinti savo rezultato. Galbūt dėl visas varžybas lydėjusio nugaros skausmo visa tai, o gal sėkmės pritrūko. Bet vis tiek pavyko aplenkti kitas varžoves, - per apdovanojimus kalbėjo Lietuvos golfo mėgėjų čempionė Miglė Rusteikaitė. - Labai geras jausmas būti Lietuvoje geriausia. Nors tikrai norėtųsi, kad būtų stipresnių žaidėjų moterų, su kuriomis galėčiau susikauti golfo laukuose.“

Miglė Rusteikaitė, kurios meistriškumo lygis, vadinamasis handicap'as, yra 6,7, šalies golfo čempionės vardą iškovojo rezultatu 259 smūgiai.

Juozapas Budrikis, kurio handicap'as yra 6,4, šiandien tapo dvigubu čempionu, nes iškovojo Lietuvos golfo mėgėjų čempiono vardą ne tik bendroje įskaitoje, bet ir jaunimo grupėje.

„Jausmas dabar išties keistas, nes visas tris dienas lydėjo nesėkmės. Kur turėjo kamuoliukas įkristi, jis vis išsisukdavo. Bet net ir tokiomis aplinkybėmis pavyko iškovoti pirmą vietą,” - per čempionų apdovanojimus kalbėjo J.Budrikis.

„Visus metus mąsčiau, kad man reikia laimėti čempionatą ir man pavyko. Esu pirmas Lietuvoje. Tačiau jau kitiems metams užsibrėžiau laimėti ir Atvirąjį Lietuvos golfo čempionatą, kur rungiamąsi su latviais, estais ir kitų šalių žaidėjais. Norėtųsi rezultatą gerinti ir už šalies ribų”, - džiagėsi čempionas.

Juozapui Budrikiui šis čempionatas buvo svarbus dar ir tuo, jog padėjo pagerinti rezultatą Lietuvos golfo federacijos reitingo lentelėje, kurioje jį iki šio savaitgalio lenkė Gediminas Markevičius. Iki čempionato G.Markevičiui buvo suteikta 67,57, J.Budrikiui - 67,49 reitingo taškų.

„Nuo Gedimino prieš šį čempionatą buvau atsilikęs vos per pusę taško, o dabar jau taip išsiveržiau, kad manau, jam nebepavyks manęs aplenkti. Lietuvo golfo federacijos reitinge turėčiau ir išlikti pirmas šių metų sezoną,” - apie kovą su pagrindiniu varžovu pasakoja Lietuvos golfo mėgėjų čempionas J.Budrikis.

Kitą savaitgalį, rugpjūčio 25 dieną, vyksiančiame Lietuvos golfo federacijos paskutiniame šio sezono reitinginiame turnyre paaiškės, kuris iš jaunųjų šalies žaidėjų bus paskelbtas geriausiu golfo žaidėju Lietuvoje.

Moterų reitinge pirmauja Ainė Martinkėnaitė (69,07 reitingo taškai). Nuo jos beveik devyniais taškais atsilieka Svetlana Martyniuk (60,50 reitingo taškų). Tačiau S.Martyniuk po šiandien pasibaigusio šalies čempionato, kur senjorių grupėje rezultatu 292 smūgiai užėmė pirmąją vietą, o bendroje įskaitoje nusileido tik šalies čempionei M.Rusteikaitei ir užėmė antrąją vietą, pelnė 72 taškus, kurie suteikia galimybę aplenkti lyderę kitą savaitgalį vyksiančiame LGF reitinginiame turnyre.

„Europos centro golfo klube” vykusiame Lietuvos golfo federacijos organizuojamame Lietuvos golfo mėgėjų čempionate stipriausioje moterų grupėje trečią vietą užėmė Saulė Jarašūnaitė (rezultatas - 297 smūgiai). Vyrų stipriausioje grupėje antrą vietą iškovojo Mindaugas Vaičius (rezultatas – 249 smūgiai), o trečiąją – Lietuvoje gyvenantis švedas Pierre Norgren (rezultatas - 254 smūgiai).

Šalies čempionate dalyvavo 66 golfo mėgėjai. Vyriausiam dalyvavusiam žaidėjui - 68 metai, jauniausiam žaidėjui šiandien sukako 11 metų.

Kitą savaitgalį, rugpjūčio 25 dieną, „Sostinių golfo klube” Lietuvos golfo federacija rengia paskutinį šį sezoną reitinginį turnyrą, po kurio paskelbti geriausi šių metų golfo žaidėjai Lietuvoje. Golfo žaidėjai, kurių amžius – iki 23 metų, dar turės galimybę susikauti Atvirajame Lietuvos jaunimo golfo čempionate, kuris vyks rugpjūčio 26 dieną „Europos centro golfo klube”.